ACHIM: '05 Honda Civic Type-R, Black

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Originally posted by BogdanRR View Post
    Salut, Achim.
    Cea mai buna evacuare pentru K20A2-ul de pe CTR nu se regaseste, din pacate, printre cele enumerate de tine, si vine de la Toda Racing. Toda sunt specializati in modificarea lui CTR pentru competitiile oficiale din Japonia sau UK si in general pachetele lor de produse vin insotite de ECU de la Hondata (K-series, in special K-Pro).
    Pe principiul "sa aducem gunoaiele in Romania si ce-i nmai bun sa pastram noi", la noi nu aduce nimeni asa ceva, un alt motiv fiind si faptul ca nu prea sunt CTR-uri (decat vreo 6-7 in toata tara, cu al meu si al tau) si componentele Toda sunt destul de scumpe. Dar...sunt cele mai eficiente.
    Cam astea ar fi produsele de la Toda pt masina ta: http://www.todaracing.com/products/h...20a/index.html . Iata si cam care e castigul de putere daca "trantesti" un air intake si un sistem de evacuare total, cu tot cu galerie: http://www.todaracing.com/products/h..._manifold.html . 40cp la roti nu-s de colo deloc, dar si pretul e pe masura.
    O varianta mai accesibila la pret si aproape la fel de buna pentru modelul asta e Invidia. Nici aici nu ne poate ajuta nici un dealer de tuning din Romania, dar amicul nostru MAX de aici ar putea aduce asa ceva.
    hehehe... postul #8 al acestui topic ce vremuri 21-01-06
    The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.

DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

Comment

• bun, la anul o scot pe strada am tot Motul'ul de care am nevoie, mi-am comandat 2x Pirelli P Zero Nero 215/35/R18 second hand si mai vedem ce ramane

pana atunci, 18" in zapada

The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.

DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

Comment

• pai e cazul, nu? sper sa o scoti cat mai rapid pe strada.
        (a mea e pe capre in garaj, i-am reglat supapele si asteapta sa vina produsele in ianuarie... n-am mai folosit-o de o luna)

man cat ai dat pe motul? la ce preturi merge bidonul de 2l din seria V300, uleiul de cutie (autoblocant si fara) si luchidele de frana RBF 600 si RBF 660?

multumesc

Comment

• eu am luat rbf 600 1 litru de frana cu 100 lei trimis cu tot.
          300v de motor mi-am luat parca cu 75 lei litrul nu mai retin exact.
          "I felt my vanos pulling, but i guess his vtec pulled harder, stronger, faster"

Comment

• deci bidonul de 2l ar fi cca 35 euro...

Comment

• cam cum a zis Civic_Ex

La multi ani tuturor si de anul acesta s-ar putea sa deschidem un topic cu produse MOTUL special pt userii Hondafan

Comment

• si eu ma tot pregatesc sa ies la vanzare cu ceva Motul (doar gama de Top). insa e mai complicat cu trimisul... si inca n-am facut exact calculele daca renteaza...
                Last edited by retroid; 05-01-10, 21:25.

Comment

• pai ai concura cu Motul Romania si vreo cativa dealeri

Comment

• nick racing si colina?

Comment

• primul stiu ca da, al doilea nu stiu , io pana acum am luat doar de la Motul Romania.

Comment

• mai stiu si eu de inca unul
                        "I felt my vanos pulling, but i guess his vtec pulled harder, stronger, faster"

Comment

• Eu am avut o experienta mai ciudata cu uleiul Motul de la Racing Nick...acum nu stiu.
                          www.MobShop.ro www.Mobila-online.ro

Mitsubishi Evolution X MR - Wicked White

EX - Honda Civic Type-R FN2 - Milano Red
                          Honda .:. Injen : HKS : CPL Racing : EXEDY : Quaife : Mugen : Hondata : BLoX : OMP : Recaro : Yokohama : OZ : JVC : DLS : Alpine : Focal : 3M : Ferodo .:. Type-R

Comment

• ba voi ce faceti aici? eu am zis de mine nu de altii

Comment

• dar pana atunci am primit un mesaj interesant eu nu mai intram pe acolo

http://www.1tuning.ro/masini_tunate/...civic/447.html

Comment

• Originally posted by Achim View Post
                                dar pana atunci am primit un mesaj interesant eu nu mai intram pe acolo

http://www.1tuning.ro/masini_tunate/...civic/447.html
                                Felicitari!
                                La cum arata masina, il meriti !
                                '18 BMW X1 18xd
                                '15 BMW i3 range extender
                                ex:'12 Honda Civic 1.8i A/T / '10 Honda CR-Z GT/ '09 Infiniti EX 37/ '07 Mini Cooper S Cabrio / '07 Lexus IS220 / '04 Ford StreetKa / '07 Honda Civic 5D / '06 Citroen C4 Coupe

Comment

Working...
                                X