ACHIM: '05 Honda Civic Type-R, Black

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• DejaVu
    replied
    Am gasit in Anglia un site (de unde am cumparat piese de multe ori) si poti comanda pinioanele si pe bucati (setul pentru viteze separat pe fiecare treapta, sincroane separat, s.a.m.d).

Leave a comment:

• civicep1
    replied
    Aceeasi problema o am si eu...se pare ca asta e "boala" ep-urilor,am vorbit la Asko si mi-au spun ca ar fi un kit special cu tot ce trebuie pentru problema asta....nu cred ca include si axul central.Bafta

Leave a comment:

• Achim
    replied
    pai noi am sa le comand; rulmenti sunt cam 5-6 la numar cu un pret mediu de 45 de euro / buc
    axul central e 246 euro + TVA ... decent zic eu

ca sa imi iau o cutie SH cu tot, nu cred ca are sens caci a mea "avea" doar 60.000 km si in afara de "bucuria" asta eram f multumit de ea
    chiar intra in toate vitezele, nu "caraia" nimic, ci doar avea un "huruit" in treapta a doua (dar asta in ultimii ei 20 de km)

Leave a comment:

• STI
    replied
    mda si eu m-am lovit odata de cativa rulmenti din cutie dar au fost ok la pret, in schimb axul central e groasa...

Leave a comment:

• vladtns
    replied
    Am zis sa-ti fac o bucurie si am verificat cu cat iti pot aduce piesele astea noi......mi-am dat seama ca noi nu prea are sens sa-ti iei avand niste preturi ridicole

Leave a comment:

• Achim
    replied
    are cineva ax central de cutie de viteze pt acest model ?!

am montat ambreiaj ACT dar am descoperit ca trebuie sa schimb si aceasta piesa + rulmentii din cutie

ma oftic ca de abia montasem galeria de evacuare, si a si fost data jos ca sa se umble

Leave a comment:

• Achim
    replied
    amuzant a fost ca mai intai a trecut Samih (EP3 rosu, facelift) si la nici 2 min te-am vaz pe tine pe Lascar Catargiu

ce pot sa zic, genial; ideal pt o dupa-amiaza de duminica, cu orasul liber

Leave a comment:

• kinky_boy
    replied
    ia zi, pare mai ingusta strada dintr-o 'barca' americaneasca? te-am vazut sambata ca erai la plimbare cu una pe la romana
    bolborosea frumos dar mare rau!

Leave a comment:

• Achim
    replied
    sa stiti ca doar am stationat si am avut grija sa nu iasa numerele in poza

Leave a comment:

• ticker
    replied
    Alo' domnu' - ati parcat ilegal pe linia de tramvai si trecere de pietoni

Dar arta cere sacrificii

http://www.hondafan.ro/forum/showthr...l=1#post415791

Leave a comment:

• DejaVu
    replied
    Originally posted by Achim View Post
    multumesc!

cum ziceam. S2000'ul e foarte docil si "recreativ" dpdv al confortului.
    chiar vbeam cu Tom zilele trecute de o comparatie intre S si EP3 si ziceam amandoi ca schimbatul vitezelor e mult (MULT) mai rapid in Civic gratie cutiei de viteze. de asemenea cuplul si faptul ca masina e mult mai "alerta".

eu cel putin, pana acum, am mult mai multa incredere in Civic...

dar, e vara si trebuie sa invatam cand "pleaca" asa ca tot mergem cu ea cat inca se poate
    momentan are fix 30 de zile de cand o am si am facut undeva la 2100 km.
    Ciudat sau nu, acelasi sentiment al traiesc si eu vis-a-vis de S2000, inainte am avut CRX Vtec.

Leave a comment:

• ticker
    replied
    I seee... bigwhite's old car

Ma bucur ca a ajuns la tine.

Leave a comment:

• Achim
    replied
    multumesc!

cum ziceam. S2000'ul e foarte docil si "recreativ" dpdv al confortului.
    chiar vbeam cu Tom zilele trecute de o comparatie intre S si EP3 si ziceam amandoi ca schimbatul vitezelor e mult (MULT) mai rapid in Civic gratie cutiei de viteze. de asemenea cuplul si faptul ca masina e mult mai "alerta".

eu cel putin, pana acum, am mult mai multa incredere in Civic...

dar, e vara si trebuie sa invatam cand "pleaca" asa ca tot mergem cu ea cat inca se poate
    momentan are fix 30 de zile de cand o am si am facut undeva la 2100 km.

Leave a comment:

• dinoc
    replied
    Felicitari man, s-o conduci sanatos !!

Leave a comment:

• Fanatic
    replied
    Eu nu cred ca e asa grea decizia: ca S2000-ul e mai tentant , being summer & all

Leave a comment:

Working...
X