KMR: '96 Honda CRX Del Sol 1.6 SiR, Motegi Edition, Cypress Green Pearl

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Felicitari Gabi! Sa o alergi cu maxima placere! Bodo si SGM.MYKE, felicitari si respect!
    Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

Comment

• Originally posted by Delphi View Post
      Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea domnu' Gabi! Felicitari lui Bodo si lui SGM.MYKE, au facut o treaba grozava.

Multumesc, domnu' Delphi! Si eu am muncit
      I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
      My cars:

'09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
      '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
      '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
      '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
      EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
      EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
      EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
      EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
      EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
      EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

Comment

• @Toyboy, noi am inlocuit schimbatorul cu totul.. a fost mult mai usor.
        Adica tija care era prinsa pe cutie am lasat-o acolo iar cea de-a doua am mutat-o cu tot cu tija schimbatorului si am avut efectiv un surub pe cutie, unul jos sub schimbator si inca doua care prind bucsa de la schimbator..
        Oricum, din ce spui te declar oficial mai dus cu pluta decat te credeam

@CTRNovice, man, nu avem un tarif pe ora ci, cum am mai spus pe topicul asta, pt mine acest swap a fost doar ocazia de a vedea ce inseamna cu adevarat un swap si de a-l trece pe lista cu lucruri pe care le-am facut. Sa nu credeti ca suntem mecanici de meserie sau ca facem averi din astea pt ca nu e asa. Eu cel putin nu fac asta pentru bani (si asta poate confirma orice posesor de masina in care mi-am bagat mainile) ci pentru satisfactia mea personala gandindu-ma ca la sfarsit vor fi doi oameni fericiti. Ceea ce am eu pretentie ca sa ma bag la ceva este sa am toate materialele la dispozitie si conditiile necesare. Timpul este al meu si mi-l gestionez cum cred de cuviinta iar in materie de bani, niciodata nu am plecat cu vre-un leu in plus fata de cum am venit. Ca exista posibilitatea sa plec de acolo cu o piesa pe care proprietarul ar arunca-o dupa, asta e altceva si recunosc ca asta nu refuz dar nah... intelegi ideea!
        Si ca sa iti raspund la intrebare, eu nu fac chestia asta singur iar in numele altor persoane nu vorbesc . Vino la o intalnire si vorbim ca sa vedem despre ce e vorba si sa nu ii poluam topicul lui KMR...

Delphi, Wagner multumim!
        Confirm ca si KMR a muncit! Cred ca a avut parte de mai multa munca fizica in WE asta decat ar fi adunat intr-o luna intreaga
        ......*** HD-08-EFK ***...... .. .....*** HD-12-DEE ***
        ..........Daca ma claxonezi in trafic am sa iti spun ce a zis Clarkson despre masina ta !!!

Comment

• felicitari baieti! v-ati miscat repede
          R 42659 - Milano Red Ep3

Comment

• Originally posted by Bodo View Post
            @Toyboy, noi am inlocuit schimbatorul cu totul.. a fost mult mai usor.
            Adica tija care era prinsa pe cutie am lasat-o acolo iar cea de-a doua am mutat-o cu tot cu tija schimbatorului si am avut efectiv un surub pe cutie, unul jos sub schimbator si inca doua care prind bucsa de la schimbator..
            Oricum, din ce spui te declar oficial mai dus cu pluta decat te credeam

@CTRNovice, man, nu avem un tarif pe ora ci, cum am mai spus pe topicul asta, pt mine acest swap a fost doar ocazia de a vedea ce inseamna cu adevarat un swap si de a-l trece pe lista cu lucruri pe care le-am facut. Sa nu credeti ca suntem mecanici de meserie sau ca facem averi din astea pt ca nu e asa. Eu cel putin nu fac asta pentru bani (si asta poate confirma orice posesor de masina in care mi-am bagat mainile) ci pentru satisfactia mea personala gandindu-ma ca la sfarsit vor fi doi oameni fericiti. Ceea ce am eu pretentie ca sa ma bag la ceva este sa am toate materialele la dispozitie si conditiile necesare. Timpul este al meu si mi-l gestionez cum cred de cuviinta iar in materie de bani, niciodata nu am plecat cu vre-un leu in plus fata de cum am venit. Ca exista posibilitatea sa plec de acolo cu o piesa pe care proprietarul ar arunca-o dupa, asta e altceva si recunosc ca asta nu refuz dar nah... intelegi ideea!
            Si ca sa iti raspund la intrebare, eu nu fac chestia asta singur iar in numele altor persoane nu vorbesc . Vino la o intalnire si vorbim ca sa vedem despre ce e vorba si sa nu ii poluam topicul lui KMR...

