ACHIM: '05 Honda Civic Type-R, Black

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Achim
    replied
    intre timp... mama ce merge EP3'ul

Leave a comment:

• Achim
    replied
    da, intr-adevar am cam intrat intr-un con de umbra

cu Civic'ul sunt cam la capat de ceva vreme
    mai am acum sa ii rezolv problema cu cauciucurile pe 18" sa am toate jantele de un fel si apoi mi-as retapita scaunul Momo ca a inceput sa imbatraneasca pe la cusaturi (asta daca nu gasesc un "circ" pt ea ) )
    as achizitiona pt CG8 niste BBS'uri clasice, OEM'ish, 15" si pt S2k niste Volk 17"... cam astea sunt planurile

Leave a comment:

• retroid
    replied
    nu mai stiam nimic de tine man!

Leave a comment:

• Achim
    replied
    mda, fail

azi la Coasta am descoperit ca un cauciuc de pe spate are ceva taieturi adanci pe peretele interior, si ca atare nu era in forma pt hungaroring
    seara mi-am adus aminte ca data trecuta cand am avut probleme cu Yokohamele, mi-am cumparat 2 si ca atare mai am unul de rezerva
    m-am dus, l-am montat... si probabil fiind imbatranit a cedat pana acasa... peretele interior crapat...

acum iar stau si ma uit dupa 215 35 R18 pe internet iar un Yokohama e ~ 800 RON ...

ca atare, las frumos EP3'ul acasa, cand ma intorc ma apuc de franele de la S2000 si aia e, mai vedem de unde gasim o roata la Civic...

Originally posted by CTRnovice View Post
    Si transfagarasanul si transalpina sunt inchise...la cotele alea inca se merge la schi

Sent from my S500 using Tapatalk 2
    multumesc
    asa banuiam si eu doar ca scriau ca vor sa redeschida in mai Transalpina si am zis ca poate am noroc

Leave a comment:

• Xander
    replied
    Originally posted by Achim View Post

LE: aaaaa... acum am realizat ca inseamna Coasta de Est
    man, nu ai fost atent... am scris ca azi la 11 plecam incolo am fost, am rezolvat, am plecat
    tu il sunai pe Vlad cat timp eram eu acolo? ca ii spunea cuiva ca sambata asta nu mai e timp si abia cealalta
    Eu am stabilit cu Vlad de 2 saptamani fiindca am luat si piesele tot de la ei: discuri, placute, bucse bara stabilizatoare etc. si a durat pana au ajuns.

Lasa ca te sun cand te intorci daca e, mai stam de vb.

Bafta!

Leave a comment:

• CTRnovice
    replied
    Si transfagarasanul si transalpina sunt inchise...la cotele alea inca se merge la schi

Sent from my S500 using Tapatalk 2

Leave a comment:

• BlackMagic
    replied
    Most likely not possible. De obicei se deschide prin Iunie...

Leave a comment:

• Achim
    replied
    am inteles
    dar Transalpina? ma pot intoarce pe acolo?

Leave a comment:

• vladtns
    replied
    Nu man, nu vorbeam cu Xander la telefon. Era un domn de pe forum cu un CR-V

Leave a comment:

• Achim
    replied
    ahmm... nu stiu ce inseamna "CDE" exact :">

insa eu maine plec spre TM, maine seara cred ca sunt in Budapesta unde voi sta pana vineri, apoi iar TM si sambata/duminica inapoi spre casa

apropo, stie cineva daca e deschis Transalpina?!

LE: aaaaa... acum am realizat ca inseamna Coasta de Est
    man, nu ai fost atent... am scris ca azi la 11 plecam incolo am fost, am rezolvat, am plecat
    tu il sunai pe Vlad cat timp eram eu acolo? ca ii spunea cuiva ca sambata asta nu mai e timp si abia cealalta

Leave a comment:

• Xander
    replied
    Cand te duci, ca sunt si eu la CDE sambata? Poate mai stam la un pahar de vb.

Leave a comment:

• Achim
    replied
    da, mi-a spus si phara de adilau, si e un bun pont
    dar ce-i drept l-am luat sub 80 RON / l insa stiam ca nu e pretul de piata

anyhow, ma duc la Coasta de Est sa ii schimbam lichidul vascos
    si ii multumesc lui Dinoc pt filtrul de ulei Mugen... acum sa vedeti ce-o sa traga ...

Leave a comment:

• Brainiac
    replied
    Vezi ca 300V aduce si adilau, la un pret bun . Si eu am tinut masina numai pe 300V (5W40), iar saptamana trecuta tocmai am luat 4 litri de la el, sub 80 RON/litru

Leave a comment:

• Achim
    replied
    300V am bagat la ultimele 3 schimburi
    si mi se pare ca 5W40

mi-as fi luat 0W pt vara dar sa vedem ce a gasit Vali pe stoc

Originally posted by Dan101 View Post
    Uleiul motul 300V este mai scump ca s-au modificat putin proprietatile am impresia, noua generatie ''Ester Core'' , silkolene pro S (fuchs) ai testat ? nu se impaca bine si cu el ? e ceva mai moca la pret...si tot ester... PS - Superb Ep3
    sunt de acord cu pretul Motul'ului si ii stiu proprietatile, insa parca totusi de pe la ~50 RON/l acum e >80 ...
    Cat despre Silkolene, stiu ca e esteric si da, am incercat (scriam undeva f de demult, insa stiu ca e stufos)
    Acum vreo 5-6 ani ( wooow cat a trecut) imi luam de la OpieOils (de pe CTRO.co.uk) asta si cand nu am mai avut conexiuni in Londra ca sa imi aduc la un pret decent, am trecut pe singura varianta ester de la noi de la vremea respectiva (si anume Motul)
    Mi s-a parut cel mai bun ulei pe care l-am avut in masina, si daca as avea ocazia sa imi aduc din afara, as face-o cu ochii inchisi

... azi i-am facut geometria; cu toate ca imi schimbasem capetele de bara pe fata nu prea erau probleme, deci nu pot sa dau acum feedback despre vreo diferenta

Leave a comment:

• phara
    replied
    Ce Motul folosesti?

Leave a comment:

Working...
X