LILU: '88 Honda Prelude 2.0 M/T, Black

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
    Lilu
    Senior Member

  • Lilu
    replied
    Inca mai este valabil anuntul! PRET 8400euro

    Leave a comment:

  • Lilu
    Senior Member

  • Lilu
    replied
    STILL FOR SALE: 8500e

    Leave a comment:

  • Lilu
    Senior Member

  • Lilu
    replied
    pret nou 9000e

    Leave a comment:

  • Lilu
    Senior Member

  • Lilu
    replied
    A venit vremea sa ma despart de masina, in favoarea altor proiecte de mai mare interes pentru mine. Anuntul l-am postat aici:

    https://hondafan.ro/forum/forum/mica...omobil-istoric

    Leave a comment:

  • Lilu
    Senior Member

  • Lilu
    replied
    de la ultima postare s-a mai intamplate cateva lucruri !
    am primit stopurile si semnalizarile reconditionate, am instalat inchiderea centralizata si am curatat luneta care avea bucati vechi de folie si am refoliat luneta si geamurile mici laterale.
    recent am fost si la o adunare spontana din Iasi asa ca s-a lasat cu poze:












    german characters

    Leave a comment:

  • Lilu
    Senior Member

  • Lilu
    replied

    Achivement unlocked!
    Am reusit sa inscriu masina ca vehicul istoric! Mai ramane sa ii reinnoiesc certificatul si apoi sa o scot de la impozit de la Anaf!
    In timp ce hiberneaza am hotarat sa ii trimit stopurile si semnalizarile laterale si fata la reconditionat, la Wobsitorie, la capitala si i-am montat un alt set de faruri led, cu lupa de data aceasta, dar inca nu am reusit sa vad ce pattern au noaptea, dar ar trebui sa fie de bine.

    In viitorul apropiat vreau sa ii pun inchidere centralizata si folie pe geamurile laterale si spate si apoi... astept vremea buna! Anul asta as vrea sa o vand, asa ca daca este cineva interesat, hit me up!



    Leave a comment:

  • Lilu
    Senior Member

  • Lilu
    replied
    Originally posted by kinky_boy View Post
    foarte frumoasa, e un diamant intre formele noi esapamentul ala nu e chiar de acolo, macar daca poti sa-l faci mai scurt s-ar integra mai bine in imaginea completa. cinste tie ca o intretii si ai investit in ea. nici o trotineta din astea noi nu mai are farmecul modelelor vechi
    multam. esapamentul asa l-am vrut de la bun inceput si nu-l schimb

    Leave a comment:

  • kinky_boy
    Senior Member

  • kinky_boy
    replied
    foarte frumoasa, e un diamant intre formele noi esapamentul ala nu e chiar de acolo, macar daca poti sa-l faci mai scurt s-ar integra mai bine in imaginea completa. cinste tie ca o intretii si ai investit in ea. nici o trotineta din astea noi nu mai are farmecul modelelor vechi

    Leave a comment:

  • Lilu
    Senior Member

  • Lilu
    replied
    salut! a mai cerut cineva cateva poze? daca nu, tot le pun

    Leave a comment:

  • Lilu
    Senior Member

  • Lilu
    replied
    Hello world!
    Au trecut doar 5 luni de cand nu am mai postat ceva asa ca era cam timpul sa o fac.
    I-am montat suspensia bc racing, lip-urile de pe fata si de pe spate, i-am facut si un soi de detailing interior asupra caruia trebuie sa mai revin, am gasit si o trusa dedicata pentru scule, pentru portbagaj, pe care o cautam de mult si intre timp am vandut farurile led si pana cand voi primi comanda celor noi, le pastrez pe cele originale... ar mai fi multe probabil, dar it's enough for now

    Leave a comment:

  • Lilu
    Senior Member

  • Lilu
    replied
    Originally posted by kinky_boy View Post
    E deja joasa, daca o lasi prea mult ajungi sa lovesti cam orice diferenta de nivel, varf de rampa, speedbump etc ... am experimentat si nu e ok deloc ... pe fata pare ceva spatiu mai mare, dar pasajele sunt destul de pline de pe acum zic eu.

