99REM: '93 Honda CRX del Sol 1.6 ESi, Black (EH6)

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• 99REM: '93 Honda CRX del Sol 1.6 ESi, Black (EH6)

Salut la toata lumea,sa-mi prezint si eu masina

Dupa indelungi cautari de del Sol (acum 3-4 ani) la un momendat am renuntat si m-am dat batut,facand si un drum in Germania degeaba dupa o masina care pe Mobile.de era ceva iar in realitate altceva (un cotet) am renuntat la idee.
    Dar se pare ca boala nu mi-a trecut iar acum 3 luni am gasit una chiar in oras, inmatriculata, o combinate de tapiterie Motegi + culoare masinii negru, mi-a starnit interesul si am cumparat-o fara sa stau prea mult pe ganduri.
    Masina a avut nevoie de unele interventii pt a fi adusa intr-o stare acceptabila,i-am schimbat pasajele pe spate, avand probleme cu rugina, vopsita partial, i-am montat kit bixenon pt ca nu vedeai mai nimic in fata, arcuri -40mm pt ca era ca o capra, curatata,aranjat interiorul, achizitionat volan original (avea unul sport jerpelit).
    Pe viitor urmeaza parbriz nou, distributie, schimbat lichid, flexibile..etc frane, alte jante, sau vopsite astea ca parca nu dau asa bine albe...

Pun si ceva poze cu masina..
    Last edited by hondatu; 01-12-10, 18:01.

• Magos
    replied
    Ea e gata de primavara...

Leave a comment:

• 99rem
    replied
    Poze noi de primavara,polishata cu 3MClick image for larger version

Name:	lateral cabrio.jpg
Views:	1
Size:	76.0 KB
ID:	707270Click image for larger version

Name:	cabrio sp.jpg
Size:	76.9 KB
ID:	707269Click image for larger version

Name:	interior cabrio.jpg
Size:	78.6 KB
ID:	707268Click image for larger version

Name:	cabrio1.jpg
Size:	68.3 KB
ID:	707271

Leave a comment:

• 99rem
    replied
    E si chestie de gusturi clar,dar in realitate dau mai bine astea decat in poze,cele albe mi se pareau prea "racing" pt o masina neagra cu interiorul in piele,oricum nu cred ca vor ramane asa nici astea,vreau sa fac spitele negre la ele,mai am vreme sa ma hotarasc pana la primavara,momentam masina are rotile de iarna

Leave a comment:

• mad_wob
    replied
    sincer, cele albe dadeau mult mai bine, da...chestie de gusturi

Leave a comment:

• 99rem
    replied
    Poze cu OZ-urile pe masina

Leave a comment:

• 99rem
    replied
    De la Auto Glass Pilkinton,in jur de 600 lei cu tot cu montaj.

Leave a comment:

• carlitos
    replied
    Originally posted by 99rem View Post
    Nu am mai scris de mult aici,masina intre timp a primit un parbriz nou,cel vechi era fisurat si zgariat,a mai primit un set de roti de sezon cu care nu prea arata foarte bine masina dar isi fac treaba .
    Jantele de vara cele albe sunt de vanzare in caz ca intereseaza pe cineva.La primavara masina va primi un alt set de jante,inca ma gandesc daca vor fi tot pe 15' sau pe 16'...
    cat a costat parbrizul si de unde l-ai cumparat?

Leave a comment:

• 99rem
    replied
    Masina a primit intre timp un set de jante OZ cu buza polishata pt vara in locul celor albe

Leave a comment:

• WillyCR-VFAN
    replied
    E o mica bijuterie, ai grija de ea !

Leave a comment:

• 99rem
    replied
    Nu am mai scris de mult aici,masina intre timp a primit un parbriz nou,cel vechi era fisurat si zgariat,a mai primit un set de roti de sezon cu care nu prea arata foarte bine masina dar isi fac treaba .
    Jantele de vara cele albe sunt de vanzare in caz ca intereseaza pe cineva.La primavara masina va primi un alt set de jante,inca ma gandesc daca vor fi tot pe 15' sau pe 16'...

Leave a comment:

• 99rem
    replied
    Originally posted by ionutblv View Post
    sa o alergi cu placere!
    Bi xenonul e cu lupa?
    Mersi,xenonul este H4 bixenon normal doar pe farurile mari iar cele mici din interior (fosta f lunga) sunt acum de ceata legate pe butonul de la stopul de ceata.

Leave a comment:

• 99rem
    replied
    Originally posted by Magos View Post
    Uuuu nice del sol
    Chiar frumos exemplar, arata foarte bine si ingrijit! Ce numar de kilometrii prezinta masina? Ca si motorul este bine intretinut, dupa cum se poate observa
    Are aproape 180 de mii,la motor am mai intervenit si eu de arata asa

Leave a comment:

• ionutblv
    replied
    sa o alergi cu placere!
    Bi xenonul e cu lupa?

Leave a comment:

• ticker
    replied
    sa ai noroc de ea!

Leave a comment:

Working...