DACLIBER: Honda HR-V 1.6 SOHC VTEC AWD (ex-HONDA CBR)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Foarte tare arata.Felicitari !!!

    Comment


    • Chiar acum i-am dat rosu, pe vreo 500 de metri si pleaca tare. Inainte aveam jante pe 17 cu cauciucuri Nokian wr3 xl, 17 kg in total. Acum am cu 2-3 kg mai putin, cauciucurile astea au 2mm carne dar au margine intarita deci sunt grele. Adevarata diferenta se vedea daca aveam vreo 70cp in plus. In rest frumoase, deja ma simt bine cu atata atentie. Ieri la vulcanizare, era foarte mirat si incantat nenea ala. La montatul cauciucului trebuie puse invers, ca au o buza in fata si da aparatul in ea. Le lua cu o mana si le invartea pe acolo.
      dacliber
      Senior Member
      Last edited by dacliber; 01-06-16, 08:47.
      ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

      Comment


      • Arata intr-un mare fel. Sincer sa fiu pe mine marginea aia dubla m-a tinut sa nu le cumpar. Aveam impresia ca nu e "rotunda"

        Comment


        • Originally posted by BV26CAT View Post
          Is Advanurile de la Spoon? Arata foarte fain Pe camionul lui pareau parca mai mici. O sa ma intreb tot restul vietii cum ar fi aratat pe civicul meu negru
          Mda, nu esti singurul...
          '08 Honda Accord 2.0 i-VTEC M/T
          EX '89 Honda Prelude 2.0i-16
          '99 Subaru Forester S-Turbo M/T
          '07 Dacia Logan 1.4 MPI Laureate

          Comment


          • Originally posted by s-line View Post
            Mda, nu esti singurul...
            Decāt sa mi le deocheați mai bine vi le vānd rapid cu 500. Sau mai bine luați Borbeturile ce le are ca au culoare mișto si poate le cumpar si pe alea!


            trimis prin telepatie
            dacliber
            Senior Member
            Last edited by dacliber; 09-11-18, 09:46.
            ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

            Comment


            • acu faci ca ala cu mugen-urile gp de pe olx.
              '08 Honda Accord 2.0 i-VTEC M/T
              EX '89 Honda Prelude 2.0i-16
              '99 Subaru Forester S-Turbo M/T
              '07 Dacia Logan 1.4 MPI Laureate

              Comment


              • Īncerc, dar nu ma pricep, trebuia sa cer de 4 ori prețul...

                trimis prin telepatie
                ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

                Comment


                • Am īncercat sa dau jos, actibildul negru cu pastila de oglinda cu tot felul de sprayuri speciale pt acest lucru, nici un rezultat, bani aruncati, ba a mai trebuit sa si sterg parbrizul dupa aia vreo jumatate de ora. Daca știe careva o soluție, sunt in asteptare

                  trimis prin telepatie
                  dacliber
                  Senior Member
                  Last edited by dacliber; 05-06-16, 10:30.
                  ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

                  Comment


                  • Ai incercat sa il incalzesti cu un foen? Stiu ca folia se da mai usor jos cu un asemenea ajutor.

                    Comment


                    • Da cu ce te deranjaza la mers ? (mai este si vorba aia romaneasca: daca ceva nu merge, ia un ciocan mai mare )

                      Comment


                      • Nu am incercat cu feonul, ca am intales ca nu e prea ok. La postul 158 am explicat ca eu am suportul metalic al oglinzii prins sus pe plafon, si mie mi-a venit gata prins pe parbriz. Nu ma deranja daca aveam oglinda de la modelul vechi pentru ca si pastila de prindere difera la cea care o am eu. Azi mi-a trecut prin minte sa il las asa, desi arata ca o goanga mare si neagra in mijloc. Prind de el eventual o camera sau imi pun 5 panel wink mirror si atunci poate ma folosesc si de prinderea asta.
                        dacliber
                        Senior Member
                        Last edited by dacliber; 05-06-16, 10:37.
                        ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

                        Comment


                        • Intradevar o utilizare f.buna a suportului de oglinda. Parerea mea.

                          Comment


                          • Putea fi mai rău, jucării de plus, Asimo in cazul meu, brăduleți, cruci, bibelouri. Doar ca eu am īnvățat sa conduc pe camion, si oglinzile in plus sunt atu pt mine.

                            trimis prin telepatie
                            dacliber
                            Senior Member
                            Last edited by dacliber; 05-06-16, 11:39.
                            ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

                            Comment


                            • Am reusit acum cateva zile sa dau jos pastila de parbriz cu un pic de insistenta >
                              Intre timp am schimbat alt suport motor antibalans si cei rupti care ii aveam i-am dat la bucsat sper sa iasa treaba buna, ca ii rup pe astia originali de cate ori ma dau mai tare.
                              dacliber
                              Senior Member
                              Last edited by dacliber; 20-06-16, 21:49.
                              ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

                              Comment


                              • Bucsatul suportilor nu a iesit cum am dorit, in special datorita lipsei meseriasilor de pe vremuri, si atelierelor fara pretentii.
                                Am pus unul nou de vreo 2 luni, cumparat la jumatate de pret RO cu ajutorul lui Spoon caruia ii multumesc si aici. Rezista inca desi e bruscat des. Azi am fost la mecanic pt verificari, de la 80km/ora in sus imi scotea niste sunete nasoale. Motor, frane, rulmenti, curele, ulei, sunt in parametrii. S-a dovedit a fi scutul de plastic de la motor desprins de contra aripa si bara fata. Prins cu niste coliere plastic pana cumpar prinderile originale care cred ca au picat de la vibratii, sau cand s-a demontat scutul, nu mai stiu...

                                Am incercat sa inlocuiesc si antena originala cu una de VW Passat CC, care are si GPS incorporat. Din pacate s-a dovedit prea mare. Am vazut la un rus una de Audi A3 si arata foarte bine, dar eu nu am gasit.
                                dacliber
                                Senior Member
                                Last edited by dacliber; 17-08-16, 00:54.
                                ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

                                Comment

                                Working...
                                X