AURELIAN.PARATU: 18 Honda CR-V 1.5T i-VTEC, echipare?, Premium Agate Brown Pearl

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• aurelian.paratu
    replied
    Si una de sezon.

Leave a comment:

• raducu
    replied
    Originally posted by ro861 View Post
    Eu la CR-V3 am doar pe stanga.
    Sa-mi fie cu iertare, dar la a mea are pe ambele parti, asa am luat masina de la Asko, eu n-am facut nici o modificare. Am fost si sa verific.

Leave a comment:

• aurelian.paratu
    replied
    Originally posted by scarr View Post
    Indiferent din ce motiv este doar un singur stop ceata, sa montezi inca unul in plus (asta in cazul in care ar exista vreo portita legala pentru acest lucru) cred ca inseamna un efort financiar imens, nicidecum proportional cu rezultatul obtinut.
    Pasul 1: suni la Honda sa proiecteze in mod special un astfel de stop si pentru partea dreapta.
    Pasul 2: Honda obtine toate autorizatiile pentru a avea dreptul sa il monteze pe masina.
    Pasul 3: dupa ce ai obtinut piesa, insa legea (romaneasca sau europeana) tot nu iti permite, dai in judecata statul si angajezi cei mai buni avocati din lume pentru a castiga
    Pasul 4: cu zambetul pe buze te duci la cel mai apropiat dealer Honda pentru a monta stopul cu pricina.

Cost estimativ: fara numar!

Pasii sunt desigur o caterinca, insa un posibil scenariu, conform unei imaginatii bogate bazate pe putina spre deloc experienta la astfel de lucruri
    Pasii nu isi au rostul, masina este prevazuta cu tot, trebuie doar pus un bec.

Leave a comment:

• ro861
    replied
    Originally posted by raducu View Post
    ... La CR-V 3 ceata este pe ambele parti.
    Eu la CR-V3 am doar pe stanga.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Leave a comment:

• raducu
    replied
    desfa stopul si uita-te, cel mai probabil ai deja suportul pentru bec, trebuie doar becul (unele stopurile sunt deja proiectate si cu bec pe partea dreapta, sunt in oglinda, doar becul nu este montat, poate e asa si scapi doar cu un bec). Am procedat la fel la o fosta masina. La CR-V 3 ceata este pe ambele parti.

Leave a comment:

• scarr
    replied
    Indiferent din ce motiv este doar un singur stop ceata, sa montezi inca unul in plus (asta in cazul in care ar exista vreo portita legala pentru acest lucru) cred ca inseamna un efort financiar imens, nicidecum proportional cu rezultatul obtinut.
    Pasul 1: suni la Honda sa proiecteze in mod special un astfel de stop si pentru partea dreapta.
    Pasul 2: Honda obtine toate autorizatiile pentru a avea dreptul sa il monteze pe masina.
    Pasul 3: dupa ce ai obtinut piesa, insa legea (romaneasca sau europeana) tot nu iti permite, dai in judecata statul si angajezi cei mai buni avocati din lume pentru a castiga
    Pasul 4: cu zambetul pe buze te duci la cel mai apropiat dealer Honda pentru a monta stopul cu pricina.

Cost estimativ: fara numar!

Pasii sunt desigur o caterinca, insa un posibil scenariu, conform unei imaginatii bogate bazate pe putina spre deloc experienta la astfel de lucruri

Leave a comment:

• Turkish
    replied
    Eu stiu ca e un singur bec ca sa nu para din spate ca franeaza masina.

Leave a comment:

• Danielsportivu
    replied
    Eu am crezut ca e ars si am cerut in service sa-mi schimbe becul, dar zice ca asa sunt prevazute doar cu bec pe partea stanga.

,,Daca la inceputuri, automobilele veneau echipate cu 2 stopuri de ceata, recent s-a interzis acest lucru, din cauza puterii mari a becurilor, care orbeau pe cei aflati in spate. Autovehiculele noi dispun de un singur stop de ceata situat in partea stanga, pentru autovehiculele cu volanul pe stanga sau pe partea dreapta in tarile in care circulatia se face pe stanga,,

Leave a comment:

• aurelian.paratu
    replied
    Salut.

Masina are bec pentru ceata, pe spate doar pe partea stanga .
    Stie cineva daca se poate monta si pe partea dreapta ?
    Cost estimativ?

Leave a comment:

• alexme24
    replied
    Ori e dealer sau lucreaxa pe la htr sau vreun fan din ala inrait care considera ca masina mai buna ca honda nu exista si ca cei care zic de orice problema sunt nebuni...mergi pe calea legala, asta e culmea, sa fii amenintat ca zici de o masina ca are probleme si pe care ai cumparat o din banii tai.

Leave a comment:

• Danielsportivu
    replied
    Nu stiu de ce te ameninta, ca doar nu o fi patronul Honda, apreciem tot ce e bun si criticam ce nu merge. O fi dealer!

Leave a comment:

• ro861
    replied
    Si parea amuzanta stirea ca se implica inspectorii ANPC in verificarea anunturilor de mica publicitate, pentru preintampinarea inselatoriilor...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Leave a comment:

• Raptor21
    replied
    Sigur trebuie sa te adresezi legii. Poti sa faci amenintarile publice, dar asta e o optiune personala. Nu mi se pare normal sa primesti amenintari doar pentru ca iti spui parerea, mai ales daca ai si probe. Libertatea de exprimare este un drept constitutional.

Leave a comment:

• IB
    replied
    De ce te ameninta? O fi ruda cu Honda.

Ba chiar ar trebui sa-i spui numele, sa ne amuzam si noi putin.

Leave a comment:

• aurelian.paratu
    replied
    Este un domn, nu i pun numele pentru ca nu stiu daca este adevarat, dar probabil are cont aici sub un anonimat. Discutiille cu dansul au inceput din februarie 2019 zicand ca are aceeasi problema ca mine. Fiecare face ce considera cu masina lui, daca o vinde sau nu. Azi ma ameninta sa nu mai scriu despre problemele masinii si sa ma descurc in particular cu HN.

Am mai spus si o spun: masina este foarte buna din toate punctele de vedere, mai putin aceasta problemuta. Daca Honda o rezolva ....bravo lor.

Oricum amenintarile vor urma cursul legal.

Leave a comment:

Working...
X