ALEXCRX: '98 Honda CRX del Sol 1.6, White

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Astazi am mai mesterit pe la masina:
    -am montat un subwoofer care spre surprinderea mea a avut loc cu hardtop-ul in portbagaj
    -am dat jos parasolarul care imi luam mult din vizibilitate si ma cam enerva.
    Am descoperit ca imi intra putina apa in portbagaj prin partea stanga dar nu imi dau seama pe unde, a mai patit cineva ceva de genul?
    Attached Files

    Comment


    • #47
      Cu putina intarziere: s-o stapanesti sanatos
      Am vazut si eu masina prin anunturi cand cautam del sol
      Stii cumva ce inaltine avea parasolarul? Tu l-ai dat jos iar pe mine ma batea gandul sa pun unu dar incep sa cred ca nu e o idee buna

      Comment


      • #48
        Multumesc, o sa masor maine daca se mai vede urma dar cred ca avea aprox 15 cm.

        Comment


        • #49
          Ok, ms

          Comment


          • #50
            Astazi am schimbat locul la butonul pt portbagaj, il apasam din greseala cu cu cotul asa ca l-am pus in spate.
            am incercat sa repar si claxonul dar am descoperit ca am spira de la volan intrerupta, stie cineva daca se poate repara sau trebuie inlocuita?
            in ce directie se desface piulita de la volan? nu am reusit sa o desfac si mi-a fost frica sa pun teava pe cheie sa nu se rupa blocajul volanului
            Click image for larger version

Name:	2014-05-09 17.32.35.jpg
Views:	1
Size:	50.0 KB
ID:	717974

            Comment


            • #51
              astazi am cumparat spira pentu volan si nu sunt prea sigur cum sa o montez sa nu se rupa si asta.
              am gasit acum ceva timp pe honda tech explicat cum se inlocuieste dar acum nu mai gasesc topicul.
              Ma poate ajuta cineva?

              Comment


              • #52
                Originally posted by alexcrx View Post
                Astazi am mai mesterit pe la masina:
                -am montat un subwoofer care spre surprinderea mea a avut loc cu hardtop-ul in portbagaj
                -am dat jos parasolarul care imi luam mult din vizibilitate si ma cam enerva.
                Am descoperit ca imi intra putina apa in portbagaj prin partea stanga dar nu imi dau seama pe unde, a mai patit cineva ceva de genul?
                Am patit-o si eu cu portbagajul... sincer, nu mi-am dat seama ce sa ii fac. E foarte posibil sa fie si de la condens pentru ca de multe ori mi-am gasit portbagajul plin de roua
                Nu m-am uitat inca daca are vreun tub de scurgere pe undeva(cum e cel de la AC)

                Comment


                • #53
                  asa se face si la mine, si am dat toate mochetele jos si am descoperit ca in zona din partea dreapta este umed. mai sus am gresit cand am scris stanga.
                  ma gandesc ca poate intra pe la stop sau pe la antena

                  Comment


                  • #54
                    Pentru cei cu probleme am scris un tutorial la treaba asta

                    http://www.hondafan.ro/forum/showthread.php?17929-Cum-sa-indentifici-pe-unde-curge-apa-in-Del-Sol
                    Touge is what we live for

                    Wait for it...... Here we go ....... Bwwwwaaaaaaahhhhhh!

                    Comment


                    • #55
                      Multumim pentru tutorial. Maine cred ca imi fac de treaba

                      Trimis de pe al meu HUAWEI P6-U06 folosind Tapatalk

                      Comment


                      • #56
                        Am mai mesterit pe la masina, am schimbat termostatul si spira de la volan.
                        Acum am claxon in sfarsit si am stins si becul srs cu o rezistenta de 2.2 Ω , am reusit sa desfac piulita de la volan cu ajutorul unei tevi si 2 prieteni

                        Comment

                        Working...
                        X