KMR: '96 Honda CRX Del Sol 1.6 SiR, Motegi Edition, Cypress Green Pearl

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• KMR
    replied
    Multumim ! Inca nu e in mintile ei, are ECU de motor de 127 cai ( taie gazul la 7000, etc )

Leave a comment:

• ramm
    replied
    Felicitari echipei tehnice. Acum trebuie sa o vedem in actiune

Leave a comment:

• KMR
    replied
    Deci... Gata swap-ul ( mai sunt mici detalii, acum merge cu ECU-ul de pe motorul anterior ). Motivul: pe motorul anterior aveam Ecu OBD II, pe motorul actual OBD I. Ce sa zic, mult de munca, o groaza de chestii la care nu ne-am ( s-au ) gandit. Fara service-ul pus la dispozitie nu am fi reusit. Multumiri din suflet lui Bodo si SGM.MYKE Am facut si ceva poze din timpul operatiunii, le voi urca la un moment dat.

L.E. Multumesc si celor care s-au gandit la noi
    Last edited by KMR; 31-10-11, 10:00.

Leave a comment:

• KMR
    replied
    Sper ca nu crezi ca voi munci eu prea mult . Eu voi face muuuulte fotografii

Leave a comment:

• chipson78
    replied
    pai daca tu faci fotografii, cine mai munceste? :d

Leave a comment:

• KMR
    replied
    Multumesc ! Vom face foarte multe fotografii de la operatiune si va voi da si detalii

Leave a comment:

• ticker
    replied
    Spor la Swap!

Leave a comment:

• KMR
    replied
    Dupa o lipsa cam mare de pe forum, revin. Ce s-a schimbat intre timp: refacut motorul de pe masina ( consuma ulei ), cu piese originale Honda ( simeringuri de supapa, segmenti cota 0,etc ). Acum motorul este in perfecta stare ( nu consuma deloc ulei ), i-am facut schimbul de ulei, filtru ulei acum 50 km. I-am refacut si amortizoarele ( acum este stabila, linistita ), i-am schimbat finala cu una foarte zgomotoasa si i-am pus un CAI ( TSS Tuning ).
    Intre timp, mi-am luat un Del Sol SIR din Anglia ( 83.000 mile are acum masina ) si, in week-end-ul asta, urmeaza swap-ul .
    Asa ca, motorul de pe Del Sol ( D16Y8 ), impreuna cu cutie, planetare, ecu vor fi de vanzare in scurt timp ( dupa ce se face swap-ul ). Cand este totul gata, si motorul de vanzare, voi deschide un thread la rubrica dedicata vanzarilor .

Leave a comment:

• geve
    replied
    Bai Kmr-ule, ai facut treaba frumoasa, pe cuvant,abia astept sa va ce urmeaza

Leave a comment:

• maruta
    replied
    Originally posted by Magos View Post
    O mica parte, dl KMR
    Da, pānă la urmă m-am convins că dau bine piulițele alea pe jantele albe, īn ciuda spuselor unor cārcotași .

Leave a comment:

• Sej
    replied
    KMR, cumva stai prin Pajura/Bucuresti Noi ? Mai mereu dau de tine pe Jiului (apropo misto masina)

Leave a comment:

• Magos
    replied
    O mica parte, dl KMR

Leave a comment:

• sKyNeT
    replied
    Nice.

Leave a comment:

• Magos
    replied
    Noaptea tarziu
    Ar fi interesant un decor mai wow
    Si sa fie prezenti mai multi delsolisti

Leave a comment:

• KMR
    replied
    Bineinteles ca da. Conditia ar fi sa avem lumina cat mai buna sau noaptea tarziu.

Leave a comment:

Working...
X