PUNK: '97 Honda CRX del Sol 1.6 VTi, Isle Green Pearl

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Magos
    replied
    Sunt multe ite in UK cu magazinele de piese

Incearca prin 12tune.com Sunt direct reselleri 4 Skunk2 merchendise

Leave a comment:

• Punk
    replied
    Dau să completez evacuarea cu bunătăți și ajung să cer o cotație pe japshop.co.uk pentru Skunk2 Megapower. Uite ce īmi răspunde să spunem Ionuț:

We are having problems with Skunk2 baffles breaking.

Regards
    Japshop

Acum īntreb și eu. Ce e un baffle? Google īmi spune că e o piesa care se ocupă de transferul termic cumva. Dar unde găsesc asta īn evacuarea celor de la Skunk2? Voi ai mai auzit de asemenea probleme? Īnțeleg că e destul e serios din moment ce oamenii ăștia au īnceput să spună piua īn a mai oferi Megapower-ul.

Acum titulatura lui Ionuț :

Regards
    Japshop
    Export & Sales
    Tel: 0044(0)1772 299825

www.jr-wheels.co.uk
    www.japshop.co.uk
    www.buddyclub.eu
    www.ultralitewheels.com
    www.advanwheels.co.uk
    www.fletchermini.com
    www.xxrwheels.co.uk
    www.m2motorsport.co.uk

Nu știam că sunt toți sub aceeași umbrelă.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Leave a comment:

• Magos
    replied
    frumoaaaase jucarii

Leave a comment:

• Punk
    replied
    Nu mai puneți paie pe foc. Știți că au băieții de la Tegiwa 1 reducere pe zi. Daca au 20% pentru Skunk2 mi-e frică că mă trezesc și cu un Megapower. Cānd ajung īn primăvară la Asko pentru revizie am o presimțire că iau īncă o mașină după mine să īmi care piesele. )

Originally posted by Rares View Post
    Bun asa, si eu astept cu nerabdare sa-mi ajunga evacuarea skunk2 megapower
    Skunk2 Megapower pe S2000 are Horia. Cred că mai găsesc o īnregistrare pe telefon dacă vrei un "heads up". [emoji6]

Last edited by ramm; 04-12-15, 07:49.

Leave a comment:

• KMR
    replied
    Va fi haos la următoarea Națională

Leave a comment:

• Rares
    replied
    Bun asa, si eu astept cu nerabdare sa-mi ajunga evacuarea skunk2 megapower

Leave a comment:

• Punk
    replied
    Să vină Crăciunul!

Click image for larger version

Name:	uploadfromtaptalk1449081285121.jpg
Views:	1
Size:	37.3 KB
ID:	721933Click image for larger version

Name:	uploadfromtaptalk1449081295606.jpg
Views:	1
Size:	24.3 KB
ID:	721934

Leave a comment:

• Punk
    replied
    N-am montat nimic. Dacă și chef de traforaj ne vedem īn weekend și īncercăm să le dăm de cap. Sunt de pe Accord ale mele și dacă o sa te uiți la tipicul de offtopic-uri găsești o poza cu part number-ul.

Leave a comment:

• Xander
    replied
    Ai pus man stropitoarele de la KMR? Sunt bune, esti multumit? De pe ce model erau? Caut si eu pentru Accord si am gasit ca s-ar potrivi alea de Jazz/ CRV.

Leave a comment:

• Punk
    replied
    Am gasit ceva frumos pentru cei cu Del Sol. Daca aveti si alta documentatie ... please share.

http://www.crxdelsol.fr/Faq/WorkShop...guide_full.pdf

Daca vede un moderator si poate modifica in titlu, am gasit culoarea masinii ... Isle Green Pearl!

Leave a comment:

• geogeo
    replied
    E foarte frumoasa. Felicitari si drumuri bune!

Leave a comment:

• Punk
    replied
    Update ~145.000 km

- 5000 - 5500 km de la segmentare si masina nu a mancat ulei. Merge foarte frumos, are clar mai multa putere decat avea inainte de operatiune. Rulez cu Eneos Sustina 5W40. In toamna vine schimbul. Voi alege altceva de dragul de a experimenta.
    - i-am luat Jante ... Sparco Assetto Gara ... 15' si undeva la 6kg bucata. Le-am incaltat cu Vredestein Sportrac 5 putin mai late decat originaul (205/50/15). Sunt incantat de anlope cand sunt forjate. Cand nu sunt "antrenate" se intampla sa scartaie la plecari mai serioase sau franari bruste. Patesc asta chiar daca rulez 60km cu viteza constanta. Daca le agit atunci se potolesc.
    - am rezolvat franele. Incepand cu 100km/h in sus aveam vibratii la franare. Concluzia ... Brembo V-MAX + EBC Yellowstuff = combo de mai mare rasul. Am schimbat cu EBC Bladesport + EBC Yellostuff (altele) si nu regret deloc. In Grecia pe autostrada am incercat undeva la 10 franari bruste, consecutive, de la 150-170km/h pana la 50km/h si nu am simtit pic de fade. Am decis sa ma opresc intrucat ocupanta locului din dreapta ameninta cu meniul pe bord.
    - nimicuri: schimbat lichid de frana cu ATE blue, ulei cutie - Honda MTF, revizie A/C si reglaj faza lunga. Pentru ultimele 2 am ajuns la ASKO si m-a bufnit cand a venit mecanicul sa-mi spuna ca nu are cum sa regleze faza lunga separat ca e acolo cu faza scurta. A fost o greseala de amator dar am trecut peste avand ca m-au primit in aceeasi zi in care am sunat pentru ca m-am plans ca plec la drum lung si nu vad nimic. Mi-au spus ca vedem cum ma strecoara, doar nu ma lasa cu problema nerezolvata. Nota 10 Alex!

Dupa cum am scris in alt thread caut sa schimb evacuarea pentru ca am ramas cu bani din fondul dedicat masinii si daca am noroc pana la iarna, un tratament antirugina.

Leave a comment:

• babone
    replied
    Ahh sunt superbe jantele, well done

Leave a comment:

• Chinez87
    replied
    [QUOTE=Punk;535917]@ Chinez87 ... Mulțumesc. Sa o stăpānești sănătos și tu pe a ta. Vii la națională?
    Momentan sunt plecat din tara..in octombrie vin acasa

Leave a comment:

• Punk
    replied
    It's funny 'cause it's true ... 😡

Sent from my SM-G850F using Tapatalk

Leave a comment:

Working...
X