ALEXCRX: '98 Honda CRX del Sol 1.6, White

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • alexcrx
    replied
    Am mai mesterit pe la masina, am schimbat termostatul si spira de la volan.
    Acum am claxon in sfarsit si am stins si becul srs cu o rezistenta de 2.2 Ω , am reusit sa desfac piulita de la volan cu ajutorul unei tevi si 2 prieteni

    Leave a comment:


  • alexcrx
    replied
    Multumim pentru tutorial. Maine cred ca imi fac de treaba

    Trimis de pe al meu HUAWEI P6-U06 folosind Tapatalk

    Leave a comment:

  • Vali_lj
    Tech Geek

  • Vali_lj
    replied
    Pentru cei cu probleme am scris un tutorial la treaba asta

    http://www.hondafan.ro/forum/showthread.php?17929-Cum-sa-indentifici-pe-unde-curge-apa-in-Del-Sol

    Leave a comment:


  • alexcrx
    replied
    asa se face si la mine, si am dat toate mochetele jos si am descoperit ca in zona din partea dreapta este umed. mai sus am gresit cand am scris stanga.
    ma gandesc ca poate intra pe la stop sau pe la antena

    Leave a comment:

  • mindmugger
    Senior Member

  • mindmugger
    replied
    Originally posted by alexcrx View Post
    Astazi am mai mesterit pe la masina:
    -am montat un subwoofer care spre surprinderea mea a avut loc cu hardtop-ul in portbagaj
    -am dat jos parasolarul care imi luam mult din vizibilitate si ma cam enerva.
    Am descoperit ca imi intra putina apa in portbagaj prin partea stanga dar nu imi dau seama pe unde, a mai patit cineva ceva de genul?
    Am patit-o si eu cu portbagajul... sincer, nu mi-am dat seama ce sa ii fac. E foarte posibil sa fie si de la condens pentru ca de multe ori mi-am gasit portbagajul plin de roua
    Nu m-am uitat inca daca are vreun tub de scurgere pe undeva(cum e cel de la AC)

    Leave a comment:


  • alexcrx
    replied
    astazi am cumparat spira pentu volan si nu sunt prea sigur cum sa o montez sa nu se rupa si asta.
    am gasit acum ceva timp pe honda tech explicat cum se inlocuieste dar acum nu mai gasesc topicul.
    Ma poate ajuta cineva?

    Leave a comment:


  • alexcrx
    replied
    Astazi am schimbat locul la butonul pt portbagaj, il apasam din greseala cu cu cotul asa ca l-am pus in spate.
    am incercat sa repar si claxonul dar am descoperit ca am spira de la volan intrerupta, stie cineva daca se poate repara sau trebuie inlocuita?
    in ce directie se desface piulita de la volan? nu am reusit sa o desfac si mi-a fost frica sa pun teava pe cheie sa nu se rupa blocajul volanului
    Click image for larger version

Name:	2014-05-09 17.32.35.jpg
Views:	1
Size:	50.0 KB
ID:	717974

    Leave a comment:

  • Geto-Dac
    Junior Member

  • Geto-Dac
    replied
    Ok, ms

    Leave a comment:


  • alexcrx
    replied
    Multumesc, o sa masor maine daca se mai vede urma dar cred ca avea aprox 15 cm.

    Leave a comment:

  • Geto-Dac
    Junior Member

  • Geto-Dac
    replied
    Cu putina intarziere: s-o stapanesti sanatos
    Am vazut si eu masina prin anunturi cand cautam del sol
    Stii cumva ce inaltine avea parasolarul? Tu l-ai dat jos iar pe mine ma batea gandul sa pun unu dar incep sa cred ca nu e o idee buna

    Leave a comment:


  • alexcrx
    replied
    Astazi am mai mesterit pe la masina:
    -am montat un subwoofer care spre surprinderea mea a avut loc cu hardtop-ul in portbagaj
    -am dat jos parasolarul care imi luam mult din vizibilitate si ma cam enerva.
    Am descoperit ca imi intra putina apa in portbagaj prin partea stanga dar nu imi dau seama pe unde, a mai patit cineva ceva de genul?
    Attached Files

    Leave a comment:


  • alexcrx
    replied
    La inceput am vrut sa le scot dar momentan mi se pare mai diferita asa, oricum am alte probleme de rezolvat la ea.
    Am nevoie de o evacuare noua ca asta zornaie cam urat

    Trimis de pe al meu HUAWEI P6-U06 folosind Tapatalk

    Leave a comment:

  • Vali_lj
    Tech Geek

  • Vali_lj
    replied
    Nu stiu voua dar mie imi place cum este masina asa cu stikerele alea

    Leave a comment:

  • KMR
    Super Moderator

  • KMR
    replied
    Nu ai scos sticker-ele alea?

    Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

    Leave a comment:

  • M4R1U5
    Senior Member

  • M4R1U5
    replied
    Nice

    Trimis de pe al meu GT-I9100 folosind Tapatalk

    Leave a comment:

Working...
X