ACHIM: '05 Honda Civic Type-R, Black

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Daca cumva ajungi prin partea mai estica sa n-o iei pe traseul Roman Pascani, am fost de curand pe acolo si e teroare curata, n-am mai vazut asa drum prost de mult timp. Daca vrei sa innoptezi pe acolo eu recomand mariko inn de la iesirea din roman da e un pic cam departe. Ar fi bun la intoarcere pe E85 sa mananci acolo, au mancare buna si cu preturi de provincie.
    '07 Accord 2.0 ES Dark Mocha
    '98 Civic Sedan 1.6 VTi New Vogue Silver

Comment

• Originally posted by Achim View Post
      nah, acum putin O/T

ideea e urmatoarea: cel mai "rapid" drum inteleg ca ar fi Bucuresti - Pitesti - Sibiu - Sebes - Alba Iulia - Cluj - Satu Mare ... dar mi-e cam lehamite de A1 si Valea Oltului. Aveti idee cum se prezinta Bucuresti - Brasov [i](ok, pana aici stiu) - Targu Mures - Reghin - Satu Mare ?! Mai are cineva vreo idee ?

B
      Prima varianta e mai rapida clar mai ales ca au oprit si camerele.A doua - drumul e ok pana la Targu Mures si intre Brasov si TG Mures e destul de fun .
      Accord 2.0i i-VTEC 2007
      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/ant76/

Comment

• multumesc tuturor pt sfaturi.
        asa auzisem si eu ca prima varianta e mai rapida, dar sincer nu prea ma grabesc deci e f probabil sa merg pe a doua (care e si mai scurta din ce vad)

Originally posted by LoDRpR View Post
        am fost de revelion la Vatra Dornei si am vizitat si ceva manastiri din zona (le mai vazusem oricum pentru ca sunt din apropiere ): Voronet, Moldovita si Sucevita parca. Acum nu stiu cat timp ai, dar eu iti recomand sa te cazezi undeva in Vatra Dornei, a doua zi poti vedea cateva manastiri (aprox 60km) si te intorci pe seara la Vatra Dornei. Sa nu cumva sa ratezi Voronet, de departe cea mai spectaculoasa din puntul meu de vedere; restul impresioneaza mai mult prin dimensiuni si aspect de cetate :P

Poate cei din zona Sucevei pot da mai multe detalii cu o cazare mai aproape
        merci mult

chiar... de la Vatra Dornei spre manastiri, am cumva cum sa trec prin Cheile Bicazului ?! (nu stiu exact cum sunt situate manastirile pe harta si de asta intreb). daca nu, pe unde ar trebui sa o iau?
        va intreb asta ca aveti mai multa experienta, cumva cumva m-as descurca eu cu o harta, da' n-am chef sa fac poze cu EP3'ul balansand pe marginea unei gropi

cam asta e planul meu, pentru ca a doua zi dupa vizitarea manastirilor trebuie sa iau decizia de a ma intoarce fie pe la lacul Rosu - Lacul Sf. Ana - Sf. Gheorghe - Brasov, si apoi sa fac un popas pe valea Prahovei, sau sa merg spre Iasi si sa innoptez acolo...

Originally posted by andreicsa View Post
        Man, am fost de Paste la toate manastirile alea Sucevita-Moldovita etc, drumu e prost, dar daca circuli mai cu atentie nu e problema.... eu m-am intors intreg, mai putin proiectoarele fatza )))) Dar na.... daune colaterale
        ba e bine ca n-am proiectoare am prins ce zici tu... oricum o sa ma duc doar la 2-3 din cele pe care le-a zis si LoDRpR mai sus asa ca ma descurc eu cumva
        The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.

DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

Comment

• Achim sub nicio forma sa nu iti vina prin cap sa mergi pe Suceava-Dorohoi.

