ADRIAN73: '19 Honda CR-V 1.5T CVT Elegance, Crystal Black Pearl

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• adrian73
    replied
    Azi a aparut o pbl. La functionarea stergatoarelor, cel din stg( cum stau la volan), cand ajunge in stg sus se aude un fasiit? Ce poate fi? Mai are cineva aceasta pbl?

Leave a comment:

• adrian73
    replied
    Originally posted by SKR View Post
    Eu am Nokian WR SUV3 si au fost foarte ok iarna trecuta. Nokian am avut si pe ultimele 3 masini si am prins ierni cu multa zapada (masinile erau fara 4x4) si s-au descurcat excelent!
    Ms mult

Leave a comment:

• SKR
    replied
    Eu am Nokian WR SUV3 si au fost foarte ok iarna trecuta. Nokian am avut si pe ultimele 3 masini si am prins ierni cu multa zapada (masinile erau fara 4x4) si s-au descurcat excelent!

Leave a comment:

• adrian73
    replied
    Originally posted by laiud9 View Post
    Eu pentru iarna am Pirelli Scorpion si uneori mi se pare ca sunt cam zgomotoase pe asfalt. Insa iarna trecuta au fost foarte ok
    Ms de informatie

Leave a comment:

• laiud9
    replied
    Eu pentru iarna am Pirelli Scorpion si uneori mi se pare ca sunt cam zgomotoase pe asfalt. Insa iarna trecuta au fost foarte ok

Leave a comment:

• aurelian.paratu
    replied
    Dunlop sunt mai dure si mai zgomotoase.

Leave a comment:

• adrian73
    replied
    Originally posted by bobescu25 View Post
    Eu am luat pentru civic continental ts 860, sunt in top la nemți pe adac, am mai avut și sunt f ok. Mai găsești calitate preț ok bf Goodrich g force sau kleber hp3. Ce am mai avut și mi-au plăcut Dunlop winter sport 3d. Ce nu recomand sunt nexen, hankook(gălăgioase și nu mi-au dat sentimentul de siguranță) și Michelin Cross climate dupa anul 3 de utilizare nu mai erau safe deloc pe mazga sau zapada
    ok, ms. Eu am nevoie de 235/60/18. O sa vad de conti t850 sau dunlop. Cele de vara sunt dunlop, asa a venit echipata

Leave a comment:

• bobescu25
    replied
    Eu am luat pentru civic continental ts 860, sunt in top la nemți pe adac, am mai avut și sunt f ok. Mai găsești calitate preț ok bf Goodrich g force sau kleber hp3. Ce am mai avut și mi-au plăcut Dunlop winter sport 3d. Ce nu recomand sunt nexen, hankook(gălăgioase și nu mi-au dat sentimentul de siguranță) și Michelin Cross climate dupa anul 3 de utilizare nu mai erau safe deloc pe mazga sau zapada

Leave a comment:

• adrian73
    replied
    Doresc sa cumpar anvelope de iarna 235/60/18. Ce recomandati? Ce ati testat?

Leave a comment:

• aurelian.paratu
    replied
    Obisnuieste te. Nu o sa ajungi nici la 7700 km cu uleiul actual.

Leave a comment:

• adrian73
    replied
    Azi m.am uitat la cati km mai am pana la revizie. 6500km si am facut deja 1200km. Total 7700!!! Mi se pare cam putini pana la revizie. O fi ok? Ma lamureste cineva.

Leave a comment:

• adrian73
    replied
    Am adus.o . A iesit super ok. Imi place mult.

Leave a comment:

• adrian73
    replied
    Azi cred ca aduc masina de la atelierul de detalling. Sper sa iasa super. S.a aplicat o protectie ceramica si un seleant super ok. O sa pun si ceva poze.

Leave a comment:

• adrian73
    replied
    Originally posted by SebaV View Post

Salut,
    reseteaza și B, o sa apara A, insa va trebui sa ai grija sa socotesti tu cati km mai sunt pana la revizie.
    In manual este explicat programul de service-are.
    Ok. Multumesc mult

Leave a comment:

• adrian73
    replied
    Originally posted by Sheva_C View Post
    Salut! Daca ai resetat de curand "maintenance minder-ul", sa stii ca ii trebuie cativa km (poate 3-400) pana se calibreaza si iti arata cati km mai poti face pana la urmatoarea revizie.
    Da, cam asta este. Din greseala am resetat partitia care arata A, schimb ulei. A aparut partitia B, schimb ulei si filtru, dar nici aici nu apar acei km pana la revizie. Mai las sa treaca ceva km, am doar 330 si sa vad daca apare!!!!
    multumesc

Leave a comment:

Working...
X