SAKERUT: ´93 Honda Prelude 2.2L VTEC, Phantom Black

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • salut! am si eu o intrebare catre sakerut : tu ai service in iasi? si daca da ma primesti si pe mine ptr vreo 2 zile pe la tine, cazare gasesc ca si mama e din zona, nu de alta dar in buc inca nu am gasit vreun service mai de cartier care sa stie care e traba cu preludele.
    I drive fast just to piss off the Logan drivers
    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/jaj...Noua+jucarica/

    Comment


    • nu am service ,am restaurant pot sa iti ofer mancare dar pot sa merg cu tine la service unde imi fac eu masina ,ce problema ai?
      Ex:CRX VT '91 / Ex:PRELUDE H22A '93 / Ex:CIVIC TYPE R FN2 '08 / EX: ACCORD CL7 '07
      Ex:S2000 AP1 '01 / Accord CN1'07 / CIVIC TYPE R FK2 '16

      Comment


      • am mai gasit niste poze pe telefon
        Ex:CRX VT '91 / Ex:PRELUDE H22A '93 / Ex:CIVIC TYPE R FN2 '08 / EX: ACCORD CL7 '07
        Ex:S2000 AP1 '01 / Accord CN1'07 / CIVIC TYPE R FK2 '16

        Comment


        • Stil JDM dar parca i alta masina... Din fata parca nu-i Prelude . Foarte fain asa negru mat
          No signature

          Comment


          • cu parere de rau va anunti ca masina e de vanzare doar pt cunoscatori si cei care au urmarit acest topc si stiu cati bani sau investit in masina si cum merge si arata masina ,o vand pt ca anu acesta plec din tara si ma gandeam sa o pastrez dar cred ca mai rau ai fac ca nu stiu cand mai vin si daca vin am sa vin doar pt 2,3 sap pe an si e pacat de masina sa ramana pe dreapta ,nu am sa pun anunti cu ea pe situri de vanzare ,doar aici pt cei care apreciaza masina si stiu ca isi merita banii ultimul pret fix 7000 de euro am toate facturile la masina in pret mai intra o caroserie si multe piese de schimb,masina a fost vopsita integral acum o luna si pt lista de modificari si mai multe date despre masina aveti nr meu 0753103050
            va multumesc
            Ex:CRX VT '91 / Ex:PRELUDE H22A '93 / Ex:CIVIC TYPE R FN2 '08 / EX: ACCORD CL7 '07
            Ex:S2000 AP1 '01 / Accord CN1'07 / CIVIC TYPE R FK2 '16

            Comment


            • Saker fa un update:

              Km
              Af
              Carte service
              Stare generala
              Forma/Imagine actuala
              Motorul nou e pe Talon?

              Ms

              Dan
              ....

              Comment


              • Caroseria are 172000 km,motorul in jur de 80 000,totul este trecut in carte si certificat roti ,culoare si motor omologat,carte service nu are are doar embleme cand a fost schimbat uleiu si filtre cam la 7-8000 fac schimbu de ulei si filtre distrubutia are cam 15000 km masina nu are absolut nici o problema am sa i fac zilele astea niste poze.
                -vopsita toatal acuma o luna schimbat pasaje aripi spate
                -faruri honda noi originale 1800 ron /buc
                -jante tenzo r pe 18 cam 1200 $
                -serpisor tri y RMF import USA 460$
                -evacuare invidia completa 900 euro
                -suspensie tein basic cu arcuri reglabile pe inaltime 850euro
                -2 cauciucuri noi pe fata nu au o luna 1000 ron
                -pompa benzina walbro 255lph 150$
                -fise bujii si bujii ngk 150$
                -kit ambriaj exedy si volanta fidanza 450$
                -filtru aer BMC 200 euro
                -bara stabilizatioare fata spate aprox 200 $
                -discuri si placute frana noi aprox 9000 ron
                -proiectoare jdm style 50 euro
                -semnalizari clare si poziti clare 70 euro
                -stopuri rosu cu alb 150euro
                -paravant la geamuri de prelude jdm originale 150 $
                -folie omologata pe geamuri
                -start engine button
                - geasuri de bord cu plasma 80 $
                -toate bucsele de pe spate noi originale honda 1500ron
                +multe alte piese de schimb cutii de viteza chiluasa si o caroserie asta cam ce imi aduc aminte ca am pus pe masina pana acuma si intretinere regulata si ulei de calitate Motul ,ulei cutie MTF
                -motoru H22A am uitat de el aprox 2000 euro cu tot cu vama transp si omologare
                -cutie M2B4 cu LSD
                Ex:CRX VT '91 / Ex:PRELUDE H22A '93 / Ex:CIVIC TYPE R FN2 '08 / EX: ACCORD CL7 '07
                Ex:S2000 AP1 '01 / Accord CN1'07 / CIVIC TYPE R FK2 '16

