LILU: '88 Honda Prelude 2.0 M/T, Black

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Sincer nu am cum sa te indrum, chiar nu ma pricep. De aia am zis ca e important sa faca sistemul cineva care se pricepe. Iar la noi in Ro, nici cei care spun ca se pricep si sunt "bine cotati" nu prea au habar de fapt... E un subiect delicat. Chiar si de Kline Ro care sunt mega premium am auzit si chestii nasoale...
    '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

Comment

Salut !

Ieri am facut o adunare cu cei din Iasi si spre surprinderea mea ne-am adunat foarte multi.
      S-au adunat cam 18 masini si gama a fost destul de variata. Am fost placut surprins.

"M-am pregatit" si eu pentru intalnire cu o zi inainte si cu ocazia asta am decis sa curat bine interiorul si sa imi fac curaj si la compartimentul motor. Aici am reusit doar sa sterg "grosul", sa schimb niste suruburi vechi cu niste suruburi cu guler jdm password luate de pe ebay. Simplul fapt ca am mai sters ici colo praful, ca am schimbat suruburile si ca am mai dat un fas de spray negru deja a facut toata zona sa arate mai bine.
      Am demontat si stergatoarele, le-am periat bine pana la metal si apoi le-am dat 2 straturi de primer si apoi negru lucios ... la spray evident, dar rezultatele sunt wow fata de cum aratau inainte.
      Am de gand sa insist mai mult la compartimentul motor, sa curat si sa revopsesc protectia pentru downpipe-ul motorului si sa mai ascund din fire, cat se poate.
      Tot pe la sfarsitul saptamanii am de gand sa schimb bucsele toate pe care le tot port cu mine in portbagaj de vreo 2 saptamani.

Pana ieri, spre marea mea surprindere, functiona perfect semnalizarea, adica nu mai facea figuri pe partea stanga... din pacate m-am bucurat prea devreme, pentru ca astazi dimineata nu functiona din nou ...

Bonus: 2 etichete din 88 gasite pe sub capota - poate am sa le refac in viitor, cine stie.
      My cars:
      07' Honda CR-V 2.0
      88' Honda Prelude 2.0
      Ex:04' Honda Civic 1.3 hibrid

Comment

era sa uit sa pun poze de la meeting

My cars:
        07' Honda CR-V 2.0
        88' Honda Prelude 2.0

Comment

Hello !

I did a thing !
          cheia masinii era ... goala.. ca sa spun asa si de mult am vrut sa fac ceva in privinta asta. pana cand am sa-mi fac timp sa ii fac una noua, exact ca cea originala am decis sa o imbunatatesc pe cea actuala asa ca am printat partea neagra, pe care o puteti vedea si in poze. Sunt destul de multumit de rezultat
          My cars:
          07' Honda CR-V 2.0
          88' Honda Prelude 2.0

Comment

Working...
          X