ACHIM: '05 Honda Civic Type-R, Black

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

merci mult de tot... ops:

ai dreptate in ceea ce priveste diferenta tub/basslink... dar sunt multumit de randamentul basslinkului... mai ales ca nu tre' sa imi tsiuie urechile dupa asta :roll:

:!: uite linku de la boxe :
    :arrow: http://www.infinitysystems.com/caraudio/product.aspx?ProdId='KAPPA+PERFECT6.1'&Ser=KPE&Cat =COS

:!: asta e de la basslink:
    :arrow: http://www.infinitysystems.com/caraudio/product.aspx?ProdId='BASSLINK'&Ser=BSL&Cat=PSU

:!: si asta de la statie:
    :arrow: http://www.infinitysystems.com/caraudio/product.aspx?ProdId='REF7521A'&Ser=REF&Cat=AMP
    The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.

DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

Comment

Poze "aftermath" :lol:

datsi click pe poza pt a o mãri :wink:
      The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.

DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

Comment

Suuuper tare, numa` sa te tina jamurili. Achime "by the way" mi-am pus si eu un Carbon Dynamic Airbox de la BMC si intr-adevar s`aude de numa numa. Cat despre boost parca se simte ceva da` io oricum cred ca am probleme ori la injectoare ori la bomba de benzina ca nu trage cum trebuie, tre` s-o pun pe tester. Unde imi sugerezi sa ma duc?[/b]
        D15Z6 SOHC VTEC CIVIC 1.5 LS (cu S`u rosu )

Comment

Originally posted by dromikaetes
          Suuuper tare, numa` sa te tina jamurili. Achime "by the way" mi-am pus si eu un Carbon Dynamic Airbox de la BMC si intr-adevar s`aude de numa numa. Cat despre boost parca se simte ceva da` io oricum cred ca am probleme ori la injectoare ori la bomba de benzina ca nu trage cum trebuie, tre` s-o pun pe tester. Unde imi sugerezi sa ma duc?[/b]
          hmm... :roll: uite maine ma interesez sa vad dak mai stiu si eu pe cineva cu un tester bun.
          asa ... am auzit cuvinte de lauda despre ala de la Autovit... insa nu am testat pe pielea mea...
          oricum, cred ca o sa mai fie "saritori" pe aici care sa te indrume numai spre bine... as usual :wink:

Comment

Oki, I appreciate it. :wink:
            D15Z6 SOHC VTEC CIVIC 1.5 LS (cu S`u rosu )

Comment

baetzi, sunteti offtopic 8) poate va sanctioneaza conducerea (glumeam)
              statia o stiam, basslink-u' il stiam, boxele nu le stiam
              foarte tari boxele si am ginit si spliteru ala de plus da bine
              da stii ce nu imi place ... patura aia a ta din portbagaj.... ce naiba :lol:
              cd-u' ti-am zis ca e ca al meu
              inca odata sa le stapinesti sanatos

PS nu vrei sa schimbi cd-u' am un prieten care pleaca din tzara si vrea sa il vinda. e un alpine foarte tare. uite link http://www.alpine-europe.com/content...bf4001a25d9c33

asta daca te intereseaza ca parerea mea e ca il da eftin vrea 10 mil pe el si arata impecabil nici macar cutia de la fatza nu e zgariata. daca nu ma insel a dat aproape 13 mil pe el
              \_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_
              I'd Rather Push A Honda Than Drive A Volkswagon
              _/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/

Comment

Merci mult pt oferta... da' urmatorul head-unit va fi ori un MP3 Player de la Becker, ori un DVD Player 2-Din cu Touch-Screen de la Kenwood :roll: insa mai tre' sa astept ceva timp sa "ma refac" si oricum... e cazul sa ma ocup si de alte aspecte )

cat despre patura... s-a rezolvat... era acolo pt ca am facut niste cumparaturi si nu vroiam sa imi murdaresc portbagajul ops:

Comment

pacat ca eu nu pot ajunge duminica la intalnire sa iti aud si eu sistemul audio.
                  dar poate se amina cu o saptamina din cauza vremii si intr-un final as vede (aude) sistemul tau audio

