_41_: “92 Honda Prelude 2.0, Sebring Silver Metalic (BB3)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pentru politie era 200m/h
    No signature

    Comment


    • Originally posted by CTRnovice View Post
      motoarele Honda sunt făcute pentru ture īnalte...
      de unde stii? ai fost inginer proiectant la honda? un baiat din timisoara a spart un motor 2.2 vtec si de ce majoritatea vtec`urilor papa ulei ? sau asa au fost ele facute

      Comment


      • Originally posted by patr1ck View Post
        de unde stii? ai fost inginer proiectant la honda? un baiat din timisoara a spart un motor 2.2 vtec si de ce majoritatea vtec`urilor papa ulei ? sau asa au fost ele facute
        Nu intru in polemica cu nimeni...dar avand in vedere ca am condus k20, h22a si b16a in calitate de proprietar consider ca stiu despre ce vorbesc; un motor nu se "sparge" de la "forja" ci mai mult din cauza setarilor nepotrivite si in cazul asta vorbim despre altceva...vtecul intra la ture inalte nu la 3000 de ture...deci...din punctul meu de vedere vorbim discutii

        Comment


        • Originally posted by patr1ck View Post
          de unde stii? ai fost inginer proiectant la honda? un baiat din timisoara a spart un motor 2.2 vtec si de ce majoritatea vtec`urilor papa ulei ? sau asa au fost ele facute
          Ma scuzati ca ma bag si eu in discutie dar am cateva nelamuriri:
          1.Cine sunteti dumneavoastra?
          2.Lucrati la Comisia pentru statistica? Nu de altceva dar afirmati niste chestii acolo si sunt curios de unde aveti datele
          3. Cineva a spart un 2,2 vtec... Incredibil. Stiti cum il cheama pe baiatul de la Timisoara?

          Acu' serios: lasa aerele astea de atotstiutor si nu fa afirmatii pe care le poti sustine. Ai citit vreun manual de utilizare de la o Honda cu Vtec? Care este consumul de ulei dat de producator? Care e consumul ala de care zici tu?
          I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
          My cars:

          '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
          '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
          '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
          '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
          EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
          EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
          EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
          EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
          EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
          EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

          Comment


          • Originally posted by KMR View Post
            Acu' serios: lasa aerele astea de atotstiutor si nu fa afirmatii pe care le poti sustine. Ai citit vreun manual de utilizare de la o Honda cu Vtec? Care este consumul de ulei dat de producator? Care e consumul ala de care zici tu?
            nu sunt inginer ,nu am facut nici o statistica , sunt un neica` nimeni cum vrei tu sa`mi zici, n`am citit nici un manual dat de producator si nu m`am dat nici atoatestiutor,dar daca tot ai aeru` asta de superioritate de ce masinile isi pierd caii putere in timp? sau nu scrie in manualul dat de producator ? ce consum ai tu si ce consum iti da producatoru`? aaa da uitasem..scrie in manualul dat de producator!!

            Originally posted by CTRnovice View Post
            un motor nu se "sparge" de la "forja" ci mai mult din cauza setarilor nepotrivite si in cazul asta vorbim despre altceva..
            da, ai dreptate nu m`am gandit ca poate ar fi facut niste modificari nepotrivite si cred ca termenul "forja" a fost putin exagerat din partea mea
            ramm
            omu cu warnu'
            Last edited by ramm; 18-11-13, 20:28.

            Comment


            • Esti agresiv total aiurea dar sunt sigur ca iti va trece. Daca vrei sa fii ca toata lumea de pe aici, e ok. Daca vrei doar sa faci "flame", cred ca nu vei sta prea mult. Si, ca sa-ti raspund la intrebarea legata de consumul de ulei de la masinile mele cu vtec: toate consuma extrem de putin, sub consumul dat de producator in carte.
              As raspunde si la intrebarea cealalta dar nu cred ca vei intelege. Asta pentru ca nu esti inginer.
              Mai bine faci si tu un topic despre masina ta, ne spui daca si ce probleme ai cu ea, etc
              I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
              My cars:

              '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
              '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
              '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
              '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
              EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
              EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
              EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
              EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
              EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
              EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

              Comment


              • nu sunt agresiv deloc si nu am facut nici un flame..a, ca am deviat mult de la subiect aici iti dau dreptate..si nu mai pot sa continui "polemica" pt ca esti "sus-pus" asa ca..e ca tine,dar te invit sa deschizi un thread in legatura cu subiectu` discutiei noastre si vbim mai multe acolo chiar daca nu sunt inginer
                patr1ck
                Junior Member
                Last edited by patr1ck; 18-11-13, 20:30.

                Comment


                • @ patr1ck : hai sa lasam deoparte certurile de pe topicul colegului nostru si sa facem o discutie creativa. Ai pm
                  @ _41_ : daca este necesar sa stergem ultimele posturi de pe topicul tau , te rog sa ne dai de stire
                  Touge is what we live for

                  Wait for it...... Here we go ....... Bwwwwaaaaaaahhhhhh!

                  Comment


                  • Nu ma deranjeaza . Nu conteaza ca e de bine sau de rau, cat timp e activitate e bine
                    No signature

                    Comment


                    • fac pariu ca reusesc sa scot un consum de minim 0.5L ulei la 1000 km cu ORICE masina...nu neaparat Honda, ORICE marca, indiferent de an si de km rulati
                      circuitul VIK are cca 1,9km, ia hai sa ne gandim ce se intampla dupa 500 de ture de circuit !
                      Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

                      '02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

                      Comment


                      • De sezon :
                        Attached Files
                        No signature

                        Comment


                        • trebe sa-i pui folie neaparat pe geamurile din spate
                          Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

                          '02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

                          Comment


                          • Daca era voie folie la fel si pe geamurile de la usi de mult aveam folie.Pt. ca-s mici geamurile alea n-are sens.
                            _41_
                            Senior Member
                            Last edited by _41_; 19-12-13, 22:48.
                            No signature

                            Comment


                            • Nu prea mai e la moda folia , nici nu-i gasesc vreo utilitate.
                              Cu folie geamurile parca par si mai mici decat sunt. Fara masina pare mai spatioasa.

                              Comment


                              • da, mult mai spatioasa, zici ca-i hrv
                                Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

                                '02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

                                Comment

                                Working...
                                X