ADRIAN73: '19 Honda CR-V 1.5T CVT Elegance, Crystal Black Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si la Civic sunt 2 variante de afisare: km si zile. Cel in zile face acelasi lucru ca cel in km insa aditional, calculeaza o medie de km/zi si afisarea tine cont de asta (daca bagi multi km intr-o zi, va scadea cu mai multe zile, dintr-o data). Eu am sistemul in zile, vezi la mine pe jurnal cum arata afisajul.
    Scuze de off-topic, am vrut doar sa nu ramana colegul nelamurit

    Comment


    • Originally posted by closchkutza View Post
      Si la Civic sunt 2 variante de afisare: km si zile. Cel in zile face acelasi lucru ca cel in km insa aditional, calculeaza o medie de km/zi si afisarea tine cont de asta (daca bagi multi km intr-o zi, va scadea cu mai multe zile, dintr-o data). Eu am sistemul in zile, vezi la mine pe jurnal cum arata afisajul.
      Scuze de off-topic, am vrut doar sa nu ramana colegul nelamurit
      Ce interval de service are Civic 1.5 T? Da.ne detalii si despre utilizare: cat Bucuresti in procente cu aproximație, cat in afara Bucurestiului.

      Comment


      • Se pot vedea pe jurnalul masinii mele.

        Comment


        • Multumesc pentru pareri. Incerc sa ma programez la o verificare si apoi va spun cum stau lucrurile

          Comment


          • O pbl pt la vara. Doresc sa merg in concediu prin Europa. Pot folosi waze, acum il folosesc direct de pe telefon pe monitor prin fir si internet orange.???
            alta varianta , pot folosi sistemul de navigatie de pe masina pt drum? Ce pareri aveti?

            Comment


            • Probabil ca poti sa l folosesti, asa cum il folosesti si acum.
              Navigatia masinii nu este la zi. Probabil pt vest este mai actualizata decat pentru Romania.

              Comment


              • Originally posted by aurelian.paratu View Post
                Probabil ca poti sa l folosesti, asa cum il folosesti si acum.
                Navigatia masinii nu este la zi. Probabil pt vest este mai actualizata decat pentru Romania.
                Deci pot folosi waze prin ungaria, austria, italia? Consuma net mult?
                daca folosesc navigatia cu care vine masina , e ok? Nu vreau sa mai descarc harti, etc????

                Comment


                • Originally posted by adrian73 View Post

                  Deci pot folosi waze prin ungaria, austria, italia? Consuma net mult?
                  daca folosesc navigatia cu care vine masina , e ok? Nu vreau sa mai descarc harti, etc????
                  daca ai roaming in EU, consuma din netul disponibil pe abonament / cartela.

                  Comment


                  • Originally posted by mmihai View Post

                    daca ai roaming in EU, consuma din netul disponibil pe abonament / cartela.
                    Ai dreptate dar exista niște limite. Cel mai bine ar fi sa se verifice la operator și sa se seteze niște limite pentru aplicații în telefon. În caz de nevoie cred ca se poate folosi și aplicația mașinii. Chiar dacă nu este la zi în România nu pierdem nimic. Șosele noi nu apar prea des la noi.

                    Sent from my G8341 using Tapatalk

                    Comment


                    • Originally posted by mmihai View Post

                      daca ai roaming in EU, consuma din netul disponibil pe abonament / cartela.
                      Da, acum am vazut , am cam 3.5 gb pe internet date. E suficient

                      Comment


                      • Originally posted by csdenied View Post
                        Ai dreptate dar exista niște limite. Cel mai bine ar fi sa se verifice la operator și sa se seteze niște limite pentru aplicații în telefon. În caz de nevoie cred ca se poate folosi și aplicația mașinii. Chiar dacă nu este la zi în România nu pierdem nimic. Șosele noi nu apar prea des la noi.

                        Sent from my G8341 using Tapatalk
                        O sa incerc ambele variante. Ms. Poate in Turcia nu pot sa.l folosesc , acolo internetul e ffff scump

                        Comment


                        • Nu ai netul de pe abonament/cartela. E o formula de calcul in fct de pret abonament.la vdf de ex e asa: Volumul de internet pe mobil disponibil în Roaming în SEE se calculează utilizând următoarea formulă: = 2 * Prețul total al abonamentului (incluzând orice Extraopțiuni tarifate) / 5.355.
                          In europa il poti folosi fara grija, wazeul nu consuma mult. Atentie daca ajungi pe la granita cu elvetia sau in elvetia, ca nu sunt in roaming si e scump. Mai ai varianta sa descarci harti offline pe maps, cand te duci in tari care nu sunt in roaming.

                          Comment


                          • Originally posted by adrian73 View Post

                            O sa incerc ambele variante. Ms. Poate in Turcia nu pot sa.l folosesc , acolo internetul e ffff scump
                            cel mai bine in turcia e sa-ti iei o cartela prepaid de acolo.

                            Comment


                            • Originally posted by alexme24 View Post
                              Nu ai netul de pe abonament/cartela. E o formula de calcul in fct de pret abonament.la vdf de ex e asa: Volumul de internet pe mobil disponibil în Roaming în SEE se calculează utilizând următoarea formulă: = 2 * Prețul total al abonamentului (incluzând orice Extraopțiuni tarifate) / 5.355.
                              In europa il poti folosi fara grija, wazeul nu consuma mult. Atentie daca ajungi pe la granita cu elvetia sau in elvetia, ca nu sunt in roaming si e scump. Mai ai varianta sa descarci harti offline pe maps, cand te duci in tari care nu sunt in roaming.
                              Okok. Nu ajung. Merg Ungaria , Slovenia, Italia si apoi Franta

                              Comment


                              • Orange are abonament de 40 gb net roming, mai putin Elvetia, Suedia, Monaco si alte tari care nu sunt in UE.

                                Comment

                                Working...
                                X