Xander: '02 Honda Accord Type-R 2.2 VTEC M/T, Nighthawk Black Pearl (CH1)

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• BlackMagic
    replied
    Eu dressingul mat īl am, deși sunt deschis și la alte opțiuni, īnsă ce īmi lipsește e soluția de īndepărtare a siliconului/vechilor dressinguri lucioase.

Aștept cu interes noutăți, mersi.

Leave a comment:

• Xander
    replied
    Iti zic ce am reusit. Am schimbat abordarea in urma unei discutii cu Stelian - mi s-au recomandat alte produse. 1Z este bun si lasa bordul mat, dar nu reuseste sa scoata siliconul.

Pentru a elimina siliconul ala vechi mi-a dat un degresant (care se dilueaza cu apa) - nu stiu ce e ca mi-a pus el intr-o sticla, ceva profi ce folosesc ei acolo. Apoi mai trebuie sa dau cu un dressing mat, pe care trebuie sa il comand la ei, imi zice zilele astea de care trebuie. Apoi 1Z pentru intretinere.

Te tin la curent, ma ocup de problema saptamanile astea, pana sa inchid bordul.

Leave a comment:

• BlackMagic
    replied
    Ai īncercat să cureți și plasticele de la interior de silicon? (bord, fețe de uși, etc).
    Sunt curios ce rezultate ai obținut, și eu am nevoie de o soluție care sa facă treaba asta bine.
    Last edited by BlackMagic; 23-02-17, 11:10.

Leave a comment:

• Dozer
    replied
    Si mie imi plac mult interioarele cu plafonul negru... imi pare ca arata mult mai bine (desi stiu ca tine de gusturi).

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Leave a comment:

• Xander
    replied
    Am refacut plafonul intre timp, dar am ales culoarea negru (ma rog, e un gri foarte inchis), in locul celei bej OEM.

Initial nu voiam treaba asta, dar dupa o serie de razgandiri, am preferat asa. Tot asa am si la Mercedes si arata foarte elegant. A iesit impecabil si vine la fix cu alcantara neagra de pe scaune. Sincer arata mult, mult mai bine decat cel gri-bej original. Parasolarele le-am imbracat in acelasi material, iar plasticele (manerele de care te tii cu mana de pe plafon, prinderi parasolare etc.) le-am vopsit negru mat. Parca a intinerit cu 10 ani interiorul. O sa fac poze cand am timp. Sunt super incantat de alegerea facuta, oricum nu e ceva definitiv, daca se va pune problema candva ca nu e culoare OEM, il putem reface.

Leave a comment:

• Xander
    replied
    Stie Alex de ele. Merci mult!

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Leave a comment:

• KMR
    replied
    Eu ajung măine acolo. Vorbim la telefon.

Leave a comment:

• Xander
    replied
    Nimeni?? C'mon guys, ajutati un coleg de forum!

Leave a comment:

• Xander
    replied
    Se duce cineva zilele astea pe la ASKO? Am comandat niste beculete de bord (6 buc. micute, nu mare lucru) si mi-e greu sa ajung acolo doar pentru asta... Daca ajungeti la revizie etc. si le puteti lua, ca mai apoi sa ne vedem seara undeva in Buc ar fi minunat, raman dator! Multumesc!
    Last edited by Xander; 17-02-17, 14:40.

Leave a comment:

• Xander
    replied
    Intre timp am mai comandat un CD-Player OEM, de data asta impecabil. )

Am avut noroc ca a aparut la vanzare pe forumul ATR si am fost din nou cel mai rapid. Abia astept sa il vad montat. Pe primul o sa il tin de rezerva, piese etc.

Leave a comment:

• mario
    replied
    Multumim de filme...toate 3 super!

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Leave a comment:

• Rumburak
    replied
    Originally posted by Xander View Post
    Filme auto FOARTE misto, pline de emotie. E incredibil ce poate sa faca tipul asta.
    Un alt fel de emotie, italiano questa volta:
    Integra Type R, efficient as hell, macchina da guerra: https://youtu.be/1_pepo98Cbg
    Astronave, fantascienza, spettacolare, semplicemente perfetto ... The NSX: https://youtu.be/2bNTxD0HOkQ
    si pentru alfisti, "La Regina":
    Lancia Delta HF Integrale Evoluzione: https://youtu.be/jtlSeApabCw
    Last edited by Rumburak; 12-02-17, 22:42.

Leave a comment:

• Sindrom
    replied
    NSX-u ca NSX-u, da alfa e.....

Leave a comment:

• Xander
    replied
    http://www.robbertalblas.nl/

Filme auto FOARTE misto, pline de emotie. E incredibil ce poate sa faca tipul asta. Nu sunt multe, dar merita vazute toate - NSX, 911 Turbo 930, Ferrari Testarossa etc.

Leave a comment:

• scarr
    replied
    Originally posted by Xander View Post
    Ca si ATR-ul, ... il iau sa il tin forever ...
    Fraza asta cred ca i-a durut pe multi )

Leave a comment:

Working...
X