KMR: '96 Honda CRX Del Sol 1.6 SiR, Motegi Edition, Cypress Green Pearl

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• KMR
    replied
    Originally posted by dinoc View Post
    De la garnitura Hondata nu o sa simți creștere de putere, rolul ei este de a preveni o mica pierdere din cauza căldurii.
    Iar cānd ai peste 150 cai o pierdere sau un cāștig de 5 cai sa zicem nu cred ca ai cum sa ii simți.
    Corect, la asta ma astept si eu, sa nu am pierderi mari cand e motorul foarte cald. E drept ca nu prea circul cu ea in oras.
    Scuza-ma Dinu ca nu am raspuns si la postul tau anterior: etrierii m-au costa 197 Eur ( cu tot cu transport in Romania, plata Paypal, etc )

Leave a comment:

• dinoc
    replied
    De la garnitura Hondata nu o sa simți creștere de putere, rolul ei este de a preveni o mica pierdere din cauza căldurii.
    Iar cānd ai peste 150 cai o pierdere sau un cāștig de 5 cai sa zicem nu cred ca ai cum sa ii simți.

Leave a comment:

• Toyboy
    replied
    daca-s d'aia cu aripi, ai grija sa nu decolezi

Leave a comment:

• KMR
    replied
    Nu pot sa-i pun pentru ca nu am oglinda pe parbriz. Oare castig caii aia daca pun bradutii pe oglinzile laterale ?

Leave a comment:

• Doc
    replied
    Cred ca iti lipsesc braduletii de la oglinda pentru inca sase cai frumosi.

Leave a comment:

• KMR
    replied
    Cel putin diferenta financiara ( chiar daca nu e mare ) am simtit-o cu totii

Leave a comment:

• merluciu
    replied
    Eu la inceput cand am montat-o am simtit ca urca o idee mai sprintar in ture pe caldura mare in oras, acum dupa ce m-am obisnuit parca nu mai simt nimic. In afara oricum nu face mare branza.

Leave a comment:

• Den1GRator
    replied
    Cam asa e cu garnitura aia, si io am simtit cam aceleasi lucruri.

Leave a comment:

• KMR
    replied
    N-am mai scris pe aici. Noutati: am incercat sa montez etrierii de ATR pe Del Sol dar nu intra pe jante de 15. Pe jante de 16 intra perfect. Voi mai incerca sa vad daca intra discuri de 282+etrieri de HR-V si spun daca merge. In mod teoretic ar trebui sa mearga, pe HR-V sunt discuri de 282 si jante de 15.
    Am curatat corp clapeta, IACV, am montat garnitura Hondata pe admisie. Nu stiu ce sa zic dar eu nu simt vreo diferenta de cand am montat garnitura ( in afara de diferenta de +50 Eur + manopera ).

Leave a comment:

• KMR
    replied
    Noutăți: schimb ulei ( Red Line 5W40 ), filtru ulei ( Mahle ) si buson ulei ( Blox magnetic ). Sper sa montez saptamana viitoare si garnitura Hondata și, dacă vin și discurile, să trec la etrieri cu 2 pistonașe si discuri frānă față de 280 mm . Īn rest, toate bune

Leave a comment:

• Toyboy
    replied
    sper sa te poti baza de acu pe "pedala lasului"
    eu am discuri ebc si pana acu nu am probleme cu ele

Leave a comment:

• CTRnovice
    replied
    variante...dar intr-adevar EBC e marca cea mai cunoscuta din ce am gasit strict pentru CRX

http://www.akr-performance.com/brakes/brake-disks-front

in schimb daca dau search pentru Civic, anii 92-95, imi gaseste variantele de mai jos; din ce stiu eu se potrivesc pe CRX

http://fullcartuning.com/zoekresulta...=33&intType=28

Leave a comment:

• KMR
    replied
    L-am rugat pe Vlad să caute şi am găsit doar discuri EBC.

Leave a comment:

• CTRnovice
    replied
    De unde iti iei discuri plus placute?

Leave a comment:

• KMR
    replied
    Au venit etrierii
    Multumesc Traian . Comand si discurile de frana + placute si le montez ( incerc sa le montez, sa vedem daca mai intra jantele mele ).
    Va tin la curent

Leave a comment:

Working...
X