VICTOR DC: ´9? Honda Prelude 2.2 Si-R, Silver (BB8)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • VICTOR DC: ´9? Honda Prelude 2.2 Si-R, Silver (BB8)

    Am pus un album intreg de fotografii ,sper sa placa la toata lumea.
    hondatu
    Administrator
    Last edited by hondatu; 04-02-11, 07:03.

  • #2
    mai multe detalii despre masina si updateaza titlul topicului conform cerintelor ariei.
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

    Comment


    • #3
      Salut.Frumos! Cum te descurci cu volanul pe dreapta?

      Comment


      • #4
        Am incercat dar nu imi dau seama cum pot sa editez din nou titlul, putin ajutor mi-ar prinde bine.

        Comment


        • #5
          Salut,cu volanul mi-am facut griji la inceput dar in citeva zile m-am obisnuit mai ales ca am fost recent de la Deva la Ruse si inapoi sa inscriu masina.Un drum lung cu schimbatorul cuplat in secvential sa schimbi la cit vrei tu ,sa auzi cum se dezlantuie dupa 5000 rpm,,,asta face toti banii.

          Comment


          • #6
            Daca treci vreodata prin Arad sa-mi lasi un mesaj . Sunt curios sa vad un Prelude JDM in realitate
            No signature

            Comment


            • #7
              sal.mi-am luat si eu de o saptamina una la fel ca a ta

              eu sunt din bucuresti.poate mai vb si ne mai ajutam ca din ce am vaz nu prea sunt prelude dupa 97.nici nu stiu ce om face de piese(daca avem ghinionul sa ne lase ceva)

              Comment


              • #8
                sal
                o intrbare a ta cit consuma exclusiv in oras ca a mea m-a topit.ia in jur de 17-18

                Comment


                • #9
                  as fii recunoscator daca mi[ai raspunde

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by klf View Post
                    sal
                    o intrbare a ta cit consuma exclusiv in oras ca a mea m-a topit.ia in jur de 17-18
                    ceva nu e ok cu masina ta la consumul acela, 2.3-ul meu consuma maxim 16 in regim...sportiv...daca pot spune asta la motorul acela, 2.2-ul actual 12-14 maxim, ceea ce ma face sa cred ca 17-18 e putin exagerat pt un motor de 2.0....stock...
                    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/calin81/
                    H22A, EXEDY stage3 clutch, FIDANZA flywheel, AEM V2 induction kit, JAPSPEED exhaust, SPOON ECU chip, TEIN springs, BREMBO grooved discs, NGK Iridium, MAGNECOR KV85 COMPETITION wires, OBX short shifter, ROTA GRID RACING wheels, TOYO PROXES tyres

                    Comment


                    • #11
                      Pai din cate am inteles "klf" are modelul nou . 2.0 vtec Cred ca voia raspuns de la "victor dc"
                      Daca chiar e de 2.0 masina ( non vtec ) tre sa consume 14 maxim in oras la rosu turata .
                      La mers normal cam 10.
                      No signature

                      Comment


                      • #12
                        merci mult

                        Comment


                        • #13
                          salut am lipsit o vreme ,lude al tau are ceva,ceva ca nu e ok ,consumul,mie mi-a luat mediu dus intors Deva-Bulgaria 8l/100,iar in oras imi ia undeva la 12-13/100.Daca merg asprit ia cit vrea ea ca la cum suna nici nu ma interesaza sincer sa fiu:
                          victor dc
                          Junior Member
                          Last edited by victor dc; 28-03-11, 20:46.

                          Comment


                          • #14
                            Baiti,si fete.....sunt nou aici.Am un prelude din 95 si vreau sa pun un pic mina pe el.Vreau sa schimb motorul si as fi curios daca pot pune pe ea si sist 4WS,ca a mea nu are ....

                            Comment


                            • #15
                              Numa te complici cu 4WS chiar daca se poate desi nu cred.
                              Deschide un thread si prezinta masina ca si asa suntem putini pe sectiunea asta
                              No signature

                              Comment

                              Working...
                              X