IONUT : '93 Honda CRX del Sol 1.6 ESi, Captiva Blue (EH6)

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• IONUT : '93 Honda CRX del Sol 1.6 ESi, Captiva Blue (EH6)

Nu pot decat sa citez din maruta :
    "Parcă nu-mi vine să cred că am reuşit să-mi iau această maşină.

Sunt mai mult decât impresionat să văd că tehnicienii de la Honda s-au gândit să facă un asemenea model şi că totul funcţionează şi după 17 ani fără probleme.
    Combinaţia între un motor de 125 cp VTEC, o cutie destul de precisă şi etajată scurt, greutatea redusă de doar 1060 kg, suspensiile tari şi caroseria targa, fac din această maşină ceva cu totul şi cu totul special.
    La toate acestea se mai adaugă şi ceva înbunătăţiri cum ar fi filtrul de aer sport şi bările stabilizatoare (2 pe spate şi una pe faţă) ce aduc un plus de sportivitate.
    Rămâne să-i descopăr toate calităţile şi să mă bucur de zilele însorite la volanul acestei jucării pentru băieţi mari. Vivat del Sol!!!

Vreau să-i mulţumesc lui ramm pentru că mi-a vândut-o şi pentru că a adus atâtea îmbunătăţiri la ea, cu piese de calitate."

Multumesc maruta, ramm, gabi.

Azi i-am aratat Paltinusul... incredibil...
    Maine intru cu ea in service sa-i rezolv cateva mici probleme si sa iau masurile pentru scut. Da... incerc sa-i croiesc un scut de aluminiu si un airbox pentru filtru de aer.

Tu crezi ca fara poze mai crede cineva ceva p'aici?
    S-o stapanesti sanatos!

Comment

A fost foarte aproape sa se intoarca la mine
      Sa o folosesti cu placere pe drumuri de munte in zile insorite
      Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
      2 roti

Comment

Salut maestre si sa ai parte de ea!
        Cat despre imbunatatiri, fa-ti o lista, cere opinii si apoi stabileste prioritatile! Cum iti spunea si Gabi, cum iti mai strigam si eu (tot in telefonul lui Gabi).. unele chestii sunt prea putin importante!
        Deocamdata masinuta ta cere doar gaz si redline!
        ......*** HD-08-EFK ***...... .. .....*** HD-12-DEE ***
        ..........Daca ma claxonezi in trafic am sa iti spun ce a zis Clarkson despre masina ta !!!

Comment

Ma bucur ca a ajuns la cineva care va avea grija de ea.
          Aveti noroc cu Paltinisul ca-i aproape si va puteti da pe-acolo oricand poftiti.
          CR-V RE6
          JAZZ GD1 CVT

Ex: Civic FD1
          Ex: RDX TB1

Ex - JAZZ GD1
          Ex - ACCORD Type-R
          Ex - DEL SOL EH6

Comment

Felicitari pt achizitie, e ca un timbru valoros care se plimba intre colectionarii aceluiasi club, am stat si eu la volanul ei cateva minute, ai grija de jucarie !
            Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
            "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
            "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

Comment

dacă e albastră, cred că te-am văzut când mergeai spre păltiniș.. ieșisem la o gură de aer cu soția, eram în curmătură și am întors capul când am auzit cum sună

să te bucuri de ea!
              http://hondafan.etp.ro/gallery/v/demonicum/civic_sedan/

Comment

Mai mult ca sigur eu eram

Comment

Un pic de photoshop after the meeting

Photoshop dupa o poza facuta cu iphone.
                  Before & After

Click image for larger version

Name:	delsol_bun.jpg
Views:	1
Size:	27.8 KB
ID:	708510Click image for larger version

Name:	DelSol.jpg
Views:	1
Size:	37.3 KB
ID:	708511

Comment

Frumoasa rau masina , te-am vazut prin Sibiu . Ma bucur cand vad sibieni hondari , sper sa ne strangem cat mai multi Bafta

Comment

sa o stapanesti sanatos si multi km fara evenimente.
                      DelSol 1,6 SIR

Comment

Working...
                      X