KMR: '96 Honda CRX Del Sol 1.6 SiR, Motegi Edition, Cypress Green Pearl

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• kinky_boy
    replied
    felicitari baieti! v-ati miscat repede

Leave a comment:

• Bodo
    replied
    @Toyboy, noi am inlocuit schimbatorul cu totul.. a fost mult mai usor.
    Adica tija care era prinsa pe cutie am lasat-o acolo iar cea de-a doua am mutat-o cu tot cu tija schimbatorului si am avut efectiv un surub pe cutie, unul jos sub schimbator si inca doua care prind bucsa de la schimbator..
    Oricum, din ce spui te declar oficial mai dus cu pluta decat te credeam

@CTRNovice, man, nu avem un tarif pe ora ci, cum am mai spus pe topicul asta, pt mine acest swap a fost doar ocazia de a vedea ce inseamna cu adevarat un swap si de a-l trece pe lista cu lucruri pe care le-am facut. Sa nu credeti ca suntem mecanici de meserie sau ca facem averi din astea pt ca nu e asa. Eu cel putin nu fac asta pentru bani (si asta poate confirma orice posesor de masina in care mi-am bagat mainile) ci pentru satisfactia mea personala gandindu-ma ca la sfarsit vor fi doi oameni fericiti. Ceea ce am eu pretentie ca sa ma bag la ceva este sa am toate materialele la dispozitie si conditiile necesare. Timpul este al meu si mi-l gestionez cum cred de cuviinta iar in materie de bani, niciodata nu am plecat cu vre-un leu in plus fata de cum am venit. Ca exista posibilitatea sa plec de acolo cu o piesa pe care proprietarul ar arunca-o dupa, asta e altceva si recunosc ca asta nu refuz dar nah... intelegi ideea!
    Si ca sa iti raspund la intrebare, eu nu fac chestia asta singur iar in numele altor persoane nu vorbesc . Vino la o intalnire si vorbim ca sa vedem despre ce e vorba si sa nu ii poluam topicul lui KMR...

Delphi, Wagner multumim!
    Confirm ca si KMR a muncit! Cred ca a avut parte de mai multa munca fizica in WE asta decat ar fi adunat intr-o luna intreaga

Leave a comment:

• KMR
    replied
    Originally posted by Delphi View Post
    Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea domnu' Gabi! Felicitari lui Bodo si lui SGM.MYKE, au facut o treaba grozava.

Multumesc, domnu' Delphi! Si eu am muncit

Leave a comment:

• Wagner
    replied
    Felicitari Gabi! Sa o alergi cu maxima placere! Bodo si SGM.MYKE, felicitari si respect!

Leave a comment:

• SGM.MYKE
    replied
    Multam Delphi

Leave a comment:

• Delphi
    replied
    Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea domnu' Gabi! Felicitari lui Bodo si lui SGM.MYKE, au facut o treaba grozava.

Leave a comment:

• tzunny
    replied
    Felicitari KMR! Sa stapanesti sanatos noua "inima"!

Leave a comment:

• KMR
    replied
    Originally posted by Den1GRator View Post
    Felicitari pentru swap, o treaba pe cinste, sunt curios cum o sa traga masina cand va fi gata
    Multumim! Eu zic ca o sa traga bine, pe masina din Anglia tragea.

Originally posted by Doc View Post
    Felicitari pentru transplant. Nu ai gasit un set de cabluri de VTI in Ro?
    Multumim! Sincer, n-m cautat un set de cabluri de VTI

Leave a comment:

• Dan P
    replied
    Vai ce ma mananca si pe mine... De as avea niste bani.

Leave a comment:

• Den1GRator
    replied
    Felicitari pentru swap, o treaba pe cinste, sunt curios cum o sa traga masina cand va fi gata

Leave a comment:

• Toyboy
    replied
    Originally posted by Bodo View Post
    Adica fara un elevator si o macare la dispozitie nu are sens sa incepi!
    Optional ar fi extrem de utile si o a doua macara, un pistol pneumatic, o cheie dinamometrica si toate acestea intr-o incinta amenajata!
    eu am avut 1m stranga-dreapta, in fata vreo 2 maxim, in spate 0cm , o macara prea mare pt spatiul existent, si unu langa mine care din 5 in 5 min imi zicea: bai esti tampit, asta nu intra niciodata, vezi te-a mancat in cur ...etc
    recunosc ca ce-a mai mare bataie de cap mi-a dat-o splintul de la crucea tijelor de la schimbator... si asta pentru ca nu am avut elevator

Leave a comment:

• Doc
    replied
    Felicitari pentru transplant. Nu ai gasit un set de cabluri de VTI in Ro?

Leave a comment:

• CTRnovice
    replied
    Felicitari pentru realizare!!! KMR nu uita ce ai zis la telefon, neaparat trebuie sa ne intalnim sa vada si ochiu' meu )
    Bodo si SGM.MYKE - baieti cat e tariful vostru pe ora? neaparat vreau un raspuns daca va bagati la un swap si pe un EG )

Leave a comment:

• bgdsta
    replied
    Un K20 ar merge pe Civic

Leave a comment:

• Bodo
    replied
    Let it come

Leave a comment:

Working...
X