Delphi, Wagner multumim!
            Confirm ca si KMR a muncit! Cred ca a avut parte de mai multa munca fizica in WE asta decat ar fi adunat intr-o luna intreaga
            Eu nu am vrut sa va jignesc ci a fost mai mult cu subinteles, ca va apreciez valoarea) eu am vorbit cu KMR inainte si am zis ca daca reuseste "nebunia" poate va conving sa va bagati si la un EG.

Chiar imi doresc sa ma intalnesc cu voi sa discutam serios despre proiectul meu si daca se poate face. Toate piesele necesare vor fi la dispozitia voastra chiar si unele in plus ) ramane sa ne auzim

Comment

• No offense taken voiam doar sa spulber orice urma de dubiu!
              Vineri seara eu ma voi prezenta la nocturna cu siguranta... poate dai o tura si tu si vorbim mai pe indelete!
              ..........Daca ma claxonezi in trafic am sa iti spun ce a zis Clarkson despre masina ta !!!

Comment

• Originally posted by KMR View Post
                Multumesc, domnu' Delphi! Si eu am muncit
                Ma scuzati domnu' Gabi Felicitari si dumneavoastra!
                "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

Comment

• Originally posted by Bodo View Post
                  No offense taken voiam doar sa spulber orice urma de dubiu!
                  Vineri seara eu ma voi prezenta la nocturna cu siguranta... poate dai o tura si tu si vorbim mai pe indelete!
                  Nu cred ca am cum sa ajung vineri seara dar ma bag coordonator de proiect de swap
                  My cars:

'09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car

Comment

• Originally posted by Delphi View Post
                    Ma scuzati domnu' Gabi Felicitari si dumneavoastra!
                    ai avut timp sa-l crezi?
                    civic 2.2 5D FK3
                    CR-V 2.2 AT RE6

Comment

• Ce oameni domne... Ce, sunt perceput ca mincinos ?
                      My cars:

Comment

• Am schimbat titlul threadului, conform actualizarii.
                        Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
                        2 roti

Comment

• Multumesc pentru actualizare
                          My cars:

Comment

• Jos palaria pentru rezultat L-am vazut si pe "ingeras" in poza, deci este de inteles de ce s-a spart oglinda aia. Saraca, n-a mai rabdat nici ea )

KMR: sa te bucuri de ea si de noua ei "inima" la maxim!

As avea si eu o intrebare mai off-topic pentru echipa de mesteri: un B18C5 va incumetati sa swapati la mine?
                            Last edited by hoinar; 02-11-11, 13:54. Reason: mea culpa cu D18... ihhhhhhh
                            CHALLENGE TURNS AVERAGE INTO GREAT
                            NEW ???
                            HONDUTA: '08 - Civic 5D - FK2 140 CP
                            EX: FOXY: '93 - CRX Del Sol - EH6 125 CP

Comment

• nu cunosc d18c5-ul dar un B18 as incerca!
                              asta ca sa imi fac mana pentru viitorul transplant ce ma asteapta si pe mine

Comment

• mi-am spart o tigla in cap pe tema asta... ihh... sa comit eu sacrilegiul sa "botez" minunatia aia de motor... hihi

acuma pe bune, de anul trecut am piticul asta. sper sa am si banii sa fac treaba in cauza...
                                CHALLENGE TURNS AVERAGE INTO GREAT
                                NEW ???
                                HONDUTA: '08 - Civic 5D - FK2 140 CP
                                EX: FOXY: '93 - CRX Del Sol - EH6 125 CP

Comment

Working...
                                X