TONI: '10 Honda CR-Z 1.5 i-VTEC Hybrid, Horizon Turquoise Pearl

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Exista si automata.

    Comment


    • #47
      Exista si CVT, dar in Romania nu se va aduce decit varianta cu M6. Cel putin pina la sfarsitul anului..

      Comment


      • #48
        Am vazut de curand ultimul episod Fifth Gear si nu mi-a venit sa cred cat de aiurea e accesul in spate!Demonstratia nu parea facuta la misto,era chiar pe bune,fapt care m-a socat la prima vedere.Tu cum reusesti sa ai acces in spate pana la urma?
        In rest CRZ mi se pare o idee buna,mai ales ca benzina se mareste de la o zi la alta,pe viitor probabil va trebui sa renuntam la hot-hatch-uri in dauna unor masini hibride
        "The Beast"-RRR
        http://hondafan.etp.ro/gallery/v/typerrr/

        Comment


        • #49
          Pai nu prea am. Nu mai incerc sa sui pe cineva in spate, ca se enerveaza. Si el, si eu. Mai mult eu.

          Comment


          • #50
            Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea, multi km. fara evenimente...
            Subscriu, este o masina deosebita din aproape toate punctele de vedere, dar dupa parerea mea are un mare cusur...este exagerat de scumpa pentru clasa ei la fel scumpa ca un Type R???!!!! desigur comparatiile nu-si au rostul sau de ce nu???!!!
            Vorbim de o masina economica de oras in care au loc cu dificultate 2 adulti si sa spunem si un copilas cu scaunul aferent, in aceste conditii iti este practic imposibil sa te deplasezi in conditii minime de confort...
            Cand spun asta ma refer la o deplasare in mediu urban sa zicem de acasa in parc....in conditiile in care din ratiuni de economie lasi acasa masina de familie cu care te deplasezi pe distante lungi.
            Sincer, inainte sa fie lansata in vanzare, ma gandeam destul de serios ca ar fi o alegere perfecta pentru sotia mea si in aceste conditii ar fi avut si Accord-ul o companie pe masura.)))
            Dar nu, pretul este deprimant, in conditiile in care incerc sa identific in continuare argumente de natura obiectiva, care sa-mi spuna ca nu am dreptate (se pot face compromisuri de brand si eu am fost intr-o situatie similara cand am ales Accord-ul,dar pana la un anumit punct.
            Imi cer scuze pentru paranteza, este parerea mea personala si mi-am permis sa o postez aici.

            Felicitari!!!!!!
            “ Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi.”Soichiro Honda

            Comment


            • #51
              mersi, mersi
              Eu am ales-o din ratiuni FOARTE emotionale. O astept din 2007.. In spate poate incapea un copil intre 5 si 10 ani (aprox). Adica sa fie suficient de mare cit sa NU aiba nevoie de scaun si suficient de slab cit sa nu sufere de lipsa spatiului..
              Costa cit un Type-R, dar are un design mai misto decit Type-R. Evident, este parerea mea. Si ai si multumirea ca mai salvezi niscaiva copaci :-)

              Comment


              • #52
                Faina masina, dar unde Doamne Iarta-ma sunt pozele ca nu le gasesc
                Raspund la 0743.10.80.80 California Scents ORIGINAL BLVScents

                Comment


                • #53
                  Update : am fost in weekend pina la Budapesta. Consum 5.9%. Aer conditionat 70% din timp. Aprox 1700km, din care 500 pe autostrazi. Masinutza sta foarte bine pe viraje. Daca ar fi avut centuri in 4 puncte, as fi tras si mai tare de ea. M-am obisnut si cu cruise control-ul de pe Honda.

                  Comment


                  • #54
                    toni tot updatezi aici pe forum ... dar, poze vedem si noi astia ce stam prin "prunzi" si ne bucuram de-o tar de net "doar" ...

                    hai te rugam pune-o pe net sa vedem ce masina ti-ai tras!
                    <> mergi in Go Advanced, si acolo mai jos e un link manage attachements pune acolo 2, 3 sa vedem si noi mandria Romaniei primul (si cred singurul-deocamdata din tara) cu "ascutitoare" nervoasa

                    sa ai noroc la ea si sa va bucurati impreuna!

                    pana una alta ... spor in plan si numai bucurii!
                    pana una alta... spor in plan si numai bucurii!!!

                    Comment


                    • #55
                      S-o stapanesti sanatos, man! Pacat ca n-am apucat sa te vad cu ea pe la intalniri.
                      Apropo, hai sa-ti dau o veste buna pe ziua de azi: http://www.euroncap.com/results/hond.../2010/404.aspx. S-a testat zilele astea CR-Z de EURONCAP si are 5* (cum era de asteptat)!

                      Bafta cu hibrida si poate dam nas in nas vreodata, macar in trafic!
                      Apropo, iti trece prin minte s-o treci pe GPL, la fel cum am facut si eu cu Priusul meu?
                      mandrei83
                      Senior Member
                      Last edited by mandrei83; 25-08-10, 20:35.

                      Comment


                      • #56
                        S-o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea! ..si intr-adevar merita sa te lauzi si cu niste poze. Eu am vazut chiar azi primul CR-Z "pe viu" in Iasi. Era rosie ca focul si iti fura ochii. Am mers langa ea pe 2 benzi ceva vreme, si ma uitam mai mult in stanga decat in fata. Arata bine masina, n-am ce spune. Pacat ca nu sunt mai multi hondari activi prin tara ca sa stim si noi care, cum si cu se mai lauda.
                        Why not?

                        Comment


                        • #57
                          Pai cred ca e singurul CR-Z din tara.. plus cel de drive-test de la HTR..
                          Am inteles initial ca doar 10 bucati sunt rezervate pt Romania. Dar ce naiba, romanului nu ii plac masinile hibride... el vrea CP, fite premium (bemve, Audi etc)..

                          Sunt curios cand va aparea urmatorul posesor de CR-Z pe forum..

                          LE: Nu ne pui si noua poze cu masinuta ta?

                          Comment


                          • #58
                            Toni sa stapanesti sanatos masina ta

                            iar acum mai e un nou posesor in Iasi, cel de culoare rosie si e primul din provincie: http://www.informatiiauto.ro/primul-...i-sid6739.html

                            il asteptam pe forum
                            | ex Accord CL7 2.0i (2007) |

                            Comment


                            • #59
                              Originally posted by mandrei83 View Post
                              Pai cred ca e singurul CR-Z din tara.. plus cel de drive-test de la HTR..
                              A fost vandut si cel din Iasi!
                              Cei de la ATI spuneau ca proprietarul intentioneaza sa-l scoata din Romania.

                              Felicitari Toni! Sa te bucuri de masinuta!

                              Comment


                              • #60
                                Originally posted by gdm View Post
                                A fost vandut si cel din Iasi!
                                Cei de la ATI spuneau ca proprietarul intentioneaza sa-l scoata din Romania.

                                Felicitari Toni! Sa te bucuri de masinuta!
                                Buna manevra!
                                Probabil s-au terminat stocurile limitate de la vecini, iar o minte creata si inteleapta s-a gandit sa rezerve o masina din Romania.. daca la ei in tara s-au vandut toate..

                                Eu asa as fi procedat.


                                Sent from my iPhone using Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X