yobit.net yobit.net hitbtc digifinex fal baktır
KMR: '96 Honda CRX Del Sol 1.6 SiR, Motegi Edition, Cypress Green Pearl - Hondafan

KMR: '96 Honda CRX Del Sol 1.6 SiR, Motegi Edition, Cypress Green Pearl

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• alexjackal
    replied
    cred ca banuiesc la ce te referi...dar parca ar trebui sa mai fie un furun care duce fix in spatele galerie de admisie la o electrovalva.... eu despre aia intelesesem ca e vorba .....oricum felicitari....

Leave a comment:

• KMR
    replied
    Am (au) rezolvat asa: furtunelul ala care părea in plus, l-a băgat n senzorul de la IACV (sper că nu spun prostii, dacă spun prostii, să ma corecteze Bodo sau Vali.lj )

Leave a comment:

• alexjackal
    replied
    cu canistra aceea de recuperare gaze din rezervor de care zicea bodo ce ati rezolvat....???

ps felicitari echipei tehnice.....
    Last edited by alexjackal; 24-11-11, 20:42. Reason: postat felicitari

Leave a comment:

• ramm
    replied
    Felicitari echipei tehnice

Leave a comment:

• nolty
    replied
    ppppphhheewwwwwwwwwwww!!!
    Congrats, guys!

Leave a comment:

• KMR
    replied
    S-a rezolvat . Cauza: o "masa" imperfecta ( slabita ). Cu ocazia asta, s-a rezolvat si problema knock sensor - s-a legat firul de la knock sensor direct in ECU si curatat IACV. Ma rog, cand zic ca s-a rezolvat, ma refer la Bodo si Vali_lj ( adica ei au rezolvat-o ) .
    Multumiri si lui cata crx pentru tot
    De fapt, trebuie sa multumesc multora de pe forum pentru ajutor ( SGM.MYKE , ramm, roland_fzj, Luna, DNU, Carlitos si altii )

Leave a comment:

• cata_mahu
    replied
    Ar putea fi de la senzorul IAT (parca are asa ceva).
    Nu stiu ce sa zic, la distributie n-ati umblat...

Leave a comment:

• KMR
    replied
    Bad news Incepand de ieri seara, maina a inceput sa se comporte ciudat: turometrul a inceput sa fluctueze ( motorul mergand "rotund", fara fluctuatii ), de eroarea 23 , de la Knock Sensor nu am scapat, nici dupa ce am taiat firul de knock sensor care intra in Ecu, motorul neavand senzorul respectiv. Am zis ca solutia cea mai logica este sa mutam si firele de la motor la Ecu si , atunci, lucrurile ar trebui sa fie in regula. Cu aceste bune intentii, am zis sa punem la loc Ecu de le D16Y8 pana mutam instalatia electrica si atunci sa pun Ecu de la B16A.
    L-am rugat pe SGM.MYKE sa vina sa faca operatia asta si sa ma mai ajute cu ceva.
    Am pus Ecu si, eroarea de knock sensor a disparut dar, problema cu turometrul a ramas constanta si, in plus, a inceput sa mearga aiurea si motorul. In prima faza, a " murit " la ralanti, dupa aceea a inceput sa faca figuri ( sa "dea in nas", etc ). Am zis noi ( de fapt Myke ) ca ar putea fi de la bobina de inductie sau senzorul de turatii (sper ca nu zic prostii), care se afla in Delco.
    Short story: am pus un alt delco de SIR si face absolut la fel .
    In concluzie: motorul merge oribil, fluctueaza turatia si n-avem nicio idee de unde ar putea fi.
    Daca aveti idei, va rog sa ni le spuneti.
    Multumesc

Leave a comment:

• KMR
    replied
    Originally posted by Wagner View Post
    Pastreaza si tu un nr. de contact, ceva...
    Pai stiu unde sunt, nu trebuie telefon, oricum, daca ai nevoie de ei, trebuie sa mergi sa vorbesti.

Originally posted by maruta View Post
    Eu cred ca au in spatele strungului si doua marmote care impacheteaza ciocolata .
    Ce oameni domne'

LE Cred ca am gasit solutia pentru gaurile ovalizate de la jantele EVO. Se pot pune si piulite de roata cu buza ( fara con ), jantele au loc de astfel de piulite si, atunci, janta va sta fixata in inelul de centrare si piulite. Atasez si 2 poz2 de la janta ca sa va dati seama despre ce vorbesc.

LLE Piulite de genul asta : http://www.summitracing.com/parts/CLL-L5005/?rtype=10
    Attached Files
    Last edited by KMR; 18-11-11, 15:29.

Leave a comment:

• maruta
    replied
    Originally posted by KMR View Post
    Astia care le fac repara masini adevarate Acum refaceau motorul unui Bentley :P
    Originally posted by pretorian View Post
    da da, cunosc meseriasii aia... buna alegere
    Cand am fost eu pe la ei faceau supape pentru un motor de rolls
    Eu cred ca au in spatele strungului si doua marmote care impacheteaza ciocolata .

Leave a comment:

• Wagner
    replied
    Pastreaza si tu un nr. de contact, ceva...

Leave a comment:

• KMR
    replied
    Aia sunt Am ajuns la ei dupa niste recomandari serioase

Leave a comment:

• pretorian
    replied
    da da, cunosc meseriasii aia... buna alegere
    Cand am fost eu pe la ei faceau supape pentru un motor de rolls

Leave a comment:

• KMR
    replied
    Astia care le fac repara masini adevarate Acum refaceau motorul unui Bentley :P

Leave a comment:

• chipson78
    replied
    Originally posted by KMR View Post
    Cu nou ECU e in regula. Mai exista o eroare, sper sa se rezolve diseara. Acum, fac inele de centrare pentru jantele Evo. Ne pregatim de intalnirea de duminica
    [ATTACH=CONFIG]27036[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]27037[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]27038[/ATTACH]
    cred ca ti le faceau mai bine cei de la autosoft ai grija sa nu-ti prinzi degetele pe acolo...

Leave a comment:

Working...
X