ACHIM: '05 Honda Civic Type-R, Black

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • azi am ajuns la concluzia ca mai vreau sa ii fac cate ceva la exterior

    asa cum aveam in plan, voi vopsi grila fata in NHB plus lac, ca sa aiba continuitate si sa nu se vada ca e din plastic (si cea OEM la fel se vedea inainte sa o vopsesc) si suportul (triunghiul) de la oglinzi la fel... de asemenea mai ramane acel plastic de pe stalpul usii care ar trebui vopsit, asta in cazul in care nu le gasesc pe cele carbon (parca Mugen facea)

    trebuie sa imi iau suruburi pt prezoane... si eram convins ca le vreau negre, dar am vazut poza asta:



    si acum le vreau rosii... pe negru ar da cam asa:



    la faruri, vreau sa scot 2 angel eye'uri de pe centru (ca sa nu se mai vada cand am faza scurta aprinsa). asta era si planul initial dar a deviat cel care le monta... eh
    si vazusem la Carrera GT Avalanche Gemballa ca avea ceva interesant la bulbii de la faruri... acum sunt decis ca vreau si eu asa ceva, rosu







    De asemenea... pt rotile de iarna (cele OEM, pe 17"), vreau sa iau o vopsea rosu inchis cu reflexii negre... tot pe un STi am vazut si mi se pare demential

    Si tot la STI'uri vazusem ca isi vopsesc grilele negre cu lac, dar ii dau si o dunga mica pe lateral si in partea inferioara a la GTi... inca nush ce sa fac cu ea

    Ah, si as vopsi radiatorul cumva sa dea bine... si eventual capacul de la ventilator cu rosu (imi place cum dau claxoanele rosii la STI'uri)
    The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



    DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

    Comment


    • Vezi ce hotarasti cu grila, sa nu zica lumea pe strada dup-aia ca e GTI
      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

      sigpic

      Comment


      • n-are cum... e prea rapid

        o sa va arat o poza (cand o gasesc) sa vedeti la ce ma refer
        The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



        DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

        Comment


        • stiu istoria dungii rosii de la GTI

          sunt curios ce ai face altfel in schimb?
          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

          sigpic

          Comment


          • pai ce legatura are istoria dungii?

            deci ori o fac ca pe cea veche, neagra (NHB) cu lac si atunci o sa se vada ca si capota
            sau ii dau o dunga rosie f mica si pierduta in negru... nu ca aia stridenta si banala de GTi... v-am zis... vazusem (de la Tom) pe forumurile de STI din afara si mi-a placut cum da pe masini all black
            The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



            DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

            Comment


            • Stiu ca trade-mark-ul primului GTI (printre altele) era buza rosie a grilei radiatorului (adica dunga rosie de pe margine).

              Stiu si ca la a doua generatie de GTI s-a pastrat. La generatiile 3 si 4 nu sunt sigur dar au revenit la 5 si 6.

              Eu ma intreb daca vrei sa faci o dunga rosie GTI style (pe marginea grilei) sau ai altceva in minte?
              '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

              sigpic

              Comment


              • pai asta ma chinui sa explic
                stiam si eu istoria dungii de la GTi dar nu are nicio legatura
                am asemanat-o ca sa nu o faca altii, dar kiar nu are treaba ... poate m-am exprimat eu prea "plastic"
                o sa caut pozele
                The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                Comment


                • parerea mea sa nu ii faci dunga la grila... tu faci ce vrei dar eu unu nu cred ca ar da bine si plus ai incarca prea mult botul si cu bulbii vopsiti rosii.... parerea mea
                  Most sports require only one ball, motorsport requires two...

                  "how to make it in zi undistry or life"

                  Comment


                  • [OT]
                    Oai cum arata STI-u ala negru
                    Ce model de STI este , ce an, ce cod, cine stie ?
                    Tom ? Nu-i ca al tau ?

                    PS> arata fain prezoanele rosii ! si nu pune dunga rosie la grila, pls , eventual pune-i sigla cu type-r la loc

                    Comment


                    • da si asta era o varianta
                      nu eram asa infipt in dungulitsa rosie... si pana la urma cred ca o sa merg pe sfaturile voastre
                      The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                      DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                      Comment


                      • asa ceva as vrea sa arate



                        iar jantele le vreau culoarea asta





                        The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                        DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                        Comment


                        • Cred ca jantele astea dau bine si CTR rosu.
                          Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                          Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                          ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                          ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                          Comment


                          • astea sunt cele OEM de Subaru STI 2006 (am o poza cu una aurie inainte sa imi iau TenzoR'urile)
                            eu ma refer doar la nuanta
                            dar daca si tu te referi la ea... s-ar putea
                            The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                            DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                            Comment


                            • La nuanta ma refer, ca modele de jante sunt sute care se potrivesc la CTR.
                              Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                              Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                              ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                              ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                              Comment


                              • Saracul STI... are conjunctivita acuta....
                                '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X