YASHIPUKU: '16 Honda HR-V 1.5 A/T Executive, Morpho Blue

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• dacliber
    replied
    Originally posted by yashipuku View Post
    Am incercat sa gasesc variante de a inlocui sistemul infotainment original cu unul aftermarket. Am sunat la o firma care se ocupa cu asa ceva si dupa ce s-au interesat mi-au raspuns ca nu se poate schimba din pacate cel original pentru ca exista un preamplificator. Vad ca e plin internetul de HR-V-uri care au aftermarket infotainment deci raspunsul lor e gresit dpmdv.
    Daca stie cineva o firma care se ocupa cu asa ceva mi-ar fi de ajutor.
    normal ca e gresit! eu zic sa te apuci singur de bricolat ca nu e filozofie. Uite aici o varianta
    https://de.aliexpress.com/item/10050...archweb201603_
    dureaza un pic transportul dar asta este. Vezi ca mai nou nu poti scapa de taxe si vama, daca vine din china, s-au facut ai dreq. Te taxeaza la suma totala cu tot cu transport!
    https://www.joyingauto.eu/honda-hrv-...head-unit.html

sunt grupuri de hrv pe facebook si vezi acolo diverse modificari la ce te intereseaza, sau poti pune intrebari.
    Last edited by dacliber; 13-01-21, 17:29.

Leave a comment:

• yashipuku
    replied
    Am incercat sa gasesc variante de a inlocui sistemul infotainment original cu unul aftermarket. Am sunat la o firma care se ocupa cu asa ceva si dupa ce s-au interesat mi-au raspuns ca nu se poate schimba din pacate cel original pentru ca exista un preamplificator. Vad ca e plin internetul de HR-V-uri care au aftermarket infotainment deci raspunsul lor e gresit dpmdv.
    Daca stie cineva o firma care se ocupa cu asa ceva mi-ar fi de ajutor.

Leave a comment:

• catalin rus
    replied
    acum depinde ce vrei de la ea.... de mers si urcat sigur o va face fara probleme, oricat de incarcata va fi. si cu 54 cp ai daciei urcai la munte , ful in portbagaj + canistra de benzina si deasupra alt porbagaj plin cu genti .

Leave a comment:

• yashipuku
    replied
    salut. nu ma pot pronunta pentru ca nu am intalnit scenariul descris de tine mai sus (4 persoane plus bagaje si drum inclinat).

Leave a comment:

• Paul_T
    replied
    salutare! sunt interesat sa cumpar un HR-V 1.5 A/T din 2016. Inca nu am apucat sa fac test drive, dar ati simtit ca nu are suficient cuplu in depasiri sau daca are 4 persoane + bagaje in masina si faceti un drum la munte pe drumuri mai inclinate? asta ar fi cam singurul dubiu pe care il am fata de masina. mersi

Leave a comment:

• geoS
    replied
    Stie cineva daca HR-V din 2016 are si auto lock in caz ca ma indepartez de masina?
    Nu:are doar protectie la inchidere atunci cand lasi cheia in cabina

Leave a comment:

• yashipuku
    replied
    Stie cineva daca HR-V din 2016 are si auto lock in caz ca ma indepartez de masina?

Leave a comment:

• yashipuku
    replied
    merci. am luat un proride. urmeaza si un wingbar. sper sa pot pune bicicleta fara sa iau scara cu mine.

Leave a comment:

• unixro
    replied
    Thule cele mai ok (vezi pe porbagajauto.ro ) de pe piata si proride 598 e foarte bun si usor de folosit. Pentru un look mai ok wingbar edge ar fi.

Leave a comment:

• yashipuku
    replied
    Si-a cumparat cineva bare transversale pentru HR-V? Am bare longitudinale si m-ar interesa unele transversale de calitate urmand apoi sa cumpar suport de bicicleta.

Leave a comment:

• yashipuku
    replied
    Originally posted by geoS View Post
    Da, asta am gasit-o.

Leave a comment:

• geoS
    replied
    Am gasit manualul service pentru Honda HR-V. Nu stiu daca il aveti deja dar daca nu poate fi folositor. Cine il doreste sa imi scrie.
    Este cumva acesta ?
    https://www.dropbox.com/s/h5y2desy6s..._2016.pdf?dl=0

Leave a comment:

• yashipuku
    replied
    Am gasit manualul service pentru Honda HR-V. Nu stiu daca il aveti deja dar daca nu poate fi folositor. Cine il doreste sa imi scrie.

Leave a comment:

• yashipuku
    replied
    Originally posted by geoS View Post
    Bun venit !
    Eu am luat de la RIMI tavita ptr portbagaj si sunt f. multumit de calitate:despre utilitate nu mai vorbesc,recomand.
    Oferta BestAutoVest ptr acest articol nu m-a convins.
    mulțumesc. o sa comand si eu.

Leave a comment:

• geoS
    replied
    Bun venit !
    Eu am luat de la RIMI tavita ptr portbagaj si sunt f. multumit de calitate:despre utilitate nu mai vorbesc,recomand.
    Oferta BestAutoVest ptr acest articol nu m-a convins.

Leave a comment:

Working...
X