AURELIAN.PARATU: ´18 Honda CR-V 1.5T i-VTEC, echipare?, Premium Agate Brown Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Uleiul este Honda 5w-30 luat de la Honda si pus de reprezentanta.

    Comment


    • Si daca reprezentanta a ales un ulei care nu este recomandat de producator, mai beneficiaza masina de garantie la motor? Intreb, sunt curios doar.

      Comment


      • Apropo de probleme honda. Scuze daca nu era cazul sa postezi aici. https://m.digi24.ro/stiri/sci-tech/a...agerii-1248919

        Comment


        • Este pe site-urile dealerilor Honda de mai bine de jumate de an..

          Comment


          • Originally posted by aurelian.paratu View Post
            Uleiul este Honda 5w-30 luat de la Honda si pus de reprezentanta.
            e vreo diferenta cu acest ulei, fata de 0w20? ma refer in ce priveste raportarea "uzurii"

            Comment


            • Originally posted by Florin80 View Post
              Apropo de probleme honda. Scuze daca nu era cazul sa postezi aici. https://m.digi24.ro/stiri/sci-tech/a...agerii-1248919
              Stiu de rechemarea aceasta. Esti si pe site la HT. Ar fi bine ca toti detinatorii de honda sa verifice dupa VIN.
              Rechemari exista la toti producatorii, important este sa se rezolve ceva astfel incat viata oamenilor sa fie cat mai protejata.
              Indiferent de productor, testele facute inainte de vanzarea unui model nu scot in evidenta toate problemele, de aceea dupa o anumita perioada apar astfel de rechemari.

              Comment


              • Originally posted by aurelian.paratu View Post
                Am ajuns la 52.000 km. Intre timp s a mai facut un schimb de ulei la 46.663 km. S a trecut la 5w-30. Deja am 5000 km cu el. Vedem cum se comporta.
                Intre timp am pus si praguri la masina. Vedem daca trecem pe proiectoare cu led sau nu.Costul pe original este destul de ridicat, desi este o oferta de 20% discount la ele. Deja am spart al doilea proiector. Se va schimba pe casco. Vedem cum se aliniaza astrele.
                Spune, te rog, daca observi ceva pozitiv referitor la dilutie, cu ulei 5W30. in perioada de iarna dilutia e o problema pt cei care folosesc masina pe distante scurte!

                Comment


                • Rectific, cu ulei 0w30!

                  Comment


                  • Originally posted by MPopescu View Post
                    Rectific, cu ulei 0w30!
                    ce ulei ? Eu n am zis nimic de 0w30 iar parerea mea nu cred ca conteaza pentru ca eu nu folosesc masina pe distante scurte.

                    Comment


                    • Originally posted by aurelian.paratu View Post
                      Le am pus la HN. Le am luat de la ei. Mi au dat discount de 20%. Lucrarea a durat 2 ore. La 8.30 masina era pe rampa ....la 10.30 ieseam pe poarta.
                      Din ce vad in catalogul lor pretul e 916 euro, din acest pret ti-au scazut cei 20%? Scuze ca insist, dar vazandu-le pe masina ta, mi-am dat seama ca m-ar ajuta in cazul barelor si suportilor pe plafon pt bicicleta, insa mi se pare cam piperat pretul celor originale.

                      Comment


                      • DA, discountul a fost din 916 euro.

                        Comment


                        • Multumesc!

                          Comment


                          • Originally posted by aurelian.paratu View Post

                            ce ulei ? Eu n am zis nimic de 0w30 iar parerea mea nu cred ca conteaza pentru ca eu nu folosesc masina pe distante scurte.
                            V-am intrebat pt ca intr-una din postari sp ca aveti 6 km pana la birou parcursi in 30-40 minute. E exact ce nu.i place unui motor turbo pe benzina de capacitate mica!

                            Comment


                            • Hmmmm. Ciudat ca n am intrebat la Honda cati km tb sa merg zilnic cu masina……. O sa merg la Asko sa intreb.. Sa stiti ca mai am masini cu GDI cu motoare mici si putere mare si n- am probleme cu ele si au mii de km.

                              Ati putea totusi sa intrebati si alti posesori de CRV 1.5 t ce parere au de masina…….stiu de la o "persoana"ca s-au vandut cateva sute.

                              hondatu
                              Administrator
                              Last edited by hondatu; 22-02-21, 18:09.

                              Comment


                              • dl. Aurelian: merita o masina cu asa problema o investitie de 916 euro - 20% discount?

                                Comment

                                Working...
                                X