ACHIM: '05 Honda Civic Type-R, Black

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• invidia este peste supersprint, testat... acum u faci ce vrei bro daca nu il iei tu gasesc unde sa dau catbackul nu e un bai...
    Most sports require only one ball, motorsport requires two...

"how to make it in zi undistry or life"

Comment

• Originally posted by dinoc View Post
      Da' daca-i asa bun supersprint de ce-l vinde ?
      invidia cred ca va ramane pana la urma si pe viitor vdm c gasim un upgrade

Andrei (tsentean) a pus DC Sports p masina pt ca in config actuala nu o va mai putea folosi ziua pe strada si asa ca a renuntat la orice urma de confort... Supersprint la fel ca si Invidia lui Tom (care o schimba din acelasi motiv) sunt f bune dak vrei sa faci totusi un compromis (performanta / confort sonor)
      The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.

DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

Comment

• Originally posted by Corse View Post
        Supersprint ma gandesc ca are o experienta ceva mai mare decat Invidia, dar cred ca diferenta este insesizabila, asa ca pune pe japoneza ceva japonez
        Invidia a fost ani bun producator licentiat pt evacuarile RS-R ,renumite worldwide,si printre cele mai bune ,designul evacuarilor invidia marea majoritate e furat de la rs-r, cu care acum nu mai colaboreaza deloc,fiind in procese de cativa ani fiindca au furat tehnologia
        Masini cu radiocomanda pe benzina ! Viteze naucitoare de peste 100km/h!
        www.hpi-racing.ro

Comment

• RS-R !?
          The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.

DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

Comment

• http://www.rs-r.co.jp -dupa cum spuneam mai sus RS-R exhausts
            www.hpi-racing.ro

Comment

• kiar nu stiam de ei

oricum pe viitor voi apela la Mugen Twin Loop sau BC Spec III dar astea sunt variante interimare, care nu ma sparg la urechi iar la banii pe care i-as da pe ele sunt mai mult decat ok

Comment

• multa grija ca incurci BC-urile.Bc Spec 3 e cea mai galagioasa .Daca vrei buddy club,cea mai silentioasa e 4-le ,o sa caut ca gasisem pe ceva forum,topul evacuarilor pt ctr (dupa sunet) > si o sa il postez ca e destul de interesant
                Last edited by hondatu; 19-09-08, 13:01.
                www.hpi-racing.ro

Comment

• ai incurcat tu... momentan iau Invidia pt ca o iau de pomana BC Spec III sau cva mai hardcore va veni dupa... si evident ca vreau sa fie hardcore pe viitor... pe moment nu are rost doar evacuarea sa urle

Comment

• Originally posted by Achim View Post
                    ai incurcat tu... momentan iau Invidia pt ca o iau de pomana BC Spec III sau cva mai hardcore va veni dupa... si evident ca vreau sa fie hardcore pe viitor... pe moment nu are rost doar evacuarea sa urle
                    Eu ma refeream la Seria Buddy club,nu la ce cumperi,citeste mai atent, Buddy Club ProSpec e cea mai galagioasa,urmeaza spec 3 ,si spec 4 care e cea mai silentioasa . Deci n-am incurcat nimic.Cheers.
                    later edit: am putea face un spl exhaust meeting anul viitor )
                    Last edited by sandrei; 19-09-08, 16:42.
                    www.hpi-racing.ro

Comment

• man, tu ai zis ca eu de fapt as vrea Spec IV si nu Spec III ca e prea galagioasa... ori pe mine la momentul respectiv nu ma va mai deranja acest aspect

buna ideea dar mai bine era un dyno comparison intre masini doar cu evacuare si admisie

Comment

• pana la urma conteaza ce cauti, bang for the buck, sound sau performance...
                        Most sports require only one ball, motorsport requires two...

"how to make it in zi undistry or life"

Comment

• momentan sunt constrans pt un bang for the buck... de aia Invidia G200 e the one for me
                          pe viitor... performance

Comment

• zilele astea m-am mai jucat putin la partea de audio...
                            am cumparat un set de tweetere Focal TN52 de la un prieten la un pret f bun si asadar am renuntat la cele din seria Infinity Kappa Perfect ce le aveam montate pe usi. Am dat crossoverele de la gain 0 la gain -4 pt ca acestea noi sunt f agresive dak nu sunt amplificate cum trebuie (si momentan amplificatorul meu nu e la nivelul lor) si le-am montat pe bord, castigand asa putin efect de scena. vocile sunt mult mai pronuntate, dar va mai trebui sa ma joc putin la reglaje ca sa le mai tai din agresivitate.
                            de asemenea am scos crossoverele din usi (pt a crea incinte mai corecte) si le-am mutat sub bord (vreau sa scap de tot de ele dar la fel, amplif'ul meu nu stie sa mearga full activ, adik sa amplific cu 4 canale doar boxele fata, 2 canale sa mearga pe medii si 2 canale pe tweetere). In usi am mai pus o foaie si jumatate de Dynamat completand micile "defecte" pe care le aveam in configuratia trecuta... Am inlocuit cablajele de la crossovere la tweetere si la medii, si cablajul de la statie la subwoofer (pe care l-am "ascuns" mai elegant in portbagaj)...

Comment

• ai de capu meu.....you lost me
                              R 40510 - Cosmic Grey Ep3
                              hsnracing.blogspot.com

Comment

• las' cai bine asea...
                                ex CL7 AT 2006
                                CN1 Sport 2005
                                KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

"The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

Comment

Working...
                                X