S-LINE: '89 Honda Prelude 2.0i 16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    ia corupe-l sa ni se alature.... tare-ar fi interesant de admirat la vre-o intalnire nationala :wink:

    Lasa-i un sticker cu hondafan sub stergator tura viitoare cand il vezi prin oras
    2006 Accord CL7 2.0 MT

    Comment


    • #32
      Originally posted by quiksand
      aveam si yo una aici la bloc pana sami iau yo accord`u , era revopsita rosu aprins, jante, spoilere , interior modificat... doar motorul era cel de 1.6
      offtopic - Stai prin Militari? Acolo am vazut si eu una rosie.
      Civic '03 1.6 VTEC II
      Accord '06 2.4 M/T

      Comment


      • #33
        da , in militari , una rosie vopsita... lacuita tot... jante de tabla dalea intoarse... eleron... arata super bine.. dar mi se pare ca avea probleme cu actele...

        Comment


        • #34
          Originally posted by quiksand
          da , in militari , una rosie vopsita... lacuita tot... jante de tabla dalea intoarse... eleron... arata super bine..
          Da, arata agresiv. Ai dreaqu japoneji. In '78 sa scoata o asa masina, dupa 30 de ani sa arate inca misto. Ultima data cand am vazut masina aia era pe butuci, cred ca inca nu o terminase. Sunt curios cum o fi acum.
          Civic '03 1.6 VTEC II
          Accord '06 2.4 M/T

          Comment


          • #35
            tu inseamna ca treci pe la mine prin fata blocului... ma treci si acum? , masina a vanduto.. avea probleme cu actele..

            Comment


            • #36
              Originally posted by quiksand
              tu inseamna ca treci pe la mine prin fata blocului.
              Am niste prieteni care stau in blocul ala (unul in forma de L). Am fost chiar ieri pe acolo. Nu stiam ca a vandut masina.
              Civic '03 1.6 VTEC II
              Accord '06 2.4 M/T

              Comment


              • #37
                Originally posted by man1ak
                Originally posted by quiksand
                tu inseamna ca treci pe la mine prin fata blocului.
                Am niste prieteni care stau in blocul ala (unul in forma de L). Am fost chiar ieri pe acolo. Nu stiam ca a vandut masina.
                aa tiam vazut masina parcata chiar la "coltz" unde e intersectie cu cedeaza trecerea (barsanesti) am trecut pacolo chiar mam gandit la tine.. stau intrun bloc de langa cel in L

                Comment


                • #38
                  Mai e si undeva in spatele shaormariei de la Orizont (Dr. Taberei) o Honda Accord de prima generatie, numai ca e hatchback. E albastra deschis (cred ca e revopsita) si pare in stare de functionare. O sa revin cu detalii daca aflu ceva despre ea...
                  '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                  Comment


                  • #39
                    on-topic... foarte frumos Prelude'ul lui S-Line... ne-am intalnit "spontan" prin Bucale dar din pakte nu am apukt sa facem si poze ... next time promit
                    The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                    DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                    Comment


                    • #40
                      da, merci Achim ca mi-ai fost ghid! eu am apucat sa fac o poza totusi, pacat ca masina era super murdara de pe drum.

                      btw, vizita asta a lasat si urme mai putin placute... am lovit un canal si am indoit galeria de evacuare, baia si jugul de sub motor, unde se prinde ceva tirant. sunt foarte multumit ca am putut sa plec cu masina functionala de acolo, la ce dura a fost lovitura.
                      '08 Honda Accord 2.0 i-VTEC M/T
                      EX '89 Honda Prelude 2.0i-16
                      '99 Subaru Forester S-Turbo M/T
                      '07 Dacia Logan 1.4 MPI Laureate

                      Comment


                      • #41
                        imi pare rau dar nah... e Onda si se face ea bine
                        The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                        DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                        Comment


                        • #42
                          Originally posted by s-line
                          da, merci Achim ca mi-ai fost ghid! eu am apucat sa fac o poza totusi, pacat ca masina era super murdara de pe drum.

                          btw, vizita asta a lasat si urme mai putin placute... am lovit un canal si am indoit galeria de evacuare, baia si jugul de sub motor, unde se prinde ceva tirant. sunt foarte multumit ca am putut sa plec cu masina functionala de acolo, la ce dura a fost lovitura.
                          nu prea are legatura neaparata cu topic-ul, dar FOARTE TARE poza - persoana respectiva stia ce face...

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by quiksand
                            aa tiam vazut masina parcata chiar la "coltz" unde e intersectie cu cedeaza trecerea (barsanesti)
                            Exact acolo era. :wink:
                            Civic '03 1.6 VTEC II
                            Accord '06 2.4 M/T

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by man1ak
                              Originally posted by quiksand
                              aa tiam vazut masina parcata chiar la "coltz" unde e intersectie cu cedeaza trecerea (barsanesti)
                              Exact acolo era. :wink:
                              vreau si eu o tura cu accord 2.4 M/T )))

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by quiksand
                                vreau si eu o tura cu accord 2.4 M/T )))
                                La urmatoarea intalnire ?
                                Civic '03 1.6 VTEC II
                                Accord '06 2.4 M/T

                                Comment

                                Working...
                                X