NED: '92 Honda Legend 3.2 v6, Grey

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • NED: '92 Honda Legend 3.2 v6, Grey

    Buna.. am primit de la un bun prieteni care a plecat din tara o donatie interesanta.. un honda legend 3.2 v6 din 1992, ma gandesc sa o recoditionez radical ca ma gandesc ca ar iese din ia o bijuterie dar si monstru in aceasi timp; cutie de viteze este blocata iar nu gasesc cine sa mi l repare in cluj.. ma adresez la voi poate cineva dintre voi ma poate ajuta cu ceva sfaturi, sa comand cutie din america pe ebay? sau cineva stie un mecanic sa se priceapa la cutii de honda?
    mai m lipsete si un far partea stanga.. ma gandeam daca se pot face cu plexiglas, iar si la partea asta daca stie cineva o adressa o sa fie de mare folos;
    e prima data cand scriu pe un forum sper ca n am gresit cu ceva, iar cu ortograf sa ma iertati (sunt strain)
    va multsumesc anticipat

  • #2
    Scrii mai bine decat multi romani nascuti si crescuti aici. Bafta cu reconditionarea!
    Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
    Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
    ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

    Comment


    • #3
      Bine ai venit! Parerea mea ar fi sa incerci sa iei piese din State, sa nu te incurci cu tot felul de improvizatii. Mai bine dai un ban, dar faci o treaba.
      "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
      "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

      Comment


      • #4
        Gasim piese in Ungaria,din cate tin minte este o dezmembrare doar pentru Legend.
        Honda Civic EJ9 1.4 IS M/T
        Honda Civic FD1 1.8 LS A/T
        Honda Civic ES9 1.3 Hybrid M/T
        Honda Civic SL 1.3 A/T 1980

        Comment


        • #5
          mersi baieti pentru tot.. Bigfoot 23ro daca ai ceva adresa sau nr de tel sa ne interesam.. ma tot gandeam la inceput sa vand poate motorul sau sa fac un swap nebun la un Eg dar nu am cu cine sa ma ajute la asa ceva, si atunci mam hotarat sa o fac ca merita masina.

          Comment


          • #6
            Originally posted by dragostan View Post
            Scrii mai bine decat multi romani nascuti si crescuti aici. Bafta cu reconditionarea!
            Mersi domnu, ma straduiesc

            Comment


            • #7
              Uite aici un site din Ungaria
              http://honpa.eu

              Comment


              • #8
                Sa o stapanesti sanatos si fara probleme!

                Comment


                • #9
                  Originally posted by spepe View Post
                  Sa o stapanesti sanatos si fara probleme!
                  Hai cu anunțul ăla de vânzare odată, că ai făcut postările necesare.
                  I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                  My cars:

                  '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                  '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                  '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                  '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                  EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                  EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                  EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                  EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                  EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                  EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by KMR View Post
                    Hai cu anunțul ăla de vânzare odată, că ai făcut postările necesare.
                    Asteapta aprobarea

                    Comment


                    • #11
                      Aprobare care nu ar trebui sa o primesti.
                      R 42659 - Milano Red Ep3

                      Comment


                      • #12
                        Ar trebui sa primeasca ceva, sanctiune pentru post hunting.
                        LE: Sa nu mai zic de faptul ca a postat intr-un topic unde nu se mai postase din anul 2015.

                        Comment

                        Working...
                        X