ACHIM: '05 Honda Civic Type-R, Black

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 17.000 euro ?!!?!?!

    nu pot sa cred ..come on ..ceva e in neregula la suma asta
    2006 Accord 2.0LS A/T

    Comment


    • doar piesele... fara manopera :roll:
      The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



      DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

      Comment


      • cand primesti lista de piese poate o publici si tu, sunt tare curios
        cum piesele respective pot ajunge la 17.000 la o masina de 25.000 (sau cat costa ?)

        motorul nu parea afectat ...are ceva?
        2006 Accord 2.0LS A/T

        Comment


        • preturile la piese sunt mult umflate, in ideea ca asiguratorul plateste... umflate la modul 2x-3x...
          2006 Accord CL7 2.0 MT

          Comment


          • Originally posted by ubik
            cand primesti lista de piese poate o publici si tu, sunt tare curios
            cum piesele respective pot ajunge la 17.000 la o masina de 25.000 (sau cat costa ?)

            motorul nu parea afectat ...are ceva?
            motorul e in stare perfecta... e vba de o aripa, bara fata, capota, praguri, parbriz, airbaguri, amortizor dreapta fata, bascula dreapta fata si o bucsa stanga spate... :roll:

            cat despre ce a spus Cryo... cre' ca din pakte cam asa e... ei spun ca sunt preturile practicate de Augsburg da' mie nu prea imi vine sa cred...
            The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



            DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

            Comment


            • hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahaha


              o face noua? pretul ala include si punerea pe banda din nou care nu mai este la modelul respectiv. reinstalarea benzii de productie.
              hahahahahaha
              ce tare poate sa fie asta.

              o bara, suspensie si suruburi 17k fara manopera.

              exact atit ia costat pe Honda sa fabrice masina asta ca noua. vreo 2000 in manopera, restul in costuri de transport, profit, si profit la dealer.

              daca aveai si spatele busit ieseai la pret de Legend.

              hahahahahahahahahaha

              Mecanic trebuia sa ma fac. Inlociuam o bara si aveam Logan nou. Inca un far si puneam si Jante de magneziu la Logan.

              am mai auzit la voi de un pret la o aripa de NSX de 12,000. hahaha. Nici din aur daca era facuta nu ar fi fost asa de scumpa.
              Cred ca aia era slefuita cu puf de la mustati de furnica.
              honda x 5
              "W" stands for Wrong
              Amerika ist Wunderbar

              Comment


              • eu cred ca te costa 17,000 RON, este o greseala pe undeva.
                Honda Accord 2.0i Sport

                Comment


                • nu cred ca e o ... ahem... greseala... Dan iti poate spune cat costa, de exemplu, o janta 16" de Accord :lol:
                  2006 Accord CL7 2.0 MT

                  Comment


                  • Hm. Deci numai 5000EUR se aduna din airbag-uri (cel putin la mine asa a fost). A, si o janta stock de Accord 2.0ES 2005 (ENKEI) costa aprox 800EUR. La reprezentanta mi-au zis ceva de 240EUR dar cand am vazut devizul am ramas
                    '13 CR-V 2.2 i-DTEC Lifestyle M/T

                    Comment


                    • Originally posted by dan
                      Hm. Deci numai 5000EUR se aduna din airbag-uri (cel putin la mine asa a fost). A, si o janta stock de Accord 2.0ES 2005 (ENKEI) costa aprox 800EUR. La reprezentanta mi-au zis ceva de 240EUR dar cand am vazut devizul am ramas
                      da... da' eu toate airbagurile le am 2... si cica aripa plus bara plus capota si airbaguri au facut 5000 de euro... iar apoi nu stiu exact ce au mai gasit pe dedesubt pana la 17k
                      The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                      DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                      Comment


                      • Dumnezeule, daca se mai stramba si o usa, ajungeai la 25k... cred ca e ceva smecherie la mijloc :roll:
                        "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                        "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                        Comment


                        • E imposibila o asa suma! Achim, deci Volvo XC70 pe care l-am avut in familie a fost busit exact cum a fost si a ta, numai ca intr-un pom (cu tot cu janta, articulatii de la roata stanga, capota, far, bara, aripa, tot...). Reparatiile plus manopera au fost 12.000 E, cu tot cu airbag-uri si bord schimbat(bord mult mai alambicat decat la CTR si cu insertii de lemn de mahon). Bine, acum nu te intereseaza pe tine treaba asta, ca plateste asigurarea, dar totusi, o mare magarie din partea lor sa umfle asa de mult preturile. S2000-ul avariat care era de vz pe un alt topic era mult mai "damagit" si spunea ca pretul reparatiilor se ridica la 16.000.

                          Comment


                          • poate achim incearca sa obtina o dauna totala :twisted:


                            asigurarea nu va plati niciodata o asemenea suma, cred eu...prefera sa dea dauna totala...daca devizul intr-adevar este 17,000 EUR...dar eu cred in continuare ca este vorba de 17,000 RON.
                            Honda Accord 2.0i Sport

                            Comment


                            • Nu cred ca va fi dauna totala, pt ca la mine in contractul de asigurare scrie vreo 31.000 E in primul an si vreo 26.000 in al doilea. Si cum Achim e inca in primul an... :roll:

                              Comment


                              • waw , cu 17000euro iei un Civic Si nou aici...

                                ine zicea ca e intretinerea ieftina la Honda in Ro? :roll: sau aripile si barele nu sunt parte din intretinere?

                                nu poti cere un estimat pt. reparatii si de la alti mecanici?

                                cat platiti asugurarea pentru CTR-URI in Ro?
                                ex Civic mk.7 EX sedan 2002, 1.7VTEC
                                ex Acura TL 2006, 3.2 V6 SOHC VTEC
                                Civic Si sedan 2007, 2.0 DOHC iVTEC
                                Acura MDX 2011, 3.7 V6 SOHC VTEC

                                Comment

                                Working...
                                X