ACHIM: '05 Honda Civic Type-R, Black

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • am dat edit... cred ca a fost o eroare de forum
    The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



    DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

    Comment


    • Foarte melodica "simfonia"... daca ai face un clip cand e lumina afara, ai mai castiga cateva puncte
      HONDA Accord

      Comment


      • De efect sonorul.
        Ma tem insa ca pentru drum lung tre sa iei alta masina ...
        Cum sta treaba cu silencerul, exista separat pentru toba asta ? Se poate monta/demonta sau se ataseaza definitiv ?
        Accord CL9 Type S CB 600 FA Hornet

        Comment


        • eu nu am vazut niciun silencer in pachet
          sunetul a fost f de efect si prin prisma locului unde era montata camera
          zilele astea o sa iau o camera de filmat pe bune si ma voi "juca" putin cu ea, ca aici era filmat cu un aparat foto
          momentan doar un full throttle suna "extrem", am mers putin cu 120 cruise si e mult mai "calm" ... oricum nici cea dinainte nu era mult mai silentioasa, mai ales ca finala aia din carbon intra intr-o rezonanta dubioasa la anumite turatii

          "decuplarile" din filmulet ma asteptam sa se auda altfel, pt ca era asa o mazga pe jos incat din momentul in care i-am dat gaz plin in a 1a, pana in a 3a au fost "in limitare"
          The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



          DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

          Comment


          • Achim....pot sa zic ca se aude demential good job
            I don't care about other cars , i just love my Honda

            Comment


            • se aude pur racing si atat adica cel mai "mecanic" sunet posibil de evacuare

              Comment


              • Toba nu suna foarte bine.... in clip am auzit Toda live si stiu cum se aude, dar voi ati presat omul cu clipul si v-ati ales cu unul de slaba calitate
                Oricum bine Achime, buna treaba ai facut cu catback-ul, acum pregatestete psihic pt drumurile lungi.

                P.S. Nu mai tine masina atata pe limitator ca nu e bine

                Comment


                • suna perfect! felicitari si asteptam filmul! nu ai bung pt finala?

                  Comment


                  • Suna mai bine in realitate, clipul nu reda tocmai ok sunetul real

                    Comment


                    • trebuie sa ne pregatim mai bine ... live suna complet altfel ... mi-am "rupt putin capul" cu Tom astazi seara pe strazi

                      @Yulasinio... intr-adevar era mazga pe jos si 1 si 2 au fost "patinate" si de aia a stat in limitare ... niciodata nu se intampla sa ating limitatorul "din greseala" ah si kiar incepe sa se simta ca e ceea ce trebuie: masina merge complet diferit! acum tot ce mai astept e sa ii pun si CAI'ul

                      @Retroid... nu a venit cu silencer
                      The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                      DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                      Comment


                      • Imi schimb sistemul audio asa ca vand URGENT tweeterele FOCAL (de mare putere, claritate exceptionala, stare perfecta): http://www.hondafan.ro/forum/showthr...361#post213361
                        The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                        DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                        Comment


                        • .....man, vreau sa te mai intreb una, alta. cum te "descurci" cu vopseaua de pe masina. a mea e foarte sensibila....

                          n-am mai avut masini de culoare neagra si acum imi dau seama ca sunt o pacoste sa le cureti.... orice pata sau nuanta ies rapid in evidenta. in Italia nu se foloseste spuma activa si majoritatea spalatoriilor sunt self service (parca e un fel de ritual aici ca fiecare sa-si spele masina personal). si daca o dau cu ceara dupa ce se usuca raman urme aiurea si la soare se vede ca naiba..... data viitoare o s-o sterg...

                          Comment


                          • Am sa-ti raspund eu maine pe p.m.!e o istorie intreaga si NHB am si eu!da,spalatoriile in italia sunt niste jeguri!acum 2 ani era sa bat un macaronar prost...
                            ex CL7 AT 2006
                            CN1 Sport 2005
                            KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

                            "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

                            Comment


                            • hehe... in sfarsit cineva care ma intelege
                              eu momentan sunt la Venetia si de aia am rasp mai greu (asta asa, ca suntem mai aproape )
                              kiar le ziceam lui Dinoc si lui Ionut R. intr-o seara ca e varza masina mea, are mici zgarieturi peste tot. dar astept luna martie ca sa ii aplic in polish si aia e. Eu am doua NHB'uri, asa ca nici nu imi mai pun problema de vopsea... macar stim ca NHB is fastest
                              The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                              DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                              Comment


                              • venetia??caine de apa ce esti...!!!
                                ex CL7 AT 2006
                                CN1 Sport 2005
                                KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

                                "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

                                Comment

                                Working...
                                X