yobit yobit.net hitbtc digifinex fal baktır
FANETE: '94 CRX del Sol, Civic Conversion, Custom RED (EH6) - Hondafan

FANETE: '94 CRX del Sol, Civic Conversion, Custom RED (EH6)

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• FANETE: '94 CRX del Sol, Civic Conversion, Custom RED (EH6)

Salutare tuturor.
    Bine v-am regasit, unii user ma stiu altii nu, dar ne cunoastem acum.

Eu sunt Stefan aka fanete care nu am mai intrat pe acest forum de ceva vreme si cind am intrat doar m-am uitat, nu am mai scris nimic (rusine sa-mi fie). Noroc cu ASIMO care vine in romania ca asa am mai postat si eu ceva

Revenind la subiect... intr-un sfarsit am reusit sa imi termin si eu DELSOL-ul.
    Fix un an a durat toata lucrarea. de 1 mai 2009 am luat-o de la la mare in "caruciorul cu rotile" si de 1 mai anul acesta am duso iar la mare pe "roatele" ei.
    Unii deja au vazut masina si sper sa le fi placut. Mie unul imi place cum a iesit poate chiar mai mult decat delsol-ul original.

Motorul este complet refacut. cuzineti, segmentare, toate garniturile, etc si merge brici. Cutia care am puso are un mic zgomot dar o sa o repar... mai am inca o cutie de rezerva, nu e problema

Am gasit si niste jante omenesti care sunt BBS (la cauciucuri stau prost), am mai gasit niste discuri fata Zimerman pe la un prieten, i-am pus discuri spate, i-am pus amortizoarele Koni si arcurile FK care le-am avut eu pe civic (Asta e civic-ul http://www.hondafan.ro/forum/showthr...598#post339598), nici nu mai stiu ce sa mai zic... mie imi place, E DECAPOTABILA FRATE ! ce m-am mai distrat primele zile.

si acum.... poze. Enjoy!
    Last edited by hondatu; 16-06-10, 17:07.
    \_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_
    I'd Rather Push A Honda Than Drive A Volkswagon
    _/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/

one of a kind
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

sigpic

Comment

Felicitări! Să te bucuri de ea mulţi km!
      CR-V RE6
      JAZZ GD1 CVT

Ex: Civic FD1
      Ex: RDX TB1

Ex - JAZZ GD1
      Ex - ACCORD Type-R
      Ex - DEL SOL EH6

Comment

multumesc, multumesc .
        sper sa intre si ea la un set de poze mai profi cat de curand. intai sa ii fac un polish si sa ii aranjez si jantele.

bafta

Comment

uuuu...ce frumoasa este cu noul bot
          Frumaosa lucrarea... sa o alergi sanatos
          EX. Accord '05 CL9 Satin Silver
          Del Sol '94 ESI
          CIVIC X 1.5 Sport Plus CVT
          BMW Z4 '03 Titan Silver

Comment

Felicitari pentru toata munca depusa si pentru rezultatul final, sa o conduci sanatos multi km fara evenimente.
            http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

Comment

Sa o folosesti cu placere!
              ...si...spor la treaba in continuare.
              '18 BMW X1 18xd
              '15 BMW i3 range extender
              ex:'12 Honda Civic 1.8i A/T / '10 Honda CR-Z GT/ '09 Infiniti EX 37/ '07 Mini Cooper S Cabrio / '07 Lexus IS220 / '04 Ford StreetKa / '07 Honda Civic 5D / '06 Citroen C4 Coupe

Comment

Bine lucrat Fane, arata mult mai bine cu fata de EG Totusi dupa ce m-am tot uitat la ea parca jantele alea nu prea merg ar merge ceva mai frumos sub aripilea alea

Comment

Mie-mi place mai mult botul original de del sol dar oricum felicitari pentru munca si multi km cu ea fara top

Comment

Felicitari pentru CivR-X .Mai bine o puneai la Raritati.Nu prea am mai intalnit asa ceva pana acum .Am ramas socat.
                    Bravo pt proiect.

Comment

Bravo pentru felul in care arata masina acum Sa le stapanesti sanatos si poate "vinzi pontul"cu vopsitoria, cu un mecanic, etc.
                      I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                      My cars:

'09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                      '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                      '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                      '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                      EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                      EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                      EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                      EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                      EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                      EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

Comment

foarte faina combinatia. imi place mult cum arata "hibridul" merita toata aprecierea. bafta si cu restul modificarilor ce le ai in plan.
                        CHALLENGE TURNS AVERAGE INTO GREAT
                        NEW ???
                        HONDUTA: '08 - Civic 5D - FK2 140 CP
                        EX: FOXY: '93 - CRX Del Sol - EH6 125 CP

Comment

Va multumesc tuturor de aprecieri.

Modificari nu am prea multe in plan cu asta. vreau al treilea stop pe frina, sa o las mai jos putin de spate... sa ii schimb un rulment... si gata, masina e STAS

masina mea de suflet este civic-ul, cu el am ganduri mari si de cand am luat delsol-ul nu prea am mai facut nimic la civic...

mersi, ceao

Comment

se si vede ca EG`ul e masina ta de suflet, doar detii un delsocivic )

stopul de frana e cam scump si se vinde repede
                            sigpic
                            http://hondafan.etp.ro/gallery/v/skynet/

Comment

Auzi mai fanete..., tu stai cumva pe strada Popa in Rahova?

Ca de fiecare data cand merg acasa vad un civic care seamana izbitor cu al tau (daca nu e chiar al tau - nu m-am uitat la numar) prin acea zona, parcat in acelasi fel si culmea ca si zona imi pare cunoscuta!
                              ......*** HD-08-EFK ***...... .. .....*** HD-12-DEE ***
                              ..........Daca ma claxonezi in trafic am sa iti spun ce a zis Clarkson despre masina ta !!!

Comment

Working...
                              X