    Ai geometrie facuta? Pe spate rotile par sa aiba camber pozitiv sau e doar o iluzie optica datorita gumelor strech?
    geometria a fost facuta anul trecut, cand aveam alte roti. cu siguranta trebuie repetata dupa ce ii pun noua suspensie asa ca voi vedea atunci

    Leave a comment:

  • kinky_boy
    Senior Member

  • kinky_boy
    replied
    E deja joasa, daca o lasi prea mult ajungi sa lovesti cam orice diferenta de nivel, varf de rampa, speedbump etc ... am experimentat si nu e ok deloc ... pe fata pare ceva spatiu mai mare, dar pasajele sunt destul de pline de pe acum zic eu.

    Ai geometrie facuta? Pe spate rotile par sa aiba camber pozitiv sau e doar o iluzie optica datorita gumelor strech?

    Leave a comment:

  • Lilu
    Senior Member

  • Lilu
    replied
    Originally posted by kinky_boy View Post
    frumoasa batranica! o sa fie la fix un drop de 10-15 mm. farurile led o fac sa arate ca un robot hipnotizat, dar daca fac lumina aia e
    cred ca mai mult de 10-15mm.. nu as vrea sa ramana gap intre aripa si roata... dar sa vad cat imi permite incat sa fie si driveable)

    Leave a comment:

  • kinky_boy
    Senior Member

  • kinky_boy
    replied
    frumoasa batranica! o sa fie la fix un drop de 10-15 mm. farurile led o fac sa arate ca un robot hipnotizat, dar daca fac lumina aia e

    Leave a comment:

  • Lilu
    Senior Member

  • Lilu
    replied
    long time no... post
    am scos masinuta la aer si am reusit sa ii montez jantele impreuna cu un set decent de cauciucuri (tot noi si astea). am mai adaugat cateva detalii fine cum ar fi ventilul ascuns, metalic, la culoarea suruburilor jantelor si de asemenea un set de piulite negre, la fel, sa completeze look-ul jantelor.
    meanwhile am pus mana si pe un kit nou nout de coilovere marca bc racing pe care am in plan sa le montez cand mai de curand.
    intre timp i-am montat pozitiile americane si i-am facut legaturile necesare, am pus faruri led (si acolo treaba cu adaptori si conexiuni pentru pozitie si semnalizare) si am mai curatat-o pe ici colo ... ah, i-am schimbat si claxoanele
    Click image for larger version

Name:	image_52586.jpg
Views:	141
Size:	80.3 KB
ID:	875741Click image for larger version

Name:	image_52580.jpg
Views:	135
Size:	82.9 KB
ID:	875727Click image for larger version

Name:	image_52583.jpg
Views:	135
Size:	90.1 KB
ID:	875729Click image for larger version

Name:	image_52582.jpg
Views:	134
Size:	60.6 KB
ID:	875728Click image for larger version

Name:	image_52581.jpg
Views:	135
Size:	53.2 KB
ID:	875730Click image for larger version

Name:	image_52577.jpg
Views:	135
Size:	58.2 KB
ID:	875732Click image for larger version

Name:	image_52584.jpg
Views:	131
Size:	82.7 KB
ID:	875731Click image for larger version

Name:	image_52579.jpg
Views:	198
Size:	80.4 KB
ID:	875725Click image for larger version

Name:	image_52578.jpg
Views:	134
Size:	71.9 KB
ID:	875726Click image for larger version

Name:	image_52585.jpg
Views:	138
Size:	75.5 KB
ID:	875733Click image for larger version

Name:	image_52587.jpg
Views:	131
Size:	61.5 KB
ID:	875735Click image for larger version

Name:	image_52589.jpg
Views:	132
Size:	74.6 KB
ID:	875736Click image for larger version

Name:	image_52588.jpg
Views:	135
Size:	62.3 KB
ID:	875737Click image for larger version

Name:	image_52590.jpg
Views:	136
Size:	37.7 KB
ID:	875738Click image for larger version

Name:	image_52591.jpg
Views:	131
Size:	85.1 KB
ID:	875739Click image for larger version

Name:	image_52586.jpg
Views:	134
Size:	80.3 KB
ID:	875740

    Leave a comment:

Working...
X