Comment

• De la Vatra Dornei spre manastiri in niciun caz nu treci prin Cheile Bicazului prin chei treci daca vrei sa mergi spre Gheorgheni.
            '09 Audi A6, 2.0, A/T, Grey
            Fosta:
            '08 Honda Civic Sedan 1.8 M/T, Taffeta White
            Javascript motherfucker in Iasi?
            http://hondafan.etp.ro/gallery/v/andrei_r/

Comment

• deci asta la intoarcere in cazul in care vin spre Buc pe la Brasov si ma opresc si la Lacul Sf. Ana
              The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.

DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

Comment

• Yep, cat despre manastiri, ar trebui sa cauti o harta a lor dupa care sa te orientezi pe la care ai vrea sa mergi si pe care le sari, e greu sa gresesti drumurile prin zona respectiva insa ca sa iti faci o idee e foarte buna harta.
                Fosta:

Comment

• ok ... harta harta, dar ma gandeam ca poate unii si altii au mai fost prin zona, ca pe harta nu se vad hartoapele spre manastiri nu imi imaginez ca o sa fie autobahn, dar cum zicea si AndreiCSA o sa le vizitez pe cele 2-3 mai renumite, si imi ajunge...

pe lista de lucruri de vazut am asa:
                  • 2-3 manastiri (Sucevita, Voronet ...)
                  • Lacul Rosu
                  • Cheile Bicazului

si optionale ar fi:
                  • Iasi'ul
                  • Cimitirul Vesel
                  • Lacul Sf. Ana

Comment

• Pai te-ai orientat bine la manastiri (nu stiu sigur Sucevita, insa Voronet clar merita), Cheile Bicazului de asemenea (Lacul Rosu este in capatul lor), Iasi-ul ce sa mai vorbesc )

Drumul nu este groaznic in niciun caz, doar ca este normal, o banda pe sens si din loc in loc peticit cu asfalt. Atentie prin sate la radare
                    Fosta:

Comment

• Originally posted by Achim View Post
                      ok ... harta harta, dar ma gandeam ca poate unii si altii au mai fost prin zona, ca pe harta nu se vad hartoapele spre manastiri nu imi imaginez ca o sa fie autobahn, dar cum zicea si AndreiCSA o sa le vizitez pe cele 2-3 mai renumite, si imi ajunge...

pe lista de lucruri de vazut am asa:
                      • 2-3 manastiri (Sucevita, Voronet ...)
                      • Lacul Rosu
                      • Cheile Bicazului

si optionale ar fi:
                      • Iasi'ul
                      • Cimitirul Vesel
                      • Lacul Sf. Ana
                      Ia o harta rutiera de pe la vre-un Peco si ne uitam diseara pe ea

Comment

• Achim, ai mare grija daca mergi seara prin sate.
                        Sunt sate cu curbe de 90 de grade si ai foarte mari sanse, ca la iesire din curba sa te trezesti cu o caruta.

Comment

• Atentie si la Omul Preistoric aici in Moldova .... bea bere, grohaie si bate cu bata !!! Beware!

Comment

• Nu mai glumi Andrei, eu am patit-o de 4 ori intr-un singur drum si am ramas si fara permis pentru depasire pe linie continua

Comment

• Anul trecut drumul pe langa lacul Rosu era jale...
                              Si drumul spre lacul Sf. Ana s-a cam dus destul de rau...
                              '08 Civic Sedan 1.8 ES A/T Galaxy Gray Metallic

Comment

• asa, am notat tot ce mi-ati zis voi aici. acum sa nu aveti impresia ca e prima oara cand plec la un drum lung, doar ca nu mai stiam care e starea lor pe acolo, si am zis sa primesc putin feedback din partea celor din zona si eventual a celor care au trecut de curand prin zona va multumesc mult tuturor... si sincer sunt usor uimit de cata lume se uita pe topicul asta ... danke

on-topic: azi-maine ar trebui sa va prezint ceva update'uri la masina

Originally posted by andreicsa View Post
                                Ia o harta rutiera de pe la vre-un Peco si ne uitam diseara pe ea
                                oho... asta face la mine bucuros

Originally posted by [g] View Post
                                Anul trecut drumul pe langa lacul Rosu era jale...
                                Si drumul spre lacul Sf. Ana s-a cam dus destul de rau...
                                define ...

Comment

Working...
                                X