Comment

si... cum se aude ca nu mi-ai zis , esti multumit de bas?

ca despre fidelitate si claritate nici nu ma pretez sa intreb

Comment

eu unul sunt foarte satisfacut... poate ne intalnim "spontan" intr-o seara sa iti "arat" :wink:

Comment

hai sa vedem ... poate in seara asta ca poate ies prin oras si daca e nevedem pe undeva
                        daca vrei da PM sau pe yahoo nr tau de mobil

Comment

Dupa o excursie facuta de taica-miu, impreuna cu a mea mama, in masina mea... singurul aspect de punctat a fost faptul ca acum masina are cu 1500 de km mai mult... si cam atat :lol:

In seara in care am "recapatat-o" am dus-o sa o alerg putin, dar din pacate avea rezervorul full si era si benzina de 95 de la OMV, lucru care cred eu ca m-a tras putin inapoi, la fel si cauciucurile de iarna cu balon mai inalt :x totusi, in situatia asta am reusit sa scot un egal cu un "ursulets" cu motor de 2.5 24v (192 cp, de pe pisica) si cu un urs de 2.5iX (170 cp + "manareli"). Apoi am pierdut de putin in fata unui 535 V8 si a unui S3 modificat, si am batut un CRX de 125cp (sper k nu gresesc) la ceva distanta si o Octavia II RS cu BOV (2-3 masini intre noi). De abia astept sa se faca si mai frumos si sa inceapa lumea sa dea ture din nou :twisted:

Stage-ul 3 cred ca va costa in montarea unui detector de radar in bara. As merge pe varianta celor de la Belltronics, insa mai am de asteptat pana cei de la Wizards vor primi acel model. Pretul este destul de mare, dar cica isi merita toti banii. De asemenea astazi seara am vazut cum functioneaza un detector foarte micuts, fara fir, ce se poate incarca atat automat (solar), cat si cu un incarcator simplu de Nokia, si are o raza de actiune extrem de buna... e undeva pe la 3 milioane SH...
                          Oricum... concluzia e ca fara detector nu prea faci nimic. Si eu inainte mergeam pe premisa "imi fac ceilalti flashuri" sau din astea... dar mi-am cam "luat tseapa" si nu prea imi convine sa ma mai risc

Si asa am ajuns in seara de astazi, cand am hotarat sa o duc pt o cosmetizare completa... si cum si motorul era un aspect neglijat in ultima vreme, i-am acordat si lui putina atentie. Procesul a constat in: spalare interior+exterior, degresare, ceruire si spalarea motorului. Vbisem cu cineva de la Honda care m-a asigurat ca atata vreme cat jetul nu o sa fie prea aproape de vreun cablu (ca sa il sectioneze), totul e in perfecta sigurantsa (mi se pare ca am auzit si ceva de faptul ca delco-ul ar fi capsulat mai nou pt a evita neplaceri), si s-a dovedit ca asa a si fost... iar acum... "VTEC"-ul meu straluceste ca nou :lol:

Totusi... vreau sa fac o vizita celor de la service-ul Honda sa imi verific "bucsharaia" si articulatiile, dar mai ales placutele de frana. Mai am de strans cele doua suruburi de la capacul care acopera "sherpii", fiindk atunci cand tin capota deschisa, iar motorul merge la relanti, se aude o vibratie... si vreau sa se uite mai atent la evacuare fiindk am senzatia ca s-a slabit un tampon undeva in zona de mijloc.
                          Ah, si o data cu incalzirea vremii am observat ca nici hayonul nu mai face zgomot... se pare ca si-au revenit chederele

parca ma indragostesc de ea pe zi ce trece din ce in ce mai mult :heart:

Comment

la cita' pevestea ai insirat despre masina ta aici eu cred ca sigur o iubesti deja
                            si asta doar ca atsi stat despartiti o saptamina....

Comment

aici cam ai dreptate ops:

Comment

ai mai iesit aseara?
                                eu am fost la un prieten si am stat pe la el pina pe la unu, am discutat despre masina lui (passat 2004) care o lovise nevastatsa si ma uitam la poze cu masina etc.

era cam trist in oras

Comment

Working...
                                X