yobit net
GETO-DAC: '95 Honda CRX Del Sol 1.6 ESi, Paradise Blue Green - Hondafan

GETO-DAC: '95 Honda CRX Del Sol 1.6 ESi, Paradise Blue Green

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• GETO-DAC: '95 Honda CRX Del Sol 1.6 ESi, Paradise Blue Green

Salutare tuturor
    De mai bine de o saptamana sunt noul posesor al unui Del Sol pe care mi-l doresc de ceva vreme.
    Pe scurt: ESi, din 95 deci cu discuri spate, 195k km, interior curat si in firea lui, motorul pare in firea lui, nu scoate fum si nu pierde ulei, chederele sunt bune. Are si parti proaste dar care se vor indrepta usor usor - ceva rugina pe la articulatii, putina rugina si pe la praguri si aripi spate si mai ales problema de care trebuie sa ma ocup asap, franele, care daca prind o zi buna tin si ele putin.
    Neavand inca numere nu am putut sa ii fac mare lucru si nici sa o vad cum trebuie ce stie sa faca. Diferit de ce vedeti in poze i-am pus stopurile originale la loc si capace pe toate rotile
    Urmeaza sa schimb jantele cu unele din aliaj (sper in we pentru ca teoretic ies numerele) si in viitorul apropiat cand isi revine portofelul meu din socul numit taxa de mediu, strictul necesar, adica placute de frana, eleron, schimbul de ulei si filtru si kit de distributie.
    Click image for larger version

Name:	1.jpg
Views:	1
Size:	59.9 KB
ID:	728530Click image for larger version

Name:	2.jpg
Views:	1
Size:	63.4 KB
ID:	728531

• alexcrx
    replied
    Pune si poze cu noile jante

Trimis de pe al meu HUAWEI P6-U06 folosind Tapatalk

Leave a comment:

• Geto-Dac
    replied
    Din pacate din lipsa de bani si de timp nu am apucat sa ii fac foarte multe. Mici detalii cum ar fi luminile in habitaclu si portbagaj pe led, un volan sport, etc
    Apropos: vand volanul original cu airbag
    Cea mai buna realizare este schimbarea unor jante pe 16 pe care le pusesem pe masina cu unele de 15. Desi alea pe 16 erau foarte frumoase, pe langa faptul ca niste jante de 16 sunt mari asa cum spuneti si voi pe aici si pe langa considerentele tehnice chiar arata disproportionat, principalul motiv a fost ca aveau 18 kg cu cauciuc cu tot :d Astea de 15 nu stiu exact cat au pentru ca nu le-am cantarit (inca) dar asa la mana as zice 15-15.5 kg maxim

Leave a comment:

• Geto-Dac
    replied
    Multumesc frumos.
    Da...stopurile alea nu imi placeau deloc
    Mi-ar placea astea originale cu folie neagra pe jumatatea de sus dar nu sunt convins ca nu iese tiganie...

Leave a comment:

• Phane
    replied
    Sa o stapanesti sanatos!
    In legatura cu stopurile -> Good Job!

Leave a comment:

• Magos
    replied
    Foarte bune mai sunt si Osram - Night breakers.

Leave a comment:

• Geto-Dac
    replied
    Originally posted by mindmugger View Post
    Sa o stapanesti sanatos.Poti sa incerci Philips Extreme Vision si nu mai ai probleme cu luminile.
    Cand te decizi sa iti iei eleron lasa-mi un PM
    multumesc
    Deocamdata am pus niste no-name gasite in graba dar am sa schimb cu Extreme Vision, multumesc de info
    Sa imi revin putin cu banii, ii schimb placutele pe spate, uleiul + filtrul si apoi vb de eleron

Leave a comment:

• mindmugger
    replied
    Originally posted by Geto-Dac View Post
    multumesc Magos

Tot we am umblat pe la ea si normal m-am dat cu ea. Prima experienta care a lasat semne la propriu - inlocuit bec far stanga. Noroc cu un prieten cu mana de chinez ca nu reuseam nici pana azi ) Si daca tot am umblat acolo le-am schimbat pe amandoua cu unele putin mai puternice ca era nevoie. Oricum stiu ca e problema generala cu farurile care nu lumineaza foarte bine, din ce am mai vazut pe la voi pe aici pe forum.
    Sa o stapanesti sanatos.Poti sa incerci Philips Extreme Vision si nu mai ai probleme cu luminile.
    Cand te decizi sa iti iei eleron lasa-mi un PM

Leave a comment:

• Geto-Dac
    replied
    multumesc Magos

Tot we am umblat pe la ea si normal m-am dat cu ea. Prima experienta care a lasat semne la propriu - inlocuit bec far stanga. Noroc cu un prieten cu mana de chinez ca nu reuseam nici pana azi ) Si daca tot am umblat acolo le-am schimbat pe amandoua cu unele putin mai puternice ca era nevoie. Oricum stiu ca e problema generala cu farurile care nu lumineaza foarte bine, din ce am mai vazut pe la voi pe aici pe forum.

Leave a comment:

• Magos
    replied
    Sa o stapanesti sanatos

Mare like pt faptul ca ai pus stopurile de frana inapoi !

Spor la bibilit

Leave a comment:

• Geto-Dac
    replied
    Multumesc
    Incerc sa ajung, mi-ar placea, dar am aflat cam din scurt si nu stiu daca reusesc...

Leave a comment:

• KMR
    replied
    S-o stapanesti sanatos! Vezi ca sambata, ora 14:00 este intalnire Hondafan la Biblioteca Nationala.

Leave a comment:

Working...
X