ADRIAN73: '19 Honda CR-V 1.5T CVT Elegance, Crystal Black Pearl

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Originally posted by SKR View Post
    Eu am Nokian WR SUV3 si au fost foarte ok iarna trecuta. Nokian am avut si pe ultimele 3 masini si am prins ierni cu multa zapada (masinile erau fara 4x4) si s-au descurcat excelent!
    Ms mult

Comment

Azi a aparut o pbl. La functionarea stergatoarelor, cel din stg( cum stau la volan), cand ajunge in stg sus se aude un fasiit? Ce poate fi? Mai are cineva aceasta pbl?

Comment

azi, dupa 3500km, m-am uitat la joja si surpriza. Uleiul este peste maximul jojei, un pic miroase a benzina, e normal. Ce fac cu depasirea nivelului de ulei? Astept recomandari

Comment

L-ai mai verificat pana acum? Ai un nivel anterior, de referinta la care sa te raportezi? Cat este peste?

Comment

Mergi intr.o reprezentantă si cere verificare dilutie. Dacă uleiul e contaminat cu benzina cere schimbarea pe garantie. Am avut aceeași problemă la 2000 km si multi alti posesori de crv 1.5 T. Ulterior nu mai apare dilutia decāt īn limite normale. Măsoara mereu la cald dupa 5- 10 minute de staționare. La cald tb sa fie la max, la rece e peste nivelul maxim.

Comment

Cati km arata pana la revizie?. Au scazut semnificativ in ultimul timp, neproportional cu numar de km parcursi?

Comment

Bafta in rezolvarea problemelor. Ar fi bine sa mergi unde merg si alti posesori de CRV .....ma refer la reprezentanta.

Comment

Originally posted by closchkutza View Post
                  L-ai mai verificat pana acum? Ai un nivel anterior, de referinta la care sa te raportezi? Cat este peste?
                  Nu l.am mai verificat, dar trebuia sa fie in limita maxima a jojei. Depaseste limita maxima. Ce pot sa fac?

Comment

Originally posted by Florin80 View Post
                    Cati km arata pana la revizie?. Au scazut semnificativ in ultimul timp, neproportional cu numar de km parcursi?
                    Arata 3500km

Comment

Originally posted by aurelian.paratu View Post
                      Bafta in rezolvarea problemelor. Ar fi bine sa mergi unde merg si alti posesori de CRV .....ma refer la reprezentanta.
                      Ok. O sa fac o programare la reprez Asko. Ms

Comment

Daca ajungi la reprezentanta vezi ce se intampla si cu stergatorul din stanga(cum stai la volan), ai scris ca fasiie. E foarte important! Poate o sa faca si la noi candva! Baftă!

Comment

Originally posted by adrian73 View Post

Nu l.am mai verificat, dar trebuia sa fie in limita maxima a jojei. Depaseste limita maxima. Ce pot sa fac?
                          Masina mea, la verificare la rece, avea nivelul de ulei cu ~2-3 mm peste maxim. Asa a venit din fabrica. La cald, verificat cum scrie in carte era la max (daca reuseai sa vezi ceva ca lumea pe joja vietii). Au mai fost si la altii cazuri asemanatoare, cel putin la civic, unde a venit un pic mai sus de max, daca verificai la rece. Altfel, asumptia ca “trebuie sa fie la max” se poate dovedi falsa in realitate, cel mai sigur este sa verifici si apoi sa compari. Nu ai zis cat ai gasit peste si daca ai verificat la rece sau la cald.

Comment

E o greseala care se face frecvent la măsurarea nivelului de ulei. Poate ar trebui să apară pe site.ul HTR cum se face corect măsurarea nivelului de ulei. Cu atāt mai mult ca se īntālnește frecvent la posesorii de Civic X si Crv 1.5 T acest obicei, inclusiv mirosirea jojei. La benzinare turbo in general miroase a benzina si la diesel uneori miroase a motorina!

Comment

Comment

Aurelian, vad ca accepti cu greu persoane care vorbesc pozitiv despre Crv 1.5 T. Povestește.ne cum a fost cand s.a resetat singur intervalul de service la masina ta si de ce ai viata in pericol cu o astfel de masina?

Comment

Working...
                                X