ACHIM: '05 Honda Civic Type-R, Black

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by cioli
    ce familie plimbareata dom'le :P
    crezi ca vrea o liniutsa ?
    e om serios tata :lol: da' ma astept la voi sa ii faceti o primire frumoasa :wink:
    The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



    DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

    Comment


    • eh... si asa... eu m-am intors din frantsa, pe unde am observat ca pe strazi vezi in disperare Mini-uri vechi si noi, Smart-uri si daca esti baiat finuts Porsche. Intr-adevar, am vazut si o varietate destul de larga de Honde, in special modele ceva mai vechi, preponderent Civic-uri "egg"

      The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



      DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

      Comment


      • si imediat cum m-am intors din strainataturi am dat fugutsa cu ea la spalatorie sa o fac frumoasa si am plecat spre Prisma 2 ca sa particip si eu la 4Tuning Day. Mi-a parut bine sa ii "primesc" pe cei care ne-au vizitat, si una peste alta mie mi s-a parut un salon frumos. Am participat si la proba de SQ unde m-am clasat al 4-lea la clasa "amatori" (nu am demo-car deci nu sunt profi) si pe viitor sper sa reusesc sa imbunatatesc acest rezultat

        The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



        DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

        Comment


        • Iar astazi seara am fost sa ne "dezmortim" putin...

          Cu cauciucurile astea de iarna cu care am ramas, cu jantele pe fatsa usor dezechilibrate si cu o galma in cauciucul de pe stanga fata (foarte mica de altfel, reusita de tata in saptamana in care a fost plecat) am "izbutit" sa fac urmatoarele "victime":
          * Kadett GSi 16v "BAN" (cu multiple modificari, printre care si un grup foarte foarte scurt, aprox 180-190 de cp),
          * BMW M Technics "DGH" (2.0 4L 200 cp plus modificari),
          * BMW X5 4.6iS "SXC".

          Intr-adevar, mi-am "incalzit" bine cauciucurile inainte, stiind ca zilele astea urmeaza sa renunt la ele si am avut plecari tare bune...

          Zilele astea vreau sa ma duc sa ii schimb uleiul caci a "implinit frumoasa varsta" de 15000 de km si sa ii rog pe baietii din service sa se uite si pe la articulatii ca sa nu am vreo surpriza. de asemenea trebuie sa ii intind si cablul de frana de mana care nu mai tine deloc si sa ii pun cauciucurile de vara (plus echilibrarea aferenta)
          The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



          DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

          Comment


          • cat ti-a mancat un astia 15.000 km ? mobil1 0w bagi ?
            io las skimba mai repede :?
            bine ai revenit :wink:
            Vtec Junkie B16a2.

            Comment


            • Originally posted by cioli
              cat ti-a mancat un astia 15.000 km ? mobil1 0w bagi ?
              io las skimba mai repede :?
              bine ai revenit :wink:
              ceea ce ma suprinde si pe mine si i-a surprins pe multi e faptul ca nu mi-a mancat nici macar un gram in astia 15000. kiar la salon masina a stat o noapte intreaga pe drept si am putut verifica inca o data nivelul care era perfect. bag Mobil1 0W si sunt multumit de el. oricum, l-am mai schimbat o data la 7.650 de km :wink:
              The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



              DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

              Comment


              • n/a

                mobil 1 ow 40 este un ulei exceptional pt ture mari in opinia mea oricum achim uite aici o poza de la salon http://img90.imageshack.us/img90/7540/dsc002367mb.jpg
                Most sports require only one ball, motorsport requires two...

                "how to make it in zi undistry or life"

                Comment


                • ce bine le sta una langa alta! :wink: sa stii ca a mea a avut grija si de X cat ai fost tu plecat :roll:

                  deci, astazi am fost si am schimbat uleiul, tot cu Mobil1, si nivelul a scazut insesizabil in cei inca 7500 de km facuti, deci sunt foarte multumit de el. de asemenea am facut si o verificare a articulatiilor si a suspensiilor si mi-au spus cei din service ca nici ei nu se asteptau sa fie intr-o stare atat de buna, deci e ok ops:
                  The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                  DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                  Comment


                  • mi-au venit becuri "Racing Led" de la Simoni Racing pt pozitie, culoarea Ice Blue... le-am montat si dau foarte bine impreuna cu xenon-ul...

                    de asemenea mi-a venit kit de vopsit etrierii in rosu de la Foliatec, iar week-end-ul asta ma voi ocupa de asa ceva :P

                    iaca si pozele :arrow:

                    The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                    DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                    Comment


                    • Visual tuning part II :arrow:

                      The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                      DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                      Comment


                      • i-am cauzat oleaca de "acvarii"... din pricina unei masini de gunoi si a unei Dacii... da' am avut mare noroc ca lonjeronul nu are nimic si nici motorul nu a fost atins...

                        am un tampon de motor p?&%$§t ops: ... radiatoru iar nu are nimic... o bascula si un amortizor strambe pe dreapta fata, parbrizu spart, bordu' rupt si o bucsa pe stanga spate :roll:

                        acum, ca sa vad si partea buna a lucrurilor... vreau sa imi comand bara fata (fara grila) si capota din kit-ul exterior al celor de la Mugen :arrow: http://www.kingmotorsports.com/produ...&vehicle=Civic

                        ma puate cineva ajuta :roll: :idea:

                        de asemenea daca as da comanda aici m-ar interesa si asa ceva :arrow: http://www.kingmotorsports.com/product.asp?detail=2661
                        The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                        DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                        Comment


                        • Nasol, imi pare rau...parca din ce in ce mai multe accidente cu Honde....luati-o mai usor...
                          Honda Accord 2.0i Sport

                          Comment


                          • Imi pare rau Achim. Mi se pare mie, sau ti s-a deschis si airbagul?
                            "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                            "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                            Comment


                            • Ori te-a deocheat cineva ori te-a blestemat cineva! Sorry, dar parca e deja ürea mult, lasa-ti-o si voi mai incet! ops: :roll:
                              HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                              Comment


                              • Nasoala treaba, aflasem cu putin inainte sa puna poza aici, si chiar m-a intristat. Bine ca n-au patit nimic cei din masina (am inteles ca a avut un pasager). Nasoala treaba si cu Hondele astea, te imbie la viteza si la risc maxim, dar circulatia si conditiile din Romania cam taxeaza escapadele de genul asta. Mi-a zis ca a intrat ABS-ul iar prea devreme, si i-am repetat o chestiune care o repet si aici: ABS-ul nu are nimic, isi face doar treaba, in schimb gumele stock de pe CTR sunt praf, pulbere, jeguri, jafuri, coji, etc., in comparatie cu potentialul masinii. Nu tin decat daca sunt bine de tot incinse si daca pe asfalt e perfect curat. Am experimentat in diferite situatii, tipuri de carosabil si conditii meteo, si am constatat ca sunt extrem de ciudate si imprevizibile. Pur si simplu, nu se ridica la capabilitatile masinii. Cert e ca n-am intalnit pana acum vreo masina care sa aiba din fabrica cauciucuri demne de masina respectiva.

                                Comment

                                Working...
                                X