BFLORIAN: '19 CR-V 2.0 Hybrid e-CVT Lifestyle, Modern Steel Metalic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by hondaru View Post
    Repriza de la 70-80 km/h in urcare (Draganul) pina pe la 110-120 km/h este suficient de sustinuta sa nu te injure (prea tare) cei cu BMW535 xD?!
    O sa fiu rautacios, dar...pt cei cu BMW si nu numai cei cu 535xD, eu as mai baga chiar si un pic de frana acolo, asa...ca sa merite efortul lor de a da din gura (aka "injura")

    Comment


    • Plus ca trebuie sa dea manelele mai tare, sa auda lumea....


      Sent from my iPhone using Tapatalk
      O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

      Comment


      • Originally posted by hondaru View Post
        S-o conduci sanatos!
        Pe drumul intre Pitesti si VL ai apucat sa vezi si un consum instantaneu spre exemplu cand urci dealul Draganului care are o panta destul de lunga si unde poti depasi a la long suficient?
        Repriza de la 70-80 km/h in urcare (Draganul) pina pe la 110-120 km/h este suficient de sustinuta sa nu te injure (prea tare) cei cu BMW535 xD?!
        Nu vad consumul instantaneu (sau nu stiu eu sa-l caut) pentru ca acesta imi este aratat sub forma grafica si nu e asa informativ. Pe dealuri am depasit absolut TOT. Nu sunt sigur ca erau si BMW. Dar, cum am mai spus, masina e inalta si suspensiile mai moi asa ca se apleaca pe o parte. Deci cred ca rezonabil este ca pe aceste trasee sa depasesti exclusiv masinile care in mod obisnuit te deranjeaza la drum drapt: tir-uri, masini de litraj mic, vechi... Un BMW seria 3 sau 5 in principiu nu iti va face viata amara dupa deal asa ca de ce sa-l depasest daca merge decent?

        Comment


        • Multumesc pentru precizare Florian. Eram curios de consum.
          Corect principial depasesti ceva ce merge mai incet nu doar ca scrie mai stiu eu ce pe sigla sau are o culoare ce nu-ti place la masina .
          Am avut si eu masina inalta si inteleg senzatia pe curbe luate in viteza.

          Comment


          • S-o conduci sănătos, fara evenimente!!!
            Cand ai timp, posteaza ce noutati ai cu ea( consum, tinuta de drum, orice...), ma intereseaza ca model, ma bate gandul sa imi vand Accordul si sa imi iau un Hibrid.
            scorpionul negru
            Senior Member
            Last edited by scorpionul negru; 25-04-19, 19:21.

            Comment


            • Bucuresti-Baia Mare. 2 ore de iesit din Bucuresti bara la bara.
              Restul drumului facut in conditii de confort. Depasit tot pe Dealul Negru. 138 pe autostrada cu pilotul adaptativ. Consum global 7.2 la suta. Depasit tot ce vroiam fara sa crosetez benzile si sa risc aiurea. Doua persoane si cam 50 kg bagaje. Pina acum am putin peste 2k.

              Comment


              • Multumesc, pentru postare, o sa te urmaresc in mod constant!
                Sa aveti un Paste Luminos si Linistit, sa ajungeti sanatosi, acasa!

                Comment


                • Deci primul drum cu adevarat lung: Bucuresti - Baia Mare si retur. Fara ECO sau SPORT. Numai in modul normal. Consumul mediu 6.9. Nu e rau.
                  Attached Files

                  Comment


                  • Super consum, sa te poarte cu placere


                    Sent from my iPad using Tapatalk

                    Comment


                    • Da. Masina e buna. Nu ma asteptam la un asa consum dar cred ca temperatura buna de afara a ajutat (nu a fost nevoie de AC). Deocamdata nu ma descurc cu USB-ul. Cand am bagat unul de 64GB cu vreo 200 de titluri - nu l-a vazut deloc. Cand am pus unul de 16 cu vreo 10 titluri - le-a vazut. Cand, pe acelasi stick de 16 am pus 50 de titluri mi-a dat mesaj: no data on device... Nu inteleg. sa fie din cauza ca e USB 3.0 stick-ul?

                      Comment


                      • Posibil sa fie si unitatea de infotainment. Nu ar fi mare lucru sa fie cam out-of-date, din ceea ce citesc pe internet (pareri de la utilizatori).
                        Poate ajuta sa mai incerci si cu alte stick-uri: 4gb, 8gb.

                        O intrebare: sistemul audio este acelasi pe toate variantele de echipare?

                        Comment


                        • Originally posted by bflorian View Post
                          Da. Masina e buna. Nu ma asteptam la un asa consum dar cred ca temperatura buna de afara a ajutat (nu a fost nevoie de AC). Deocamdata nu ma descurc cu USB-ul. Cand am bagat unul de 64GB cu vreo 200 de titluri - nu l-a vazut deloc. Cand am pus unul de 16 cu vreo 10 titluri - le-a vazut. Cand, pe acelasi stick de 16 am pus 50 de titluri mi-a dat mesaj: no data on device... Nu inteleg. sa fie din cauza ca e USB 3.0 stick-ul?
                          Vezi cum e formatat flash-driveul . S-ar putea sa citeasca doar FAT32 nu si NTFS (cel de 64GB probabil asa si este ) .

                          Comment


                          • Da, sigur formatul e un lucru care trebuie verificat. Hondele sunt ca macurile, nu le place NTFS


                            Sent from my iPhone using Tapatalk
                            '10 CR-Z 1.5 i-VTEC IMA
                            Ex: '15 Civic 4D 1.8 i-VTEC

                            Comment


                            • Originally posted by benjk View Post
                              Da, sigur formatul e un lucru care trebuie verificat. Hondele sunt ca macurile, nu le place NTFS


                              Sent from my iPhone using Tapatalk
                              Pai acuma spuneti??? Daca stiam asta.....

                              Comment


                              • Am aflat si eu tot de pe forum... Eu ma bucur ca am iXXXX, dar imi pare rau ca la tine nu merge. Sunt sigur ca exista totusi solutii cumva...


                                Sent from my iPhone using Tapatalk
                                '10 CR-Z 1.5 i-VTEC IMA
                                Ex: '15 Civic 4D 1.8 i-VTEC

                                Comment

                                Working...
                                X