CIPRIAN75: '08 Honda Legend 3,5 A/T, Graphite Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by ciprian75 View Post
    Si am fost pentru scurt timp pasager intr-un seat diesel bineinteles, 2012 care se simtea si facea efectiv ca un Aro. Nu cred ca e nevoie sa intru in mai multe detalii.
    Eu zic sa nu confundam omleta cu darul divin
    Acest fenomen a fost deja observat si studiat de către oamenii de știință si psihologii din Marea Britanie. S-a scris chiar si in Wikipedia".

    … Jazz do it ...

    Comment


    • #32
      Sa o poti intretine sanatos!

      Comment


      • #33
        Legat de NavTool, eu mi-am luat vatianta 3.0 care face mirroring de pe telefon, varianta 2.0 care apare in configuratorul Acura, nu stie mirroring, doar camera spate si conexiuni AV.


        Sent from my iPhone using Tapatalk
        '08 Honda Legend Graphite Pearl 3.5 A/T
        Ex. Accord '06 2.0 M/T ES Silver
        The power of dreams

        Comment


        • #34
          Hai sa-ti traiasca velicule si pe aici!
          Ce dracu....acum am gasit topicul! sa lasam GPL sa vedem de ce puii mei dorm pe ei aia prin STATE ca ma doare de cand astept!

          Sa revenim, la subiect adica HONDA LEGEND KB1 2008!

          Masina asta este fata mare.A mea a facut 204.000km a lui Sorin, un alt amic de al meu are 174.000km.Are nevoie de mici retusuri dar este impecabila!
          Asa ca....cum da caldura, bagam o sedinta foto de 3 bucati KB1!
          ex CL7 AT 2006
          CN1 Sport 2005
          KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

          "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

          Comment


          • #35
            Bai, da' ce mancati voi prin Iasi pe acolo de va cresc numa' Legenduri prin ograda?
            "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

            '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

            Comment


            • #36
              Jaratec, cred...!
              O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

              Comment


              • #37
                Mancam sanatos! dar sa stii ca dam factura la tot ce facem! servicii complete! )))))
                ex CL7 AT 2006
                CN1 Sport 2005
                KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

                "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

                Comment


                • #38
                  Originally posted by razvan p. View Post

                  Masina asta este fata mare.A mea a facut 204.000km a lui Sorin, un alt amic de al meu are 174.000km.Are nevoie de mici retusuri dar este impecabila!
                  Asa ca....cum da caldura, bagam o sedinta foto de 3 bucati KB1!
                  Salut! A venit caldura. Asteptam sedinta foto.
                  Acum, revenind la subiect. Ce consum au Legend-urile?

                  Mersi

                  Comment


                  • #39
                    Salutare hondari, Legendul e la vopsit revin cu poze cam in 2 saptamani [emoji6]. Cat despre consum ... mie imi ia cam 1 litru peste oficial. Din Grecia insa, m-am intors cu consum mediu 11,2(4000 km aprox) dar masina a vazut si 240(cu tipete de soacra) si cruise la 180 cate 150 km. A lui RazvanP a luat 10,4 in aceleasi contitii de talpa [emoji12] unii chiar sunt soferi [emoji6]. A mea a avut doua minusuri, presiunea mica in pneuri pe care am remediat-o abia la intoarcere si o chestiune pe care am descoperit-o impreuna cu Razvan, in fiecare anotimp(cald/rece) trebuie reinitializati parametrii de functionare ai motorului(cu interfata Honda) pentru ca acesta sa faca corect amestecul aer/benzina. Daca mai sunt intrebari ...


                    Sent from my iPhone using Tapatalk
                    '08 Honda Legend Graphite Pearl 3.5 A/T
                    Ex. Accord '06 2.0 M/T ES Silver
                    The power of dreams

                    Comment


                    • #40
                      PS
                      Este prima masina cu care am avut curajul si cu care am reusit sa fac 850 km intr-o zi( nu pe autostrada ci prin Romania si Bulgaria) fara sa fiu complet daramat. Este extrem de confortabila, un cruiser veritabil, ghinion insa, stau in Moldova unde ghiciti ... nu exista autostrada ...


                      Sent from my iPhone using Tapatalk
                      '08 Honda Legend Graphite Pearl 3.5 A/T
                      Ex. Accord '06 2.0 M/T ES Silver
                      The power of dreams

                      Comment


                      • #41
                        Eu am făcut cu Del Sol 1400 km într-o zi, pe autostradă, de la Koln la Arad
                        I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                        My cars:

                        '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                        '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                        '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                        '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                        EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                        EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                        EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                        EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                        EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                        EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                        Comment


                        • #42
                          Pe autostrada, fara soacra si fara copil de 7 ani? [emoji23]


                          Sent from my iPhone using Tapatalk
                          '08 Honda Legend Graphite Pearl 3.5 A/T
                          Ex. Accord '06 2.0 M/T ES Silver
                          The power of dreams

                          Comment


                          • #43
                            )) Da, singur în mașină.
                            I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                            My cars:

                            '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                            '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                            '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                            '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                            EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                            EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                            EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                            EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                            EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                            EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                            Comment


                            • #44
                              Dac-o dam pe d'astea eu am facut 1900km in 26ore Buc-Luzern intr-un Ford Fusion 1.4benzina la care in Austria opream A/C-ul cand aveam deal pe autostrada sa pot mentine 150 Intradevar cu ceva durere de fund dupa aatata timp de stat.

                              Oricum, m-am simtit excelent in Accord dupa Buc-Munchen, deci ma gandesc ca in Legend ar fi de vis. Totusi zic ca o pozitie prea comoda nu-i buna ca te impinge la somnolente
                              Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
                              Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

                              Comment


                              • #45
                                Sa adaug si eu ca am facut un drum dintr-o bucata UK-Romania (aprox 2700km) cu al meu CU2?
                                '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                                Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                                Comment

                                Working...
                                X