COSMINSOCO: '9? Honda CR-X Del Sol 1.6 16v ESi A/TVogue Silver Metallic

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• COSMINSOCO: '9? Honda CR-X Del Sol 1.6 16v ESi A/TVogue Silver Metallic

Salutare Hondari,

In urma cu 2 saptamani am reusit sa intru in posesia mult doritei Del Sol si in randul hondarilor.Am cumparat-o de la un tip din Timisoara care aduce masini din Germania.Momentan are numere rosii(primul set,sper si ultimul) si doresc sa o inscriu pana luna viitoare.
    Masina este stock,motor 1,6 16v ESi; Cutie automata-merge neasteptat de bine; Trapa electrica perfect functionala, chedere in stare foarte buna;
    Consum Timisoara-Ploiesti(600km)-40l fara nici un fel de probleme,fara sa manance gram de ulei.Am fost la o statie ITP si dupa toate testele masina se comporta foarte bine la tot-directie,frane,noxe.
    Sper cat se poate de repede sa o inscriu si prima imbunatatire(sa zic asa) - daca ma puteti ajuta cu ceva info sau pareri- As vrea un set de jante aliaj R14(cu buza sau cum se numesc)-Ce ziceti???
    Attached Files

Salut, bine ai venit!

Sa te bucuri de ea! Masina arata foarte bine parerea mea. Imi place culoarea in mod special, VSM vezi mai rar pe Del Sol. Cat despre jante, cred ca ar merge mai bine ceva pe 15. Succes!

Comment

Frumoasa masinuta! Sa o stapanesti multi km.
      '08 Honda Civic Sedan 1,8 ES M/T , Neutron Blue
      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/dungatu/
      Ochi pentru ochi...iar lumea va sfarsi oarba.

Comment

bine ai venit, inca o coafeza prin Ploiesti, se mareste gasca vaz ca

Comment

Felicitari!! Chiar o urmaream pe autovit si o amageam pe doamna ca i-o cumpar. E un deal fff bun. Chiar are 75000 km? Ai verificat cumva?

Comment

Sa ai noroc de ea!

Del Sol AT sunt si mai rare decat culoarea
            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

sigpic

Comment

Nu am verificat inca,insa dupa cum arata,cum se comporta eu cred ca sunt reali.Cand o sa verific o sa anunt!

Comment

Salutare,

Ca tot vorbeam de raritatea AT,de aproximativ 3 ani sunt in posesia acestei Honde Crx Del Sol A/T,masina avand acum 99000 km(chiar reali),eu am faut cu ea 25000km fara nicio problema si nenorocirea s-a intamplat-a cazut cutia de viteze (
                Ieri la semafor am oprit,fara nici o simptoma anterioara sau alte zgomote(absolut nimic),cand am incercat sa plec(in treapta D4) s-a auzit un zgomot tare si a dat un sut cam de 1metru si am ramas pe loc,am incercat toate treptele si nu imi mai cupleaza in niciuna.Orice treapta cuplez ramane ca si cum ar fi pe liber(N).Motorul merge,uleiul in cutie este la nivel si curat insa nu mai cupleaza.
                Are idee cineva despre ce e vorba?
                Ma puteti sfatui unde sa o duc?
                Sunt cam ratacit in problema asta si chiar vreau sa o rezolv pentru ca imi e tare draga!
                Va multumesc si astept cu nerabdare pareri si sfaturi!

Comment

Working...
                X