TIGERNOAH: ´19 Honda CR-V 2.0L Hybrid, Elegance, Lunar Silver

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    S-o plimbi sanatos si fara incidente!

    Cand mergi incet se aude melodia aia desprinsa din X-Files?
    '08 Honda Civic Type S 1.8 i-VTEC

    Comment


    • #17
      Sa te poarte sanatos.
      Bine ca nu ai luat 1.5T.

      Comment


      • #18
        Cand ai timp, ai putea te rog sa pui o poza cu aparatorile de noroi?

        Comment


        • #19
          Drumuri bune si distractie maxima !

          Comment


          • #20
            Sa ai noroc de ea!
            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

            sigpic

            Comment


            • #21
              Felicitari si numai noroc in deplasări!

              Comment


              • #22
                Multumesc tuturor pentru urari!!

                In acest weekend am facut un drum pana la Sibiu. Vroiam sa vedem cum ne simtim in masina la un drum lung (sotia, copilul si eu, catelul a ramas la socri). Am mers pe A1, Dealul Negru, Valea Oltului, drumul clasic.... putin aglomerat. Am ajuns la Sibiu cu un consum de 4.7 L/100km. Masina s-a comportat excelent. Mentinerea vitezei de croaziera combinata cu mentinerea benzii de circulatie a fost activa 80%din drum. Din cauza drumului prost cu foarte multe gropi, a trebuit sa intervin destul de des asupra directiei, lucru sanctionat de masina prin dezactivarea temporara a acestei functii.
                La intoarcere, avand soarele in fata, functia de mentinere a benzii nu a functionat, desi drumul era foarte bine marcat.
                Sistemul adaptiv de mentinere a vitezei de croaziera m-a surprins placut prin modul de franare. Aceasta a fost progresiva, din timp, pana la oprire completa. Nu am avut situatii in care sa ma trezesc cu frana brusca, puternica. Este destul de natural, desi, ca sofer, eram un pic temator, cu piciorul pregatit de frana... dar nu a fost nevoie.
                Am activat Modul Sport o singura data, la intoarcere, cand in curba inainte de celebra zona de mici, un autocar a ramas blocat, nemaiputand sa plece dupa ce a stationat in coloana. Masina a accelerat surprinzator de bine.
                Am fost placut surprins sa vad ca la viteze de peste 100km/h masina poate merge in EV mode. Bateria se descarca repede, dar se incarca destul de rapid.
                Per total, suntem foarte multumiti de masina datorita confortului oferit, a sigurantei, a linistii din habitaclu.
                Ca sofer, CRV-ul imi satisface toate necesitatile, oferind o experienta deosebita.
                Consumul mediu a ajuns la 5.2, 5.3 L /100 km.

                Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk



                tigernoah
                Junior Member
                Last edited by tigernoah; 01-10-19, 20:09.

                Comment


                • #23
                  Originally posted by arado View Post
                  S-o plimbi sanatos si fara incidente!

                  Cand mergi incet se aude melodia aia desprinsa din X-Files?
                  Da, se aude. Spre deliciul copiilor, care sunt de-a dreptul incantati.
                  Sunt situatii cand plec din parcarea de la supermarket iar lumea se uita zambind la masina.

                  Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by scarr View Post
                    Cand ai timp, ai putea te rog sa pui o poza cu aparatorile de noroi?
                    Pozele sunt facute intr-o parcare subterana, daca nu iti dai seama de cum arata aparatorile, o sa fac niste poze afara.

                    Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

                    Comment


                    • #25
                      tigernoah
                      Junior Member
                      tigernoah Multumesc! Sunt suficiente cele puse mai sus.
                      Am observat ca atunci cand ploua, se aduna mizerie mai multa pe lateralul masinii, mai mult pe usile fata decat pe cele spate, si ma gandeam ca poate aceasta ar fi o solutie optima.

                      Comment


                      • #26
                        O sa fac o poza dupa ce ploua sa ai ca si comparatie. Noroiul din Bucuresti va iesi in evidenta pe portiere... Hahaha

                        Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

                        Comment

                        Working...
                        X