ACHIM: '05 Honda Civic Type-R, Black

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• alb sau negru

@dinoc: daca bagi degetele in subaru mi se pare ca acel boxer are tendinta de nu a mai merge atat de rotund si de aia ziceam ca in ture mici e si mai acut acel sentiment, plus relantiul ...
    The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.

DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

Comment

• discutia Subaru Vs Evo e interminabila. eu prefer evo pt ca e o masina relativ mai simpla decat subaru cel putin la capitolul motor. sunt multe de spus insa e intermninabil....

evo IX RS de care zici ca are scaune naspa....e un real RS. vine asa direct pt echipele de curse asa ca urmand ca masina sa fie preparata scaunele vin aruncate. de afara se remarca prin oglinzile si manerele de la usi negre, nevopsite ca si la restul modelelor.
      din interior lipsesc o gramada de chestii. e modelul pe care l-as lua eu. aici se cere cca 35.000 pe unul cu km adevarati.

printre altele are sasiul mai intarit,diferentiale pasive o turbina mai mare si una peste alta e cea mai intepata versiune daca le excudem pe cele limitate.
      Last edited by retroid; 18-05-09, 22:38.

Comment

• ti-am zis ... am gasit un Evo IX RS USDM, care e la fel ca cel de Europa, doar ca are A/C si scaunele Recaro, in rest la fel de stripped out (geamuri manuale, etc) ... si mai e si alb, masina incepe de pe la 25.000 de euro, dar momentan nu vreau sa fac o investitie intr-o noua masina, ci poate doar o mica diferenta fata de EP3, ceea ce nu imi lasa alta optiune decat Evo VIII ... oricum... bun

si revenind ... noi fabulam putin acum, pentru ca nu cred ca o sa vina cineva sa cumpere masina
        The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.

DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

Comment

• eu unul sincer ti-as recomanda un impreza gt in defavoarea evou-lui ...
          sau macar daca ai gasi un evo 6-7 ...
          Touge is what we live for

Wait for it...... Here we go ....... Bwwwwaaaaaaahhhhhh!

Comment

• intr-adevar Impreza GT e unul dintre cele mai frumoase Scooby, dar nu vreau o masina mai veche pentru ca va fi masina mea de daily driver si asa ca am nevoie si de ceva confort + fiabilitate. daca imi voi permite va fi una din masinile secundare intr-o buna zi. (lista aici ar fi mare, si include si un EK4 VTi cel putin, etc)
            • sa o aduc din DE si sa platesc taxa de prima inmatriculare e echivalentul a imi cumpara un Evo IX ceea ce nici nu se pune problema
            • vreau o masina cu care sa imi pot face si drumuri lungi in conditii ok (Evo e mult mai silentios ca Impreza la drum)
            • nu vreau o masina cu care prietena mea sa nu vrea sa mearga, si sa traga de mine sa plecam in vacante cu Mini
            • la cat de obsedat sunt am luat in calcul toate variantele pt mine, si Evo e cea care ma atrage cel mai mult, pe langa S2000. daca voi gasi un S2000 destul de ieftin il voi lua si il voi tine pana la iarna

Comment

• Originally posted by Achim View Post
              • nu vreau o masina cu care prietena mea sa nu vrea sa mearga, si sa traga de mine sa plecam in vacante cu Mini
              • la cat de obsedat sunt am luat in calcul toate variantele pt mine, si Evo e cea care ma atrage cel mai mult, pe langa S2000. daca voi gasi un S2000 destul de ieftin il voi lua si il voi tine pana la iarna
              Ce vrei sa spui de Mini? am fost pana la Istanbul si retur cu Mini fara probleme atunci cand asteptam pe cumatra sa ajunga in tara.. ce-i drept doar 2 persoane ..

On topic: te sfatuiesc sa nu faci imprudenta sa cumperi o masina cu gandul ca o tii pana la iarna cand o vinzi. Sunt vremuri tulburi, in special in ceea ce priveste piata auto. Oamenii stau cu masini care prind la public (Accord, Vectra.. etc) cateva luni si nu reusesc sa le dea, chiar daca cer pretul corect.
              Sa nu intelegi ca nu te sfatuiesc la un S2000... masina e dementiala.. doar sa nu-ti faci planuri sa o vinzi in timp record pt ca e un model exclusivist
              '08 Acura RDX

Comment

• da ai dreptate...
                oricum momentan am probleme cu vanzarea primei masini deci pana la cealalta mai e cale lunga S2000 la momentul actual in DE nu prea are preturi fantastice (de cand si faza cu TVA'ul care nu se mai poate amortiza in timp, ci trebuie platit) si mai stau si cu taxa de prima inmatriculare etc, iar in RO nu prea cred ca o sa gasesc unul la pretul ok (il avea Paul pe ala la 12.xxx euro dar e deja la Dics) ... deci vom vedea

Si eu am facut Stuttgart - Bucuresti cu Mini'ul si a fost extrem de dragut ... mai ales ca nu am mers doar pe autobahn si am luat pe drumuri de munte, soare, trapa dar totusi ... dupa ce bagi bani in masina vrei sa te poti bucura nu numai singur de ea ... iar suspensie, roti, tobe nu au ajutat deloc la capitolul asta nu inseamna ca Evo nu ar primi asa ceva dar e ceva mai silentios fiind un sedan

Comment

• daca te gandesti ca evo 8u sal importi din germania tine cont si de faptul ca taxa e undeva la 3000 de ieuro

ps: am avut s2000u de vanzare la mai multi bani, ar fi fost prea batjocura la 12.xxx

Comment

• da nu mai stiam exact cat dar oricum super pret
                    merci de info azi am spalat-o pt prima oara dupa 3 saptamani si iar am ramas tamp uitandu-ma la ea ... daca ar vrea si ea sa nu mai scartaie usa dreapta, sa nu vibreze kiar asa de rau la relanti (da, stiu, tampoane intarite ... si de nu stiu cand vanez un engine torque damper pe eBay), daca nu ar bate evacuarea in podea cand se incinge ... probabil ca m-as mai gandi inca o data daca vreau sa nu sa o dau ... dar deja ma gandesc de doua ori

Comment

• aha

Comment

• Man, sincer si mie imi scartaie usa dreapta, imi bate evacuarea in podea. Cred ca e boala la CTR-uri.
                        "I felt my vanos pulling, but i guess his vtec pulled harder, stronger, faster"

Comment

• aseara am iesit sa mai scot putin untul din ea rezultatele -> http://hondafan.ro/forum/showthread....313#post236313

Comment

• ceva poze pe care le mai aveam prin telefon ... scuze de calitate

si inca una cu masina lui Vintila, negru mat (dar in doua nuante ), Tein SS si Volk Rays (nu imi place modelul dar sunt niste jante top)

si pentru cine e interesat, vand suspensia OEM, stare f buna

Comment

• Belea masina ta, una din cele mai frumoase din tara.
                              http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

Comment

• Originally posted by Den1GRator View Post
                                Belea masina ta, una din cele mai frumoase din tara.
                                Ii mai tare-a-lu Vintila

Comment

Working...
                                X