ACHIM: '05 Honda Civic Type-R, Black

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• va multumesc frumos pentru toate aprecierile de pana acum

@Sorin: intr-adevar observasem un Accord diesel cu sticker hondafan (sau suport de numar) si ceva atipic la el (dar nu imi amintesc exact elementul)

@TokyoDream: pai cum, puteam sa ma "laud" cu comunitatea pe care taman la ultima intalnire am vrut sa o tragem in tseapa noi astia cu tuningu?!

@Dinoc: o sa fac rost si de pozele needitate in rezolutii mari ca sunt cateva bune
    The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.

DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

Comment

• - 35 mm
      '05 S2000
      '05 Accord LS i-CTDI
      '08 Lexus RX 400h

Comment

• Achim, intotdeauna ne-ai oferit poze de exceptie.
        adevarul ca masina e de exceptie
        '18 BMW X1 18xd
        '15 BMW i3 range extender
        ex:'12 Honda Civic 1.8i A/T / '10 Honda CR-Z GT/ '09 Infiniti EX 37/ '07 Mini Cooper S Cabrio / '07 Lexus IS220 / '04 Ford StreetKa / '07 Honda Civic 5D / '06 Citroen C4 Coupe

Comment

• asta era Sorin ... ai dreptate

Dumiflo, multumesc inca o data...

se pare ca pana la sfarsitul lui septembrie vor aparea ceva upgrade'uri interesante
          The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.

DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

Comment

• Retractez, tocmai am vazut si linkul sub poza ... dar cati l-au vazut in posteriorul unei astfel de fotografii? :P

Comment

• Bun, masina sta in fata casei de aprox 3 saptamani nemiscata.
              O parte a cauzei o puteti observa in poza. A doua parte e ca nu se mai desface un prezon si va trebui taiat.

Eu pe 8 oct voi pleca din tara pentru 2 saptamani, dar cu ocazia asta strangem bani si revenim cu forte proaspete, asa cum va ziceam mai sus.
              masina are 50.000 de km, si ca atare au trecut 10.000 km de la ultima revizie. uleiul este fix la nivel

Lista spune asa:
              • cauciuc Yokohama Parada Spec II 215/35/R18
              • un set de 5 prezoane noi pentru a le inlocui pe cele deteriorate (cate unul pe la fiecare roata)
              • un set de 20 piulite cu cap deschis aftermarket (am gasit eu ceva JDM)
              • refurbish la toate cele 4 jante
              • reinnoire CASCO
              • reinnoire RCA
              • ITP
              • schimbat toate fluidele (lichid de racire, lichid de frana, ulei, servo) cu unele noi Motul (in ceea ce priveste uleiul inca incerc sa gasesc o solutie sa imi aduc din nou Silkolene)
              • placute spate Ferodo DS2500
              • furtunase de frana metalice
              • schimbat filtru de ulei cu unul Hamp/Mugen
              • admisie CAI AEM V2 (cel mai probabil)
              • revopsit integral
              • grila fata Mugen
              • capota CF (Mugen sper)
              • si la un moment dat un kit de ambreiaj stage II, Exedy foarte probabil

deci, avand in vedere ca in oct e si ziua mea, sper ca pana spre noiembrie sa imi fi facut deja singur un cadou frumos

p.s.: in ultima poza puteti observa si bara antiruliu H&R mai groasa si ... o pisica

Comment

• Ouch, da' ce-a patit pneu ala ?
                K24Reflash

Comment

• D c nu bagi si tu ceva acolo in spate sa numai stea direct pe janta...e pacat de ea.
                  www.MobShop.ro www.Mobila-online.ro

Mitsubishi Evolution X MR - Wicked White

EX - Honda Civic Type-R FN2 - Milano Red
                  Honda .:. Injen : HKS : CPL Racing : EXEDY : Quaife : Mugen : Hondata : BLoX : OMP : Recaro : Yokohama : OZ : JVC : DLS : Alpine : Focal : 3M : Ferodo .:. Type-R

Comment

• pneul a facut explozie la ~ 190 kmh da' inca nu stiu de ce
                    am mutat-o de cand am facut poza, si am pus si cric (masina mea sta la 2 masini in spatele celei de Politie Comunitara si am presupus ca e safe dar nu a durat decat 24h)...

Comment

• ce s-a intamplat in momentul cand a explodat pneul?janta nu a patit nimic in afara de prezon?

Comment

• s-a auzit o bubuitura (pe care eu la viteza aia nu am auzit-o) si in prima faza am crezut ca a cedat ceva de pe la vreun brat (eram 4 in masina si era f trantita), mai ales ca am avut senzatia ca nu prea mai am directie. masina a luat-o de-a latu' si am reusit sa o dreg zic eu elegant. deci no panic.

janta nu pare sa aiba ceva, avand in vedere ca pe moment ne-am oprit pe autobahn si nu am vazut fiind in camp ca un cauciuc e dus si asa ca am mai mers la relanti cam 3-4 km pana in prima parcare.

cand o dau jos voi vedea finalul, oricum nu pare sa fie grav

prezonul nu s-a stricat acum, ci mai de demult. daca fac poza din exterior ai senzatia ca am doar pana, interiorul e "pa" din cauza unghiurilor de pe spate

Comment

• cum ar spune neamtu':"das it motorsport"!!))

(scuze pt ortografia urechista folosita in aplicarea limbei germane)
                          ex CL7 AT 2006
                          CN1 Sport 2005
                          KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

"The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

Comment

• Jesus , explozie la 190 la ora ?
                            K24Reflash

Comment

• Sa nteleg ca nu ti vedem mandretea la Salon in weekend
                              O asteptam din nou sa revina si sa ne faca sa intoarcem capul dupa ea!
                              Si la multi ani pt 12!
                              Carpe diem!
                              Watch me: http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Alina_Jazz/

Comment

• in legatura cu prezonul...ai incercat sa le strangi bine pe restul si apoi sa incepi cu ala?
                                te asteapta o lista lunga asa ca multa bafta la lucrari.

(si eu lucrez acum pe 3 masini si n-am timp mai de nimic ....)

Comment

Working...
                                X