                Comment


                • Ce mi-ar place masina ta !!
                  Din pacate momentan, sunt departe de suma ceruta de tine .

                  Din ce an e masina??
                  ....

                  Comment


                  • este din 1993
                    Ex:CRX VT '91 / Ex:PRELUDE H22A '93 / Ex:CIVIC TYPE R FN2 '08 / EX: ACCORD CL7 '07
                    Ex:S2000 AP1 '01 / Accord CN1'07 / CIVIC TYPE R FK2 '16

                    Comment


                    • bafta la vanzare man!

                      Honda Civic 1.6 vti (eg6) 160hp
                      http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Milad+VTi/

                      Comment


                      • cateva poze facute azi cu telefonu nu sint prea clare dar se intelege ceva
                        Ex:CRX VT '91 / Ex:PRELUDE H22A '93 / Ex:CIVIC TYPE R FN2 '08 / EX: ACCORD CL7 '07
                        Ex:S2000 AP1 '01 / Accord CN1'07 / CIVIC TYPE R FK2 '16

                        Comment


                        • F frumoase rotile alea
                          No signature

                          Comment


                          • e superba!!! Ms mult pt ajutor, raman dator!
                            http://hondafan.etp.ro/gallery/v/calin81/
                            H22A, EXEDY stage3 clutch, FIDANZA flywheel, AEM V2 induction kit, JAPSPEED exhaust, SPOON ECU chip, TEIN springs, BREMBO grooved discs, NGK Iridium, MAGNECOR KV85 COMPETITION wires, OBX short shifter, ROTA GRID RACING wheels, TOYO PROXES tyres

                            Comment


                            • se poate inchide masina sa vandut,va multumesc
                              Ex:CRX VT '91 / Ex:PRELUDE H22A '93 / Ex:CIVIC TYPE R FN2 '08 / EX: ACCORD CL7 '07
                              Ex:S2000 AP1 '01 / Accord CN1'07 / CIVIC TYPE R FK2 '16

                              Comment


                              • masina am vanduto acum 2 luni cu gandu ca tb sa plec din tara si uit de ea repede ,plecare nu a fost asa de repede dar ramane valabila cat de curand am sa plec,ma framanta gandu ca nu mai am prelude si mai ales ca nu sa dus la un cunoscator si un pasionat ,mam gandit la toate variantele sa pun motor de prelude pe accord si cutie manuala ca accordu avea motor de 2000 cu cutie automata frumoasa masina confortabila deosebita dar consuma de rupe 16L/100 fara nici o senzatie in fine,asa ca am mai vb cu omu care am facut schimb si lam batut la cap si am facut schimb inapoi ,am avut noroc ca sotia lui nu prea era de acord cu schimbu cu prelude ca nu avea loc in masina ca avea si un baietel mai mare .si asa am avut noroc si am luat prelude inapoi si iam dat omului accordu inapoi si ai multumesc ca ma inteles ,am pierdut niste bani la toata afacerea asta dar nu e o problema e bine ca am masina inapoi si nu va mai pleca niciodata de la mine doar radiata si duso la fier vechi peste vreo 30 de ani,am sa pun niste poze cu ea cat de curand dupa ce ai pun numerele inapoi,
                                Ex:CRX VT '91 / Ex:PRELUDE H22A '93 / Ex:CIVIC TYPE R FN2 '08 / EX: ACCORD CL7 '07
                                Ex:S2000 AP1 '01 / Accord CN1'07 / CIVIC TYPE R FK2 '16

                                Comment

                                Working...
                                X