CATALIN RUS: '18 Honda HR V 1.5 i-VTEC, Orchid White Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • CATALIN RUS: '18 Honda HR V 1.5 i-VTEC, Orchid White Pearl

    Salut si bine v am gasit dupa mai bine de 4 ani de cand am ramas fara honda...,azi a venit vremea sa ma alaturi din nou voua cu noua Honda HRV 1.5 benzina 2018 Elegance , o astept cu nerabdare sa ajunga sa o pot ridica . e platita , doar sa ajunga odata ). mai multe....va urma!

  • #2
    Stii cumva daca se mai produc in Mexic? Am inteles ca s-ar produce in alta parte si mi-a tot fost lene sa ma interesez. Multam fain!
    HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

    Comment


    • #3
      eu asa stiu ca in Mexic

      Comment


      • #4

        Se asambleaza in >
        Sumaré, Brazil
        Campana, Argentina
        Celaya, Mexico (Feb 2015)
        Guadalajara, Mexico (2017)
        Yorii, Saitama, Japan
        Karawang, Indonesia
        Alor Gajah, Malaysia
        Gurgaon, India (Honda Automobile India)
        Swindon, United Kingdom
        Ayutthaya, Thailand
        Ping-Tung, Taiwan (2016)
        posibil Anna - Ohio USA

        Plus modelul chinezesc in 2 versiuni, implicit in 2 fabrici diferite de la producatori diferiti.
        XR-V fabricat de Dongfeng Honda Automobile Co., Ltd. care arata cel mai bine din toate versiunile in opinia mea > http://www.dongfeng-honda-xr-v.com/
        Vezel fabricat de Guangqi Honda, Guangzhou, China jointventure cu Honda JP.
        Tot in China si exclusiv, se pare ca va fi fabricata o versiune electrica.
        dacliber
        Senior Member
        Last edited by dacliber; 28-09-18, 09:26.
        ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

        Comment


        • #5
          Am inteles! Inseamna ca noi il primim pe cel fabricat in UK. In rest, n-as crede ca se face in Ohio (SUA) fiindca FIT-ul lor vine din productie nipona (dupa spusele unui posesor).
          HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

          Comment


          • #6
            A sosit! de doua zile sunt posesorul de Honda HR-V 1.5 manuala Elegance. foarte incantat de alegerea facuta, avand in vedere ca din exterior nu pare mare... interiorul m a uimit! deocamdata ii facem rodajul exterior mai mult si in limitele legale cu un consum care ma incanta 4,3 . ff multumit . nu e modelul cu gps dar ce am inteles ca dispune de antena gps si se poate activa ( cautam pe youtube) incet trebuie sa ne cunoastem si ....va urma

            Comment


            • #7
              https://share.icloud.com/photos/0eGp...eks-V71P-3jl_A

              Comment


              • #8
                Sa ai nproc de ea!
                '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                sigpic

                Comment


                • #9
                  Multumesc

                  Comment


                  • #10
                    Sa o conduci cu placere multi km. fara probleme.

                    Comment


                    • #11
                      va multumesc! multumesc operatorului pt modificare!

                      Comment


                      • #12
                        vi se pare normal sa vina noua cu anvelope dot 2017 , fiind fabricatie 2018?!

                        Comment


                        • #13
                          am mai vazut asta, nu mi se pare chiar asa de grav
                          plus ca toata nebuia asta cu "o anvelopa nu mai e buna dupa 3 ani" are si ea niste nuante - nu trebuie luata chiar de buna 100%
                          "Ethics. That's always so inconvenient."
                          Cal Lightman

                          Comment


                          • #14
                            nu spun ca e grav dar , ca sunt noi dar... masina e 2018 si ma asteptam tot la 2018.

                            Comment


                            • #15
                              In ce luna din 2017 sunt facute anvelopele si in ce luna din 2018 e facuta masina?
                              "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                              "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                              Comment

                              Working...
                              X