Nicu_PH: '20 Honda CR-V 2.0 Hybrid I-MMD 4WD, Executive, Premium Agate Brown Pearl

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Am si o intrebare legat de modulul hdmi. Ieri am conectat un samsung note 10+ prin cablul hdmi ca sa partajez ecranul telefonului pe infotainment prin functia dex de la samsung. Atasez o captura de ecran. Practic tot ce am pe telefonul, toate aplicatiile pot fi vizualitate pe ecranul honda. Problema mea este ca daca pun un film de pe netflix sau muzica de pe youtube nu aud si sonorul in boxele masinii ci doar daca comut pe bluetooth, moment in care evident dispare imaginea. Stie cineva ce ar trebui sa fac? Multumesc Click image for larger version

Name:	Screenshot_20201220-212957_CELLINK Neo.jpg
Views:	201
Size:	46.2 KB
ID:	873509

Comment

Acolo treburile sunt privite serios. Noroc cu America, daca faceai vreodata reclamatie in Romania, ca te omoara airbagul Takata, care a echipat si Honda, cred ca te alegeai cu o internare la Spit. Gh. Marinescu. Da, am intrebat, sunt tufa pe subiectul baterie, daca pica de tot bateria, si asta nu stiu cum or sa recunoasca ei, in ciuda testerelor si altor minuni atunci ar schimba-o. Lumea se poarta frumos la service-ul reprezentantei, e politicoasa, dar nu stie cu ce sa te-ajute la chestii delicate. 5 ani garantie, atat merita o tara din lumea a treia, daca se putea 2 sau 3 ani, ca tot asa are trendul si VW. De fapt, au mai fost niste probleme la ea si nici vorba sa recunoasca cineva ca are probleme acolo unde am remarcat. Anul acesta, cand a venit recall-ul de la Honda, ca pompele de benzina au o buba care poate sa omoare oameni si ca trebuie schimbate, atunci au zis si ei ca da, are o problema masina, desi li s-a spus ca pierdea din putere in acceleratie , depasire etc. Problema se pune asa: Cine esti tu ma aici in Romania sa spui ca masina ta nu e buna ? Adica: daca ti se strica masina la New-York in fata hotelului Ritz sau al lui Trump, atunci sigur ti se rezolva necazul. Dar daca ti se strica masina la Arcul de Triumf a Bucale sau in noroiul din Ferentari si strigi dupa ajutor, poate ramai si fara roti si chiar fara masina... Masini si masini, oameni si oameni.

Comment

Originally posted by Destinatar View Post
        Acolo treburile sunt privite serios. Noroc cu America, daca faceai vreodata reclamatie in Romania, ca te omoara airbagul Takata, care a echipat si Honda, cred ca te alegeai cu o internare la Spit. Gh. Marinescu. Da, am intrebat, sunt tufa pe subiectul baterie, daca pica de tot bateria, si asta nu stiu cum or sa recunoasca ei, in ciuda testerelor si altor minuni atunci ar schimba-o. Lumea se poarta frumos la service-ul reprezentantei, e politicoasa, dar nu stie cu ce sa te-ajute la chestii delicate. 5 ani garantie, atat merita o tara din lumea a treia, daca se putea 2 sau 3 ani, ca tot asa are trendul si VW. De fapt, au mai fost niste probleme la ea si nici vorba sa recunoasca cineva ca are probleme acolo unde am remarcat. Anul acesta, cand a venit recall-ul de la Honda, ca pompele de benzina au o buba care poate sa omoare oameni si ca trebuie schimbate, atunci au zis si ei ca da, are o problema masina, desi li s-a spus ca pierdea din putere in acceleratie , depasire etc. Problema se pune asa: Cine esti tu ma aici in Romania sa spui ca masina ta nu e buna ? Adica: daca ti se strica masina la New-York in fata hotelului Ritz sau al lui Trump, atunci sigur ti se rezolva necazul. Dar daca ti se strica masina la Arcul de Triumf a Bucale sau in noroiul din Ferentari si strigi dupa ajutor, poate ramai si fara roti si chiar fara masina... Masini si masini, oameni si oameni.
        Traim in Romania si honda e honda......cine stie pe cine mai suparati.......

Comment

Nu stiu ce sa zic legat de honda romania vs sua. Tind sa cred ca hondele facute in sua sunt cumva de o calitate inferioara celor venite din Japonia, cum sunt cele de la noi. Nu vreau sa iau apararea Honda Romania, dar experienta mea este una pozitiva cu ei, precum si cea a altor colegi. Chiar eu le-am trimis 6 clienti de cr-v hybrid si civic. Din pacate vreo 4 au mers la alt dealer din bucuresti decat cel de la care am luat eu. Toti sunt multumiti legat de masina. Chiar foarte mult. Dar pt ei nu este o problema sa schimbe uleiul la 5000 km. Asta pt civic cu motor 1.5T, evident. Cei cu cr-v sunt multumiti de consum si experienta. Toti in bucuresti. Iar cei cu civic sunt entuziasmati de cum se conduce masina si unii regreta ca nu au luat type r-ul .

Comment

Working...
          X