ACHIM: '05 Honda Civic Type-R, Black

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Dan101
    replied
    Uleiul motul 300V este mai scump ca s-au modificat putin proprietatile am impresia, noua generatie ''Ester Core'' , silkolene pro S (fuchs) ai testat ? nu se impaca bine si cu el ? e ceva mai moca la pret...si tot ester... PS - Superb Ep3

Leave a comment:

• Achim
    replied
    Originally posted by coastadeest View Post
    De cat sunt barele ?
    Ai auzit ca si eu merg pe Hungaroring pe 13 mai si ai zis fix in perioada aia sa faci intalnirea a? )
    am uitat, stiu ca alea JDM erau primul upgrade si astea erau cele mai groase / sanatoase
    auzisem de la Paul ca mergi pe 13, de aia am si deschis subiectul in Victoriei, dar am uitat atunci sa iti spun ca planuiam si asta cu JDMapproved de ca 1 luna
    o sa supun la vot (si o sa verific prognoza) si poate amanam cu 1 weekend sa vii si tu

Originally posted by sakerut View Post
    Bafta in continuare ,tot frumoasa a ramas
    multumesc!

Originally posted by BlackMagic View Post
    E un EP3 foarte frumos si fain facut Cum e pe circuit cu el?
    aflam sapt viitoare

Leave a comment:

• vladtns
    replied
    Eu am scris de pe celalalt user.....sorry

Leave a comment:

• coastadeest
    replied
    De cat sunt barele ?
    Ai auzit ca si eu merg pe Hungaroring pe 13 mai si ai zis fix in perioada aia sa faci intalnirea a? )

Leave a comment:

• BlackMagic
    replied
    E un EP3 foarte frumos si fain facut Cum e pe circuit cu el?

Leave a comment:

• sakerut
    replied
    Bafta in continuare ,tot frumoasa a ramas

Leave a comment:

• Achim
    replied
    de cand nu am mai intrat...

intre timp tin sa zic ca merge masina
    are ceva ambreiaj mai dichisit, CAI'ul a supravietuit (mai putin bara care s-a cojit in dreptul gurii de admisie, unde pe timp rau am folosit classicul skotch ), de asemenea headers'ii Toda se impaca f bine cu barele antiruliu H&R

urmeaza acum pe 25 un trip la Hungaroring, si inainte de asta schimb ulei (tot Motul, desi a ajuns cam scump) si o geometrie "nebuna" )
    iar apoi cred ca intra la revopsit

asta ca sa fie gata pana pe 10-15 mai cand as vrea sa "apara" si urmatoarea intalnire JDMapproved

pics >>>>
    Attached Files
    Last edited by Achim; 17-04-13, 13:49.

Leave a comment:

• Achim
    replied
    poate mai are cineva nevoie: http://www.oemxenonpart.com/Honda-S2...st-Ignitor.htm

pana atunci....
    Attached Files

Leave a comment:

• BlackMagic
    replied
    Iti inteleg frustrarea, bafta s-o rezolvi rapid si sa ne vedem pe strada inapoi.

Leave a comment:

• Achim
    replied
    Originally posted by retroid View Post
    masina arata perfect

cu xenoanele oem e destul de naspa. mai poti opta si pt faruri DEPO si un kit de asta ieftin.

(folosesc cu succes chinezariile astea de cativa ani. am montat o gramada si pe alte masini. le-am si desfacut sa vad care-i treaba. sunt toate de 35W.....cele de 55W sunt doar cu eticheta. cele slim sunt de evitat si diferenta o mai face calitatea "becurilor" respectiv puritatea gazului din ele.)

PS cat e impozitul pe an la EP3? multumesc
    scuze, nu am apucat sa vad ca ai dat reply

masinile mele sunt pe persoana juridica, asa ca mi se pare ca nu e relevant ca e ceva mai mult
    ~ 350 RON ?!

am zis sa nu imi pun vreun kit aftermarket pt ca am fost f mandru ca a fost din cele cu xenon OEM
    si am mai facut si investitia de ceva banuti in becuri originale, acum mai putin de 1 an, in aceeasi idee

Nu se potrivesc si de la alte modele? Accord, spre exemplu. Daca au acelasi tip de bec...fasungul trebuie sa fie identic, cred.
    ba da, si am mai zis mai sus: se potrivesc de pe Jazz JDM sau S2000
    acum am descoperit ca sunt ok si de Acura TL

http://www.ebay.com.au/itm/ws/eBayIS...ht_2782wt_1030

Man, ai pus la un moment dat discuri DBA; sunt "chioare" sau slottd? Poti da un feedback de cum se comporta? Cati km ai facut cu ele? Mersi.
    sunt gaurite
    masina a facut de anul trecut din mai ~ 1000 km
    de aia va zic ca sunt la capatul rabdarii, ca stau de 3-4 luni cu masina pe bara pt ca nu am "becuri", asta dupa ce i-am pus galerie, i-am schimbat ambreiaj, toate prin cutie, frane noi complet, cauciucuri noi ... grrrr

Leave a comment:

• BlackMagic
    replied
    Man, ai pus la un moment dat discuri DBA; sunt "chioare" sau slottd? Poti da un feedback de cum se comporta? Cati km ai facut cu ele? Mersi.

Leave a comment:

• BlackMagic
    replied
    Originally posted by Achim View Post
    imi imaginez ca se gaseste doar instalatia de xenon completa (care era mai rarutsa de fel) si costa tot cam atat ...
    Nu se potrivesc si de la alte modele? Accord, spre exemplu. Daca au acelasi tip de bec...fasungul trebuie sa fie identic, cred.

Leave a comment:

• retroid
    replied
    Originally posted by Achim View Post
    nu chiar; si mie mi s-a parut ca vad masina ta in zona

eu nu stau departe, si de curand un prieten si-a deschis ceva hostel / cafenea pe acolo, asa ca de asta "am invadat" strada

nu are topic la S2k
    este un AP2 2005 (no VSA / DBW) cu 45k km acum, upgrades: discuri EBC turbo groove, placute EBC green stuff, arcuri H&R, Mugen catback, test pipe, volan imbracat in Alcantara
    si cam atat despre ea

iar am mers azi cu EP3'ul... are muuult mai multa viata in ea
    masina arata perfect

cu xenoanele oem e destul de naspa. mai poti opta si pt faruri DEPO si un kit de asta ieftin.

(folosesc cu succes chinezariile astea de cativa ani. am montat o gramada si pe alte masini. le-am si desfacut sa vad care-i treaba. sunt toate de 35W.....cele de 55W sunt doar cu eticheta. cele slim sunt de evitat si diferenta o mai face calitatea "becurilor" respectiv puritatea gazului din ele.)

PS cat e impozitul pe an la EP3? multumesc

Leave a comment:

• Achim
    replied
    imi imaginez ca se gaseste doar instalatia de xenon completa (care era mai rarutsa de fel) si costa tot cam atat ...

Leave a comment:

• sKyNeT
    replied
    In dezmembrari de pe un civic nu se gasesc ?

Leave a comment:

Working...
X