ACHIM: '05 Honda Civic Type-R, Black

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Achim
    replied
    ok baieti. bine v-am regasit

masina e la revopsit, caci merita asta dupa ceva vreme
    insa am o problema. caut si eu bara stock de Civic, fara buza fara grila, non-facelift
    am eu grila me badgeless si buza Mugen pe care le voi folosi
    pe OLX am gasit numai si numai varianta cu grila integrata, pe care nu o pot accepta

cu cat mai repede, cu atat mai bine masina isi mai asteapta noua bara si sa intre in cabina de vopsit
    multumesc frumos!

Leave a comment:

• Achim
    replied
    multumim frumos!

dap, e in parametrii
    ii trebuie un intinzator nou (asta cred ca a imbatranit) si ceva bujii, in rest toate bune

aaah si sa imi dea un vecin RCA'ul ca sa rezolv bara si aripa dreapta fata in care a binevoit sa dea

Leave a comment:

• Wagner
    replied
    Ieri am parcat chiar pe strada unde era parcata. E chiar fioroasa (ceea ce este un lucru foarte bun)...
    Multi km in continuare!

Leave a comment:

• Iorga
    replied
    ......si probabil ca merge la fel de bine. Sa te tina inca o data atat!

Leave a comment:

• Achim
    replied
    in cazul in care va intrebati, da, e tot la mine. in august s-au implinit 9 ani si asa arata momentan

Click image for larger version

Name:	Photo 11-07-14 12 59 23.jpg
Views:	1
Size:	78.6 KB
ID:	718812

Leave a comment:

• Achim
    replied
    va anunt eu imediat ce o pun, acum astept din nou sa ninga, iar pana atunci ma mai bucur de masina

pe de alta parte, sa nu va imaginati ca S2000'ul nu ar fi zgariat de fel atunci cand l-am luat de la BigWhite era IMPECABIL, polishat, zici ca era din showroom
    eu in schimb nu i-am facut nimic decat sa il umplu de nisip si sa il spal. asta nu inseamna ca e intr-o stare deplorabila, dar pe langa standardele inalte la care voi va pastrati vopseaua, eu am fost pe genul "si asa i-am scos bara fatsa din cleme pe la ceva "tte--queue" asa ca urmeaza sa vopsesc asta, si asta... deci la ce sa ma mai stresez?"

in orice caz, daca o speli si ii dai o ceara rosie e numa' buna

anul asta au murit bateriile la mai toate Hondele (mai putin la CG, care are si ea o baterie normala) si am trecut de la Varta (au tinut 2-3 ani acelea) la Powerbull (Austria) la pretul de numai 200 RON

Leave a comment:

• Den1GRator
    replied
    "Material interior captusit cu bumbac perforat - ca sa nu zgarie vopseaua masinii dv. si in acelasi timp pentru a evita condensul." oare face treaba?

Leave a comment:

• Taz
    replied
    Vad ca in anunt scrie ca are bumbac la interior...vopseaua la Honda se zgarie extrem de usor, mie mi-au tras niste dungi pe masina cu cablul de presiune cand am schimbat rotile..

Leave a comment:

• KMR
    replied
    Da, in cele mai multe cazuri, asa se intampla, se zgarie vopseaua.

Leave a comment:

• dinoc
    replied
    Interesanta prelata.
    Chiar exista pericolul de a zgria vopseaua?

Leave a comment:

• KMR
    replied
    Are si ceva plush pe interior? Ma gandesc sa nu zgarie vopseaua, cand bate vantul. E firma din Militari? Bravus?

Leave a comment:

• Achim
    replied
    in alta ordine de idei, am dat si eu un search pe mercador cand am vazut ca ninge ca sa imi caut ceva prelate
    momentan mi-am luat de S2000 (140 RON, pe forma masinii), dar am ramas surprins de cat de OK au fost baietii acestia: link mercador

Leave a comment:

• Achim
    replied
    Originally posted by hondatu View Post
    Achime, traiesti ma? Bagi tare sa iei NSX?
    Sa traiti! Da traiesc
    Si da si la cealalta intrebare

Leave a comment:

• hondatu
    replied
    Achime, traiesti ma? Bagi tare sa iei NSX?

Leave a comment:

• KMR
    replied
    Achim, trăiești?

Leave a comment:

Working...
X