Piese, consumabile si sfaturi

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Piese, consumabile si sfaturi

Va salut iubitori de Del Sol. Sunt nou in acest hobby si va anunt ca de curand mi-am luat si eu o decapotabila " a Soarelui ". Masina se afla in Bucuresti undeva in zona Titan, si se doreste a fi un proiect pe care sper sa il duc pana la capat. Masina a fost cumparate din Germania, este varianta cu 125Hp, cutie automata si decapotare electrica, momentan nu este inscrisa, pretul a fost cam cat a unui telefon mai destept (1100 E). Am cateva probleme cu ea, pe care le stiam dinainte sa o iau, de aceea va rog sa ma ajutati cu cateva sfaturi sau poate chiar recomandari:

1 - trebuie sa schimb garnitura de chiuloasa - daca imi recomandati un brand de garnituri bun sau un site de unde sa cumpar setul de garnituri, pentru ca am nevoie de tot setul deoarece voi duce " chiuloasa la planat" daca tot il desfac.
    2 - un mecani "PASIONAT" in Bucuresti, ca buni sunt cam toti (nu vreti sa stiti ce aventuri am avut cu alta masina)
    3 - stie cineva cat de compatibil este motorul de pe varianta de 160Hp cu volan pe dreapta - pentru ca in viitor as vrea sa fac swap la motorul de 160 Hp si daca ar fi fezabil sa iau o masina cu acest motor dar cu volan pe dreapta.
    Momentan va multumesc si promit sa revin cu poze...

Comment

Working...
    X