ACHIM: '05 Honda Civic Type-R, Black

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • am gasit o poza mai veche pe care nu o vazusem niciodata

    EP3 Achim - FN2 Dinoc



    e luata de pe site'ul celor de la RAndrey (www.randrey.com ... la galerie, dati click pe fiecare masina pentru a vedea intreg setul de poze )
    The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



    DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

    Comment


    • Da da imi amintesc , faina sedinta foto

      ps> Can't believe you want to sell it now ...

      Comment


      • me toooo.
        oricum vezi la cine o vinzi. masinile au suflet

        Comment


        • Whaaat? e de vanzare? de ce Sper sa isi gaseasca totusi o casa buna

          Comment


          • ba e cale lunga
            nu ma apuc sa pun anunturi sau stickere pe ea, dar daca e cineva interesat, pentru "cantitatea" corecta de bani masina e de vanzare

            au trecut aproape 4 ani si, vba lui Tom de astazi seara, vreau un Civic turbo 4x4 si sper ca asta sa fie Evo'ul sau o alta Honda dar RWD
            The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



            DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

            Comment


            • eu am vrut evo dar am luat type r din cauza fiabilitatii. cochetez cu evo de cativa ani si cunosc bine masina.
              insa daca faceam cu un evo ce-am facut pana acum cu honda sigur spargeam un diferential. puterile si masele sunt altele, nu mai vorbesc de cheltuieli.
              prietenul meu are un evo IX si in primele 6 luni a spart doua diferentiale.... in mare parte datorita lui

              go for it ! insa un evo nu "inghite" atata cat un type R

              PS EVO VII RS sau IX RS is the way to go!

              Comment


              • Originally posted by Achim View Post
                au trecut aproape 4 ani si, vba lui Tom de astazi seara, vreau un Civic turbo 4x4 si sper ca asta sa fie Evo'ul sau o alta Honda dar RWD
                Buna vorba asta a lui Tom

                LE: Treci de la HOMO la NISMO >? ))))
                andreicsa
                Senior Member
                Last edited by andreicsa; 18-05-09, 09:59.

                Comment


                • NISMO ii Nissan MO, el zicea de Mitsu sau HO MO

                  Ma mir ca nu te gandesti la Subaru, am inteles ca-s de nshpe-ori mai fiabile decat Mitsu si rezista mai bine la modificari ... dar pt cheltuieli minme m-as gandi la un s2k ...

                  Comment


                  • Originally posted by dinoc View Post
                    NISMO ii Nissan MO, el zicea de Mitsu sau HO MO
                    Dap, ai dreptate

                    Comment


                    • Originally posted by retroid View Post
                      eu am vrut evo dar am luat type r din cauza fiabilitatii. cochetez cu evo de cativa ani si cunosc bine masina.
                      insa daca faceam cu un evo ce-am facut pana acum cu honda sigur spargeam un diferential. puterile si masele sunt altele, nu mai vorbesc de cheltuieli.
                      prietenul meu are un evo IX si in primele 6 luni a spart doua diferentiale.... in mare parte datorita lui

                      go for it ! insa un evo nu "inghite" atata cat un type R

                      PS EVO VII RS sau IX RS is the way to go!
                      stiu problema dar pentru asta o sa imi iau Evo VIII (asta si pentru faptul ca nu vreau diferenta de bani fata de EP3 momentan)

                      am gasit in Buc un Evo VIII si un Evo IX RS USDM ... modelul de Europa RS e mult prea ciudat (scaune normale inauntru, no A/C, etc etc) o sa vad exact ce si cum ... dar oricum mai intai trebuie sa "scap" de asta mica

                      Originally posted by dinoc View Post
                      NISMO ii Nissan MO, el zicea de Mitsu sau HO MO

                      Ma mir ca nu te gandesti la Subaru, am inteles ca-s de nshpe-ori mai fiabile decat Mitsu si rezista mai bine la modificari ... dar pt cheltuieli minme m-as gandi la un s2k ...
                      Mie imi place Subaru'ul lui Tom ... dar in mare parte nu imi place Subaru
                      Nu imi place cum merge boxerul cand vrei sa mergi cu el normal... eu o sa am nevoie sa circul mult in oras. Subaru merge superior lui Evo atunci cand il duci la limita, iar Tom pentru asta il tine pe al lui, dar eu 90% din timp nu o sa il duc la limita. Mai e o problema cu consumul la Subaru. Evo e 4 in linie si se comporta f decent in oras Ah... si imi mai place mult mai mult cum arata Evo (VIII, IX) pe afara. Cat despre ultimul Subaru, hatchback... e clar not for me
                      The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                      DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                      Comment


                      • practic dinoc cu o suma mai mica de bani storci mai bine putere dintr-un evo pt ca evo-urile vin cu turbine mai mari de fabrica fata de subaru
                        Most sports require only one ball, motorsport requires two...

                        "how to make it in zi undistry or life"

                        Comment


                        • Asa sa fie, da' mie imi place mult sunetu' ala de boxer ... it's so special

                          Comment


                          • ai dreptate cu sunetul, si mie imi place la Tom care are serpi inegali, dar nah ... jos nu cred ca pot sa merg zilnic
                            The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                            DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                            Comment


                            • Bine asta cu mersu zilnic cu un Subaru vs Evo n-am inteles-o , de ce n-ai putea merge zilnic cu un Subaru ?
                              Plus ca din toate review-urile stiu ca Subaru este mai friendly pt day by day driving.

                              Comment


                              • Dinule, gusturile nu se discuta. daca omu' nu vrea STI asta e.

                                ... si ma faceti si pe mine sa visez iar la Evo 8

                                Achime, numai sa nu il iei galben
                                '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X